Rzuty

Kamelia
Rzut parter
Kamelia
Rzut poddasze
Kamelia
Rzut działki

Elewacje

Kamelia
Elewacja przód
Kamelia
Elewacja boczna
Kamelia
Elewacja boczna
Kamelia
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Kamelia to olśniewająca, ekskluzywna rezydencja. Pokryta drewnianą okładziną elewacja wspaniale kontrastuje z czarnym dachem. Od strony frontowej uwagę zwraca efektowne przeszklenie nad garażem. Od ogrodu warto spojrzeć na taras, który dzięki swojemu usytuowaniu zapewnia komfort i poczucie intymności podczas odpoczynku. Duża ilość szerokich przeszkleń podkreśla nowoczesny charakter domu i zapewnia odpowiednią ilość naturalnego światła. Parter domu to w głównej mierze strefa wspólna. Przestronny salon połączony jest przestrzennie z jadalnią i kuchnią. Wysoki sufit oraz okazała antresola nad salonem spotęgują wrażenie przestrzeni. Duża powierzchnia użytkowa umożliwi wstawienie stylowego narożnika. W jadalni zmieści się duży stół dla całej rodziny. Dodatkowy barek przy wyspie kuchennej stanie się ulubionym miejscem do rozmów podczas spotkań z przyjaciółmi. W spiżarni, z racji powierzchni, zmieszczą się zapasy spożywcze i zostanie jeszcze sporo miejsca na przechowywanie. Łazienka w hallu uzupełnia funkcję w tej strefie. W prawym skrzydle domu zaprojektowano bardzo reprezentacyjny pokój gościnny z prywatną łazienką i garderobą. Moduł ten doskonale sprawdzi się także jako pokój dla Seniorów, zapewniając im wygodę i komfort mieszkania. Na poddaszu zaprojektowano sporą antresolę, która doskonale sprawdzi się jako miejsce do pracy i wypoczynku, wspólną łazienkę, dwa ustawne pokoje dla dzieci oraz okazały apartament dla Rodziców, z prywatną garderobą i łazienką. Dwie ogólnodostępne garderoby oraz osobna pralnia pomogą w utrzymaniu porządku w domu.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Na poddaszu ścianki o konstrukcji lekkiej, gipsowo-kartonowe, wypełnione wełną mineralną. Strop żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu blachą.

Autor

Marta Zaperty-Adamek
Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.