Rzuty

Lucyna
Rzut parter
Lucyna
Rzut poddasze
Lucyna
Rzut działki

Elewacje

Lucyna
Elewacja przód
Lucyna
Elewacja boczna
Lucyna
Elewacja boczna
Lucyna
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Lucyna jest projektem przestronnego domu jednorodzinnego, z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem. Układ funkcjonalny obejmuje pięć pokoi, przez co projekt doskonale spełni potrzeby większej rodziny. Obszerny salon połączony jest z jadalnią i kuchnią. Dodatkowo do dyspozycji domowników zaprojektowano spiżarnię, niewielką łazienkę oraz pokój, który świetnie sprawdzi się jako gabinet. Strefa prywatna zlokalizowana na poddaszu to cztery sypialnie, duża, wspólna łazienka, garderoba oraz pralnia. Strefa gospodarcza, do której można przejść bezpośrednio z wiatrołapu, składa się z dużego garażu oraz pomieszczenia gospodarczego.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Na poddaszu ścianki o konstrukcji lekkiej, gipsowo-kartonowe, wypełnione wełną mineralną.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i profilami elewacyjnymi (np. polistyren ekspandowany EPS). Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marta Zaperty-Adamek
Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.