Rzuty

Karol VII
Rzut parter
Karol VII
Rzut poddasza
Karol VII
Rzut działki

Elewacje

Karol VII
Elewacja przód
Karol VII
Elewacja boczna
Karol VII
Elewacja boczna
Karol VII
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Karol VII to projekt eleganckiego i wyjątkowo funkcjonalnego domu parterowego, w którym istnieje możliwość adaptacji nieużytkowego strychu. Część dzienna to przestronna, otwarta i jasna przestrzeń doświetlona licznymi przeszkleniami. Centralnie usytuowany kominek umili chłodne wieczory. Duża, otwarta kuchnia ma zaprojektowaną praktyczną spiżarnię, która pomieści drobne sprzęty kuchenne oraz przetwory spożywcze. Strefa nocna obejmuje trzy sypialnie, w tym jedną jako moduł z osobną łazienką i garderobą. Do dyspozycji domowników jest również duża łazienka, pralnia oraz niewielka toaleta. Bezpośrednio z wiatrołapu zaprojektowano wejście do dwustanowiskowego garażu, a następnie do pomieszczenia gospodarczego, które posiada niezależne wyjście na zewnątrz budynku. Projekt dostępny jest w wersjach o innym układzie funkcjonalnym, z poddaszem do adaptacji lub bez poddasza - Karol, Karol II, Karol III, Karol IV, Karol V, Karol VI i Karol VIII oraz w wersji z dachem dwuspadowym, o różnych aranżacjach - Karolina I, Karolina II, Karolina III, Karolina IV, Karolina V, Karolina VI i Karolina VII.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.