ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Marzysz o małym, ale własnym, przytulnym domku? Pomożemy Ci spełnić te marzenia! Właśnie dla Ciebie zaprojektowaliśmy dom Lukrecja II - dom niewielki, lecz bardzo funkcjonalny i doskonale spełniający potrzeby 3-4-osobowej rodziny. Prosta bryła domu, przekryta dwuspadowym dachem znacząco obniżają koszty budowy. Jasne, pięknie doświetlone wnętrze zachęcają do popołudniowego odpoczynku. Latem cała rodzina chętnie skorzysta z uroków świeżego powietrza na dużym tarasie ogrodowym. Do środka domu prowadzi wiatrołap, w którym wygospodarowano miejsce na dużą szafę, co pomoże utrzymać ład i porządek. Bezpośrednio z wiatrołapu można przejść do garażu lub do części mieszkalnej. Hallem przechodzimy do części dziennej, gdzie mamy przestronny i jasny pokój dzienny z miejscem na rodzinny stół. Otwarta na salon kuchnia posiada osobną spiżarnię. W części prywatnej mieszkańców zaprojektowano łazienkę oraz dwie sypialnie. Mimo niewielkiej powierzchni użytkowej dom Lukrecja II zapewni wygodne życie niewielkiej rodziny. Jest także świetną alternatywą dla mieszkania w bloku. Projekt dostępny w wersji z lekko innym układem pomieszczeń i zmienioną elewacją - Lukrecja.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową i drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Marta Zaperty-Adamek

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
206 000 zł 157 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
342 000 zł 251 000 zł 236 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
22 000 zł 15 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
68 400 zł 50 200 zł 47 200 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA96.3 m²
+ Powierzchnia garażu19.8 m²
Powierzchnia zabudowy159.1 m²
Kubatura netto315.7 m³
Powierzchnia dachu217.4 m²
Kąt nachylenia dachu25°
Wysokość budynku6.4 m
Min. wymiary działki dł.20.55 m
Min. wymiary działki szer.21.70 m
Liczba pokoi2
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-06-09 09:44

17 godzin temu, Gość Lucyna napisał: Bardzo podoba nam się ten projekt. Czy mogę prosić o przesłanie rysunków szczegółowych z wymiarami pomieszczęeń dla projektu Lukrecja II ?Proszę o przesłanie informacji dotyczących kosztorysu, zestawienia materiałów prac budowlanych . Mój adres: stetty@o2.pl pozdrawiam Lucyna
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pełne kosztorysy są w naszej ofercie dodatkowo płatne. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-06-08 16:43

Bardzo podoba nam się ten projekt. Czy mogę prosić o przesłanie rysunków szczegółowych z wymiarami pomieszczęeń dla projektu Lukrecja II ?Proszę o przesłanie informacji dotyczących kosztorysu, zestawienia materiałów prac budowlanych . Mój adres: stetty@o2.pl pozdrawiam Lucyna

Lucyna

+

2019-03-31 20:32

1 minutę temu, Gość Bozena napisał: Witam poprosze o przeslanie rysunkow szczegolowych z wymiarami pomieszczen dla projektu Lukrecj II , III i Stokrotka. Prosze o przeslanie informacji dotyczacych kosztorysu, zestawienia materialow prac budowlanych i rysunkow szczegolowych wraz z wymiarami pomieszczen. Z gory dziekuje , pozdrawiam bednarczykbozena@wp.pl
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pełne kosztorysy są w naszej ofercie dodatkowo płatne. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

2019-03-31 20:30

Witam poprosze o przeslanie rysunkow szczegolowych z wymiarami pomieszczen dla projektu Lukrecj II , III i Stokrotka. Prosze o przeslanie informacji dotyczacych kosztorysu, zestawienia materialow prac budowlanych i rysunkow szczegolowych wraz z wymiarami pomieszczen. Z gory dziekuje , pozdrawiam bednarczykbozena@wp.pl

Bozena

+

2018-09-06 13:02

2 godziny temu, Gość JUSTYNA napisał: DZIEŃ DOBRY, CZY MOŻLIWE JEST PRZESUNIĘCIE ŚCIANY O 2 METRYI POSZERZENIE SALONU I KUCHNI ?
Witam Na etapie adaptacji projektu, we współpracy ze swoim architektem, oczywiście można dokonać takiej zmiany. Technicznie możliwa ona jest do wykonania, a nasza Pracownia wystawi zgodę na jej realizację. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

Twój IP: 18.215.161.19
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×