Rzuty

Dalia
Rzut parter
Dalia
Rzut poddasze
Dalia
Rzut działki

Elewacje

Dalia
Elewacja przód
Dalia
Elewacja boczna
Dalia
Elewacja boczna
Dalia
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Niewielki, ale bardzo praktyczny i wygodny projekt domu Dalia z poddaszem użytkowym, przeznaczony jest dla 3-4 osobowej rodziny. Na uwagę zasługują ciekawe, narożne okna - w kuchni oraz w salonie. Na parterze znajduje się część dzienna z otwartym salonem połączonym poprzez jadalnię z kuchnią. Tuż obok kuchni zaplanowano podręczną spiżarnię oraz małą łazienkę. Klatka schodowa znajduje się na wprost wiatrołapu, a miejsce pod schodami zagospodarowano jako schowek. Z wiatrołapu jest przejście do garażu, a dalej do pomieszczenia gospodarczego. Na poddaszu znajdują się dwie sypialnie, połączone balkonem, ogólnodostępna łazienka oraz duża sypialnia z własną garderobą. Centralnie usytuowany kominek pozwala na wykonanie instalacji ogrzewania kominkowego.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Łukasz Knop
Maja Ciszewska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.