ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Irys to ciekawy dom parterowy. Przestrzeń użytkowa w tym domu została doskonale rozplanowana. Ustawny wiatrołap zmieści pojemną szafę. Kuchnia uzupełniona jest o niewielką, ale przydatną spiżarnię. Pokój dzienny płynnie łączy się z jadalnią i kuchnią, a duża ilość przeszkleń pięknie doświetla tę część domu. Prawe skrzydło zajęte jest przez strefę prywatną domowników. Wspólna łazienka, dwa pokoje i wygodny moduł dla Rodziców (sypialnia, garderoba i łazienka) zadowolą 4-osobową rodzinę. W ramach adaptacji można przekształcić nieużytkowe poddasze w przestrzeń mieszkalną. Proponowane przez autorów umiejscowienie schodów pokazane jest linią przerywaną (zamiast garderoby). Część gospodarcza domu to kotłownia i duży garaż. Projekt dostępny jest w wersji z dachem wielospadowym - Fabia VII.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych. Strop drewniany.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Marta Zaperty-Adamek

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
245 000 zł 185 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
399 000 zł 292 000 zł 267 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
31 000 zł 22 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
79 800 zł 58 400 zł 53 400 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA117.4 m²
+ Powierzchnia garażu32.2 m²
Powierzchnia zabudowy207.1 m²
Kubatura netto465.9 m³
Powierzchnia dachu288.9 m²
Kąt nachylenia dachu25°
Wysokość budynku6.8 m
Min. wymiary działki dł.25.05 m
Min. wymiary działki szer.22.00 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż2

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-06-12 14:01

3 godziny temu, Gość Wiktor Ha. napisał: Dzień dobry! Poproszę o przesłanie na adres wwrzosowski@wp.pl rysunków z wymiarami oraz możliwe do uzyskania zestawienie, może być szacunkowe, kosztów budowy. Bardzo mocno zastanawiam się nad wyborem tego właśnie projektu (Irys).
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres.  Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-06-12 10:29

Dzień dobry! Poproszę o przesłanie na adres wwrzosowski@wp.pl rysunków z wymiarami oraz możliwe do uzyskania zestawienie, może być szacunkowe, kosztów budowy. Bardzo mocno zastanawiam się nad wyborem tego właśnie projektu (Irys).

Wiktor Ha.

+

2019-04-30 09:58

20 godzin temu, Gość Beata napisał: Witam. Proszę powiedzieć jaki jest czas realizacji projektu od momentu zakupu gotowego projektu. Poproszę zestaw rysunków szczegółowych, zestawienie materiałów i ogólnie wszystkie dostępne za darmo materiały na adres beatak19@wp.pl Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.
Dzień dobry, w dniu dzisiejszym otrzyma Pani materiały szczegółowe. Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

2019-04-29 13:37

Witam. Proszę powiedzieć jaki jest czas realizacji projektu od momentu zakupu gotowego projektu. Poproszę zestaw rysunków szczegółowych, zestawienie materiałów i ogólnie wszystkie dostępne za darmo materiały na adres beatak19@wp.pl Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

Beata

+

2019-04-24 12:00

1 godzinę temu, Gość Monika Ł. napisał: Witam, Czy byłaby możliwość wysłania kosztorysu projektowego, rysunku wraz z wymiarami, zestawienia materiałów do projektu Irys. Zastanawiam się na zakupem i muszę zadecydować między trzema projektami, dlatego potrzebuję więcej informacji żeby podjąć decyzję. Mój mail monialada@gmail.com
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

Twój IP: 54.91.4.56
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×