Rzuty

Patio I
Rzut parter
Patio I
Rzut działki

Elewacje

Patio I
Elewacja przód
Patio I
Elewacja boczna
Patio I
Elewacja boczna
Patio I
Elewacja tył

Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Parterowy dom urzekający swą nieprzeciętną bryłą. Patio I jest ciekawą propozycją dla osób ceniących projekty domów z dachem wielospadowym i garażem dwustanowiskowym. Architekturę tego domu cechuje nowoczesna, ponadczasowa forma i funkcjonalny układ pomieszczeń. To elegancki dom, w którym przestronna część dzienna zaplanowana została jako otwarta przestrzeń, zaś część nocna zaprojektowana została w odizolowanej części domu, tak by dawać poczucie intymności jego mieszkańcom. W strefie wejściowej odnajdziemy garderobę oraz kotłownię, przez którą przechodzi się do dwustanowiskowego garażu. Prosto z wiatrołapu jest wejście do jadalni, której rozmiar pozwoli na wstawienie nawet bardzo dużego, rodzinnego stołu. Pięknie przeszklona ściana stanie się niewątpliwym atutem tego pomieszczenia. Obszerny pokój dzienny połączony jest z kuchnią, przy której zaprojektowano niewielką spiżarnię, świetnie sprawdzającą się jako schowek na sprzęty porządkowe. Dopełnieniem funkcji dziennej jest wc w hallu. Część nocna zaplanowana została w prawym skrzydle domu, które dodatkowo jeszcze w ramach adaptacji można oddzielić drzwiami od strefy dziennej. Doskonałe doświetlenie wszystkich pomieszczeń oraz poręczny rozkład sprawiają, że aranżacja powierzchni nocnej będzie łatwa do zaprojektowania. Długi korytarz prowadzi po kolei do pralni, dwóch pokoi, ogólnodostępnej łazienki i na końcu do apartamentu rodziców, z sypialnią, łazienką i garderobą. Ten parterowy dom z pewnością zapewni komfortowe mieszkanie 4-5 osobowej rodzinie, a duże przeszklenia pozwolą się cieszyć pięknie zaprojektowaną zielenią. Patio I to wyjątkowa oferta, która pozwala połączyć prestiż z wygodą. Projekt dostpny w wersji z innym ukadem strefy nocnej - Patio II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy.

Instalacje

Wentylacja grawitacyjna. Ogrzewanie gazowe z grzejnikami. Opcjonalnie można dokupić projekt wentylacji mechanicznej oraz projekt ogrzewania podłogowego za pomocą pompy ciepła.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa CREATON.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Creaton
Aluprof
Creaton
Aluprof

Kosztorys

Ceny
uśrednione

Kosztorys ceny uśrednione

Kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Ceny przy budowie
metodą gospodarczą

Kosztorysy dla systemu gospodarczego

Kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Wersja
ekonomiczna

Kosztorys w wersji ekonomicznej

Kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Stan surowy zamknięty

Stan surowy zamknięty

Stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony

Stan wykończony "pod klucz

Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne

Elementy zewnętrzne

Elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja

Instalacje

Instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.