Rzuty

Helike I
Rzut parter
Helike I
Rzut poddasze
Helike I
Rzut działki

Elewacje

Helike I
Elewacja przód
Helike I
Elewacja boczna
Helike I
Elewacja boczna
Helike I
Elewacja tył

Przekroje

Helike I
Przekroje

Opis

Projekt domu Helike I to propozycja dla osób poszukujących domu pasującego na działkę z wjazdem od południa. Helike I to dom z użytkowym poddaszem, zaprojektowany z myślą o potrzebach 4-5-osobowej rodziny. Na parterze znajduje się część gospodarcza(garderoba, pom. gospodarcze), część ogólna z kuchnią, jadalnią i obszernym pokojem dziennym oraz gabinet z osobnym wejściem z zewnątrz. Na piętrze znajdują się trzy sypialnie z ogólnodostępną łazienką. W ramach adaptacji można wydzielić zamkniętą kuchnię. Projekt dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym - Helike II oraz w wersji z garażem dwustanowiskowym - Helike III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz w części żelbetowy, monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 217 000 zł tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 342 000 zł tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.