Rzuty

Korneliusz
Rzut parter
Korneliusz
Rzut poddasze
Korneliusz
Rzut działki

Elewacje

Korneliusz
Elewacja przód
Korneliusz
Elewacja boczna
Korneliusz
Elewacja boczna
Korneliusz
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Korneliusz to projekt klasycznego domu z użytkowym poddaszem, przeznaczonego dla 4-5-osobowej rodziny. Strefa dzienna rozpoczyna się przestronnym wiatrołapem z miejscem na szafę. Salon wraz z jadalnią tworzą dużą i otwartą przestrzeń, a liczne przeszklenia pięknie doświetlają wnętrze domu. Z salonem połączona jest przestronna kuchnia wraz ze spiżarnią. Uzupełnieniem tej części domu jest niewielka łazienka oraz dodatkowy pokój, który możemy przeznaczyć na gabinet lub sypialnię. Z wiatrołapu mamy wejście do pomieszczenia gospodarczego, a następnie do garażu i kotłowni, która posiada niezależne wyjście na zewnątrz budynku. Na poddaszu znajduje się część prywatna, która składa się z trzech sypialni, łazienki, pralni oraz garderoby. Największa sypialnia posiada własną łazienkę. Dodatkowym atutem tego projektu jest możliwość powiększenia miejsca poprzez adaptację strychu na pomieszczenia mieszkalne. Projekt jest również dostępny z garażem dwustanowiskowym - Korneliusz II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych, na poddaszu g-k.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.