Rzuty

Fiona IV
Rzut parter
Fiona IV
Rzut poddasze
Fiona IV
Rzut działki

Elewacje

Fiona IV
Elewacja przód
Fiona IV
Elewacja boczna
Fiona IV
Elewacja boczna
Fiona IV
Elewacja tył

Przekroje

Fiona IV
Przekroje

Opis

Nowoczesny i ciekawy projekt domu Fiona IV z pewnością zaspokoi oczekiwania 4-6-osobowej rodziny, ceniącej wygodny styl życia. Na parterze znajduje się pokój dzienny z bezpośrednim wyjściem do ogrodu, przestrzennie połączony z jadalnią i kuchnią, przy której znajduje się spiżarnia. Dopełnieniem funkcji parteru jest gabinet oraz łazienka. Jednostanowiskowy garaż dostępny jest poprzez pom. gospodarcze. Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie, łazienka oraz strych, który można zaadaptować na dodatkowy pokój. Przy łazience znajduje się pralnia. Niewątpliwą zaletą projektu Fiona IV jest nieskomplikowany, dwuspadowy dach. Projekt dostępny w wersji z garażem dwustanowiskowym - Fiona V oraz bez garażu - Fiona VI, a także w wersji bez lukarny: z garażem jednostanowiskowym - Fiona, z garażem dwustanowiskowym - Fiona II oraz bez garażu - Fiona III. Projekt może być wykorzystany do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy/gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą. W projekcie zastosowano stolarkę okienną marki VELUX. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz
Elżbieta Jabłońska-Łuszpińska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 268 000 zł 230 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 466 000 zł 394 000 zł 379 000 zł
Elementy zewnętrzne 41 000 zł 34 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.