ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Tradycyjny projekt domu Aurelia zaprojektowany został dla 4-6-osobowej rodziny, ceniącej klasyczny styl. Prosty, dwuspadowy dach ograniczy koszty budowy i podniesie komfort użytkowania pomieszczeń na poddaszu. Parter domu zaplanowany jest na rzucie kwadratu z przylegającym garażem. Do wnętrza domu prowadzi wiatrołap, gdzie znajdzie się miejsce na zabudowaną szafę. W centrum domu znajduje się kominek, co umożliwi zastosowanie ogrzewania kominkowego. Otwarta strefa dzienna składa się z ustawnej kuchni, jadalni oraz przestronnego salonu, z którego jest wejście do gabinetu. Dopełnieniem funkcji parteru jest niewielka łazienka. W korytarzu prowadzącym do strefy gospodarczej zaplanowaną kolejną dużą szafę. Strefa gospodarcza obejmuje dwa pomieszczenia gospodarcze oraz jednostanowiskowy garaż. Na poddasze domu prowadzą schody ukryte w zabudowanej klatce schodowej. Trzy ustawne sypialnie, w tym jedna z własną garderobą, z pewnością zaspokoją potrzeby wszystkich mieszkańców. Z każdego pokoju oraz ogólnodostępnej łazienki jest wyjście na balkon. Projekt dostępny w wersji z garażem dwustanowiskowym - Aurelia II i bez garażu - Aurelia III. Projekt może być wykorzystany do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

  • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
221 000 zł 176 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
403 000 zł 313 000 zł 298 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
21 000 zł 16 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
80 600 zł 62 600 zł 59 600 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA122.6 m²
+ Powierzchnia garażu18.8 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze5.7 m²
+ Strych15.5 m²
Powierzchnia zabudowy123.3 m²
Kubatura netto496.1 m³
Powierzchnia dachu206.8 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.2 m
Min. wymiary działki dł.18.42 m
Min. wymiary działki szer.20.52 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1
ZAMÓW PROJEKT    2 493 zł 2 793 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2017-03-12 18:15

Proszę o projekt do wyceny na meila:rafal.kolda@o2.pl.Z góry dziękuje.
Witam Materiały prześlemy w poniedziałek.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2017-03-11 11:38

Proszę o projekt do wyceny na meila:rafal.kolda@o2.pl.Z góry dziękuje.

Rafał Kołda

+

2016-01-28 07:43

Witam potrzebuję kosztorys budowy. Proszę wysłać na adres rafal.lubak@telepizza.pl
Dzień dobry, na podany adres zostało wysłane zestawienie materiałów do stanu surowego, kosztorysy są płatne, wszystkie informacje znajdują się na tych stronach: https://www.dobredomy.pl/projekty/kosztorysy/ https://www.dobredomy.pl/sklep/zamow-kosztorys-stanu-wykonczonego/ https://www.dobredomy.pl/sklep/zamow-kosztorys-stanu-surowego/ Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2016-01-27 20:07

Witam potrzebuję kosztorys budowy. Proszę wysłać na adres rafal.lubak@telepizza.pl  

Rafał

+

2016-01-07 08:25

witam, na jakiej wysokości zaczynają się skosy? Pozdrawiam, Ewa
Witam Ścianka kolankowa wysoka jest na 74,5cm.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

Twój IP: 54.152.38.154
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×