Rzuty

Bianka II
Rzut parter
Bianka II
Rzut działki

Elewacje

Bianka II
Elewacja przód
Bianka II
Elewacja boczna
Bianka II
Elewacja boczna
Bianka II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Projekt domu jednorodzinnego Bianka II powinien być odpowiedni dla osób, które poszukują niewielkiego domu parterowego z dwustanowiskowym garażem. Ekonomiczny, funkcjonalny - idealny dla 4-osobowej rodziny. Dom ten kryje w sobie racjonalnie przemyślany układ pomieszczeń oraz maksymalnie zagospodarowaną przestrzeń. Lewe skrzydło budynku zajmuje reprezentacyjna, otwarta część dzienna z kominkiem, który pozwala na ogrzanie domu w chłodne wieczory, a także na stworzenie przytulnej atmosfery. Przestronny, słoneczny salon, z wyjściem na zadaszony taras, połączony z jadalnią daje poczucie przestrzeni. Kuchnia usytuowana jest przy wejściu do budynku, z bezpośrednim przejściem do jadalni oraz dostępem do podręcznej, praktycznej spiżarni, w której można przechowywać domowe przetwory, czy też rzadziej używany sprzęt kuchenny. W prawym skrzydle budynku zlokalizowana została część prywatna domowników, obejmująca trzy sypialnie. Największa z nich, przeznaczona dla rodziców, posiada własną garderobę i niewielką toaletę, w której znalazło się miejsce na prysznic. Dopełnieniem części nocnej jest obszerna łazienka oraz korytarz częściowo zabudowany szafami, pełniący funkcję wygodnej garderoby. Strefa gospodarcza domu, obejmująca dwustanowiskowy garaż, oraz kotłownię zlokalizowana została tuż przy wejściu do budynku, z bezpośrednim przejściem do wiatrołapu, co jest niezwykle praktyczne zwłaszcza w obliczu kapryśnej aury panującej na dworze. Atrakcyjny wygląd zewnętrzny budynku podkreślają zastosowane podcienie, zarówno przy wejściu do budynku jak i nad tarasem, a jasna kolorystyka elewacji, kontrastująca z barwą dachu przełamana została klinkierową oraz drewnianą okładziną, dzięki czemu dom prezentuje się niezwykle elegancko i stylowo. Projekt dostępny jest w wersji o większej powierzchni użytkowej - Bianka oraz w wersji ze strychem do adaptacji - Bianka III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych. Strop drewniany.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną drewnianą oraz klinkierową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Tomasz Flak

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 228 000 zł 202 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 369 000 zł 324 000 zł 314 000 zł
Elementy zewnętrzne 29 000 zł 25 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.