Rzuty

Kamelia
Rzut parter
Kamelia
Rzut poddasze
Kamelia
Rzut działki

Elewacje

Kamelia
Elewacja przód
Kamelia
Elewacja boczna
Kamelia
Elewacja boczna
Kamelia
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Kamelia to olśniewająca, ekskluzywna rezydencja. Pokryta drewnianą okładziną elewacja wspaniale kontrastuje z czarnym dachem. Od strony frontowej uwagę zwraca efektowne przeszklenie nad garażem. Od ogrodu warto spojrzeć na taras, który dzięki swojemu usytuowaniu zapewnia komfort i poczucie intymności podczas odpoczynku. Duża ilość szerokich przeszkleń podkreśla nowoczesny charakter domu i zapewnia odpowiednią ilość naturalnego światła. Parter domu to w głównej mierze strefa wspólna. Przestronny salon połączony jest przestrzennie z jadalnią i kuchnią. Wysoki sufit oraz okazała antresola nad salonem spotęgują wrażenie przestrzeni. Duża powierzchnia użytkowa umożliwi wstawienie stylowego narożnika. W jadalni zmieści się duży stół dla całej rodziny. Dodatkowy barek przy wyspie kuchennej stanie się ulubionym miejscem do rozmów podczas spotkań z przyjaciółmi. W spiżarni, z racji powierzchni, zmieszczą się zapasy spożywcze i zostanie jeszcze sporo miejsca na przechowywanie. Łazienka w hallu uzupełnia funkcję w tej strefie. W prawym skrzydle domu zaprojektowano bardzo reprezentacyjny pokój gościnny z prywatną łazienką i garderobą. Moduł ten doskonale sprawdzi się także jako pokój dla Seniorów, zapewniając im wygodę i komfort mieszkania. Na poddaszu zaprojektowano sporą antresolę, która doskonale sprawdzi się jako miejsce do pracy i wypoczynku, wspólną łazienkę, dwa ustawne pokoje dla dzieci oraz okazały apartament dla Rodziców, z prywatną garderobą i łazienką. Dwie ogólnodostępne garderoby oraz osobna pralnia pomogą w utrzymaniu porządku w domu. Projekt dostępny jest z innym układem funkcjonalnym - Kamelia II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Na poddaszu ścianki o konstrukcji lekkiej, gipsowo-kartonowe, wypełnione wełną mineralną. Strop żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą. W projekcie zastosowano okna dachowe marki FAKRO. Pokrycie dachu blachą.

Autor

Marta Zaperty-Adamek
Marcin Abramowicz

Projekt domu
Logo Facebook

Dołącz do grupy budujących domy z grupy Kamelia

Dołącz >>

Kosztorys

Ceny
uśrednione

Kosztorys ceny uśrednione

Kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Ceny przy budowie
metodą gospodarczą

Kosztorysy dla systemu gospodarczego

Kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Wersja
ekonomiczna

Kosztorys w wersji ekonomicznej

Kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Stan surowy zamknięty

Stan surowy zamknięty

Stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

487 000 zł 431 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony

Stan wykończony "pod klucz

Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

766 000 zł 675 000 zł 655 000 zł
Elementy zewnętrzne

Elementy zewnętrzne

Elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

59 000 zł 52 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja

Instalacje

Instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.