Rzuty

Bianka III
Rzut parter
Bianka III
Rzut poddasza
Bianka III
Rzut działki

Elewacje

Bianka III
Elewacja przód
Bianka III
Elewacja boczna
Bianka III
Elewacja boczna
Bianka III
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Bianka III to ciekawy projekt domu parterowego, w którym można zaadaptować nieużytkowy strych na cele mieszkalne. Część dzienna to przestronny salon połączony z jadalnią oraz częściowo oddzielona kuchnia, uzupełniona o niewielką spiżarnię, w której można ukryć drobne sprzęty porządkowe. Osobna łazienka w hallu dopełnia całości. Za ścianą oddzielającą tę strefę od pozostałej części domu zaprojektowano schody na strych oraz część prywatną mieszkańców. Duża łazienka, dwa pokoje oraz komfortowy moduł dla rodziców (sypialnia, garderoba i łazienka) spełnią wymagania 4-5-osobowej rodziny. Z wiatrołapu prowadzi wejście do dwustanowiskowego garażu, a następnie do pomieszczenia gospodarczego, które posiada niezależne wyjście na ogród. Na nieużytkowym poddaszu można wydzielić, w ramach adaptacji, dwa dodatkowe pokoje. Projekt dostępny jest w wersji z dachem wielospadowym bez strychu - Bianka i Bianka II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz deskami drewnianymi i okładziną klinkierową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Płaczek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.