Rzuty

Eryka II
Rzut parter
Eryka II
Rzut poddasze
Eryka II
Rzut działki

Elewacje

Eryka II
Elewacja przód
Eryka II
Elewacja boczna
Eryka II
Elewacja boczna
Eryka II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Projekt nowoczesnego, wyróżniającego się z otoczenia domu, który podkreśli indywidualność właścicieli. Parter zaplanowany został jako wygodna strefa dzienna. Pokój dzienny połączony jest przestrzennie z jadalnią i kuchnią. Tuż obok zaprojektowana została niewielka spiżarnia, z której można w ramach adaptacji zrezygnować, powiększając powierzchnię kuchni. Dostawiając natomiast ściankę działową można w prosty sposób oddzielić kuchnię od salonu. Środkową część domu zajmuje gabinet z bezpośrednim wyjściem na taras, schowek pod schodami, łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze (pełniące również rolę pralni) z przejściem do garażu. Kotłownia umieszczona jest z tyłu garażu i posiada wyjście na zewnętrz, co jest szczególnie istotne dla osób planujących ogrzewanie paliwem stałym. Zabudowane schody prowadzą na poddasze, gdzie znajdują się trzy duże sypialnie (każda z wnęką na szafę), łazienka oraz strych. Strych pozostawia duże możliwości aranżacji przyszłym mieszkańcom. Poza swoją oczywistą rolą może doskonale pełnić funkcję pomieszczenia mieszkalnego - z możliwością podzielenia na dwa osobne pomieszczenia, np. sypialnię z garderobą. Projekt dostępny jest w wersji bez kotłowni za garażem - Eryka oraz w wersjach bez okapu: z kotłownią za garażem - Eryk II oraz bez kotłowni za garażem - Eryk, a także w wersji klasycznej - Safira.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną kamienną oraz drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 221 000 zł 171 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 393 000 zł 293 000 zł 277 000 zł
Elementy zewnętrzne 16 000 zł 11 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.