ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt domu Kleopatra II z użytkowym poddaszem, jest przeznaczony dla 4-6-osobowej rodziny. Na parterze projektu Kleopatra II znajduje się pokój dzienny tworzący wraz z jadalnią i kuchnią otwartą przestrzeń. Dodatkowy pokój na dole może zostać zaaranżowany na gabinet lub sypialnię. Podręczna spiżarnia przy kuchni oraz dostępna z hallu garderoba spełnią oczekiwania każdej rodziny. Z pomieszczenia gospodarczego jest dostęp do dwustanowiskowego garażu. Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie, funkcjonalna łazienka oraz strych, który można zaadaptować na dodatkowy pokój. Projekt dostępny w wersji bez garażu - Kleopatra III oraz z garażem jednostanowiskowym - Kleopatra. Projekt może być wykorzystany do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne i wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Na poddaszu ścianki o konstrukcji lekkiej, gipsowo-kartonowe, wypełnione wełną mineralną. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną. Pokrycie dachu - dachówka karpiówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Małgorzata Dracz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
229 000 zł 163 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
432 000 zł 288 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
86 400 zł 57 600 zł tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA138.6 m²
+ Powierzchnia garażu34.6 m²
+ Strych15.3 m²
Powierzchnia zabudowy146.0 m²
Kubatura netto605.6 m³
Powierzchnia dachu255.7 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.5 m
Min. wymiary działki dł.17.82 m
Min. wymiary działki szer.25.67 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż2
ZAMÓW PROJEKT    2 640 zł 2 940 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2017-08-12 11:09

Super projekt. Jesteśmy w trakcie ukończenia budowy i jesteśmy pozytywnie zaskoczeni jak jest dobrze dopracowany. Jedyne zmiany jakie możemy zaproponować od swojej strony, jeżeli ktoś zastanawia się nad budową to: 1. Podniesienie ścian poddasza o ok 3 pustaki - w naszym wypadku zmieniliśmy lekko kąt dachu, ale dom wyszedł również super, a na poddaszu otrzymaliśmy o wiele więcej miejsca. 2. Powiększenie łazienki na dole. Wystarczy ją wydłużyć aż po drzwi od kotłowni, a robi się super przestronna i jest miejsce na dodatkową szafkę na ręczniki 3. Na strychu jest wystarczająco miejsca na rekuperator i poprowadzenie rur, co powoduje, że wszystkie części udaje się schować w taki sposób, że nie potrzebne jest podwieszanie sufitów na parterze. Serdecznie polecamy od swojej strony.
Witam, Panie Damianie chciałabym z mężem zadać Panu kilka dodatkowych pytań dotyczących budowy. My dopiero startujemy, chętnie wesprzemy się doświadczeniem w realizacji Kleopatry. Proszę o ewentualny kontakt mailowy: buzia.korn@interia.pl Pozdrawiam

Ewelina

+

2017-08-12 11:04

Witam, zamówiłam projekt Kleopatra. Czy ktoś z Państwa na forum już mieszka w Kleopatrze na Dolnym Śląsku? Mam kilka pytań dotyczących budowy. Pozdrawiam

Ewelina

+

2017-04-30 19:22

Super projekt. Jesteśmy w trakcie ukończenia budowy i jesteśmy pozytywnie zaskoczeni jak jest dobrze dopracowany. Jedyne zmiany jakie możemy zaproponować od swojej strony, jeżeli ktoś zastanawia się nad budową to: 1. Podniesienie ścian poddasza o ok 3 pustaki - w naszym wypadku zmieniliśmy lekko kąt dachu, ale dom wyszedł również super, a na poddaszu otrzymaliśmy o wiele więcej miejsca. 2. Powiększenie łazienki na dole. Wystarczy ją wydłużyć aż po drzwi od kotłowni, a robi się super przestronna i jest miejsce na dodatkową szafkę na ręczniki 3. Na strychu jest wystarczająco miejsca na rekuperator i poprowadzenie rur, co powoduje, że wszystkie części udaje się schować w taki sposób, że nie potrzebne jest podwieszanie sufitów na parterze.   Serdecznie polecamy od swojej strony.

Damian

+

2014-11-19 14:23

Witam. Gratuluję - fajny projekt. U nas wejście wypadnie od strony południowo - wschodniej; czy byłaby możliwość zamiany pokoju 14,1m2 z łazienką i pomieszczeniem gospodarczym na parterze?
Witam Zaproponowana zmiana funkcjonalna wewnątrz budynku technicznie możliwa jest do wykonania na etapie adaptacji projektu. Kwestia przeorganizowania ścianek działowych, kominów, stolarki i zmian w instalacjach.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2014-11-19 10:34

Witam. Gratuluję - fajny projekt. U nas wejście wypadnie od strony południowo - wschodniej; czy byłaby możliwość zamiany pokoju 14,1m2 z łazienką i pomieszczeniem gospodarczym na parterze?

Andrzej

+

Twój IP: 54.152.38.154
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×