ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Barwinek II to mały dom parterowy z garażem jednostanowiskowym, idealny dla rodziny 4-osobowej. Prosta, klasyczna bryła budynku doskonale wpisze się w każdy krajobraz, a przemyślany rozkład pomieszczeń zapewni wygodę codziennego życia. Do środka domu zaprasza wiatrołap, w którym znalazło się miejsce na duże szafy. Strefa dzienna zlokalizowana została w lewej części budynku i mieści w sobie salon połączony z jadalnią i kuchnią. Spiżarnia i toaleta w hallu dopełniają całości. W prawym skrzydle domu zaprojektowano trzy sypialnie, wspólną łazienkę i pomieszczenie gospodarcze, stanowiące jednocześnie przejście do garażu. Projekt dostępny jest w wersji bez garażu - Barwinek.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych. Strop drewniany.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika i okładziną klinkierową oraz drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Marta Zaperty-Adamek

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
251 000 zł 200 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
419 000 zł 327 000 zł 302 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
28 000 zł 21 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
83 800 zł 65 400 zł 60 400 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA104.7 m²
+ Powierzchnia garażu22.8 m²
Powierzchnia zabudowy168.3 m²
Kubatura netto370.0 m³
Powierzchnia dachu249.5 m²
Kąt nachylenia dachu30°
Wysokość budynku6.8 m
Min. wymiary działki dł.19.65 m
Min. wymiary działki szer.24.20 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż1
ZAMÓW PROJEKT    2 430 zł 2 730 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-04-25 11:24

4 godziny temu, Gość Ania napisał: Witam, czy w przypadku tego projektu jest możliwość wprowadzenia zmian w kierunku  adaptacji poddasza ?
Dzień dobry, oczywiście można wprowadzić taką zmianę. Natomiast będzie się to wiązało z podniesieniem dachu. Są dwa sposoby wprowadzania zmian: poprzez naszą pracownie przed zakupem projektu lub na etapie adaptacji po zakupie wersji katalogowej. Pozdrawiam. 
Polecam projekt Justynian II mały z poddaszem. Układ niemal identyczne a poddasze już gotowe. Właśnie rozpoczynamy wykańczanie wnętrza, służę pomocą - oczywiście koleżeńską nie odpłatną

Dorota

+

2019-01-22 08:24

4 godziny temu, Gość Ania napisał: Witam, czy w przypadku tego projektu jest możliwość wprowadzenia zmian w kierunku  adaptacji poddasza ?
Dzień dobry, oczywiście można wprowadzić taką zmianę. Natomiast będzie się to wiązało z podniesieniem dachu. Są dwa sposoby wprowadzania zmian: poprzez naszą pracownie przed zakupem projektu lub na etapie adaptacji po zakupie wersji katalogowej. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-01-22 03:42

Witam, czy w przypadku tego projektu jest możliwość wprowadzenia zmian w kierunku  adaptacji poddasza ?

Ania

+

2018-12-15 10:53

18 godzin temu, Gość Krzys napisał: Witam. Czy mają Państwo jakiś kosztorys oraz spis materiałów do tego projektu?
Dzień dobry, w naszej ofercie pełne kosztorysy są dodatkowo odpłatne. Udostępniamy przed zakupem projektu zestawienie materiałów na stan surowy zamknięty. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

2018-12-14 16:27

Witam. Czy mają Państwo jakiś kosztorys oraz spis materiałów do tego projektu?

Krzys

+

Twój IP: 54.242.25.198
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×