Rzuty

Konwalia
Rzut parter
Konwalia
Rzut poddasze
Konwalia
Rzut działki

Elewacje

Konwalia
Elewacja przód
Konwalia
Elewacja boczna
Konwalia
Elewacja boczna
Konwalia
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Konwalia to bardzo komfortowy dom bez garażu, zaprojektowany dla 4-5-osobowej rodziny. Jasna elewacja przełamana została ciepłą okładziną drewnianą i szarą stolarką okienną i drzwiową. Prosta bryła budynku, oparta na planie prostokąta, urozmaicona została ciekawym zadaszeniem tarasu oraz bocznym, przeszklonym wykuszem. Do środka domu prowadzi niewielki podcień. W wiatrołapie zaplanowano miejsce na dużą szafę. Bezpośrednio z tego pomieszczenia jest wejście do dość sporego pomieszczenia gospodarczego, w którym z pewnością uda się wygospodarować miejsce na przechowywanie rzeczy. Jasny salon otwarty jest na jadalnię i ustawną kuchnię, uzupełnioną o spiżarnię. Miejsce pod schodami można zabudować, zyskując w ten sposób dodatkowe miejsce na schowek. Ustronnie położony gabinet doskonale sprawdzi się również jako pokój dla seniora, szczególnie, że posiada wyjście na taras, oraz zlokalizowaną tuż obok pełnowymiarową łazienkę. Na poddaszu architekci zaprojektowali dwa pokoje, łazienkę połączoną z pralnią oraz wygodną sypialnię dla rodziców, z wydzielonym miejscem pod garderobę.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną lub cementowo.

Autor

Marta Zaperty-Adamek
Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.