Rzuty

Kira IV
Rzut parter
Kira IV
Rzut poddasza
Kira IV
Rzut działki

Elewacje

Kira IV
Elewacja przód
Kira IV
Elewacja boczna
Kira IV
Elewacja boczna
Kira IV
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Kira IV to parterowy dom z dwustanowiskowym garażem, z możliwością adaptacji poddasza. Prosta bryła budynku podkreślona jest białą elewacją i drewnianymi akcentami. Dwuspadowy dach bez okapów, pokryty blachą w ciemnym kolorze nadaje nowoczesny charakter. Do środka domu zaprasza ciekawie zaaranżowany podcień, z elementem dekoracyjnym w postaci paneli drewnianych, z którymi skrywa się wejście do garażu. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest ochrona przed deszczem czy śniegiem w czasie jesienno-zimowej aury. W wiatrołapie jest miejsce na dużą szafą. Bezpośrednio z wiatrołapu przechodzi się do strefy dziennej. Przestronny salon połączony jest z jadalnią. Wysoki salon oraz antresola podkreślą nowoczesny charakter domu oraz dodadzą lekkości i zwiększą poczucie przestrzeni. Ustawna kuchnia pozwala na wygodną zabudowę meblami, którą uzupełni niewielka, ale poręczna spiżarnia. Strefa prywatna rozdzielona została po obydwu stronach salonu. Część dla rodziców obejmuje sypialnię z garderobą oraz ogólnodostępną łazienkę. Z drugiej strony zaprojektowano dwa pokoje oraz wspólną łazienkę. Warto zauważyć, że każda sypialnia ma wyjście ma taras. Umieszczone w salonie schody prowadzą na nieużytkowe poddasze, które w ramach adaptacji można przekształcić na cele mieszkaniowe, uzyskując w ten sposób dwa dodatkowe pokoje. Całości dopełnia dwustanowiskowy garaż oraz kotłownia. Projekt dostępny jest w wersji z garażem jednostanowiskowym - Kira oraz w wersjach o większej powierzchni użytkowej, bez garażu - Kira III oraz z garażem jednostanowiskowym - Kira II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowa płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą. W projekcie zastosowano okna dachowe marki FAKRO. Pokrycie dachu blachą.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Płaczek

Projekt domu
Logo Facebook

Dołącz do grupy budujących domy z grupy Kira

Dołącz >>

Kosztorys

Ceny
uśrednione

Kosztorys ceny uśrednione

Kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Ceny przy budowie
metodą gospodarczą

Kosztorysy dla systemu gospodarczego

Kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Wersja
ekonomiczna

Kosztorys w wersji ekonomicznej

Kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Stan surowy zamknięty

Stan surowy zamknięty

Stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

309 000 zł 273 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony

Stan wykończony "pod klucz

Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

499 000 zł 439 000 zł 424 000 zł
Elementy zewnętrzne

Elementy zewnętrzne

Elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

49 000 zł 42 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja

Instalacje

Instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.