Rzuty

Miriam V
Rzut parter
Miriam V
Rzut poddasza
Miriam V
Rzut działki

Elewacje

Miriam V
Elewacja przód
Miriam V
Elewacja boczna
Miriam V
Elewacja boczna
Miriam V
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Miriam V to elegancki dom parterowy ze strychem do adaptacji. Projekt ten idealnie spełni potrzeby 4-5-osobowej rodziny. Część dzienna to przestronna, otwarta, jasna przestrzeń doświetlona licznymi przeszkleniami. Centralnie usytuowany kominek umili jesienne i zimowe wieczory. Duża, otwarta kuchnia ma zaplanowane miejsce na nowoczesną wyspę. Tuż obok zaprojektowano spiżarnię, która może posłużyć także jako schowek na drobne sprzęty porządkowe. W hallu znajduje się niewielka toaleta. Dalszą część domu zajmuje strefa nocna - są to trzy sypialnie (jedna z garderobą i łazienką) oraz duża łazienka i pralnia. W części gospodarczej przewidziano kotłownię i dwustanowiskowy garaż. Na nieużytkowym poddaszu można wydzielić w ramach adaptacji trzy pokoje. Projekt dostępny jest w wersjach bez strychu do adaptacji: z czterema sypialniami Miriam IV i Miriam VI, z innym układem pomieszczeń (trzy sypialnie) - Miriam III, oraz w wersji o mniejszej powierzchni użytkowej (trzy sypialnie) - Miriam II oraz Miriam.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych. Na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy oraz monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową oraz drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marta Zaperty-Adamek
Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 324 000 zł 286 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 533 000 zł 468 000 zł 458 000 zł
Elementy zewnętrzne 40 000 zł 35 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.