Rzuty

Aurelia
Rzut parter
Aurelia
Rzut poddasze
Aurelia
Rzut działki

Elewacje

Aurelia
Elewacja przód
Aurelia
Elewacja boczna
Aurelia
Elewacja boczna
Aurelia
Elewacja tył

Przekroje

Aurelia
Przekroje

Opis

Tradycyjny projekt domu Aurelia zaprojektowany został dla 4-6-osobowej rodziny, ceniącej klasyczny styl. Prosty, dwuspadowy dach ograniczy koszty budowy i podniesie komfort użytkowania pomieszczeń na poddaszu. Parter domu zaplanowany jest na rzucie kwadratu z przylegającym garażem. Do wnętrza domu prowadzi wiatrołap, gdzie znajdzie się miejsce na zabudowaną szafę. W centrum domu znajduje się kominek, co umożliwi zastosowanie ogrzewania kominkowego. Otwarta strefa dzienna składa się z ustawnej kuchni, jadalni oraz przestronnego salonu, z którego jest wejście do gabinetu. Dopełnieniem funkcji parteru jest niewielka łazienka. W korytarzu prowadzącym do strefy gospodarczej zaplanowaną kolejną dużą szafę. Strefa gospodarcza obejmuje dwa pomieszczenia gospodarcze oraz jednostanowiskowy garaż. Na poddasze domu prowadzą schody ukryte w zabudowanej klatce schodowej. Trzy ustawne sypialnie, w tym jedna z własną garderobą, z pewnością zaspokoją potrzeby wszystkich mieszkańców. Z każdego pokoju oraz ogólnodostępnej łazienki jest wyjście na balkon. Projekt dostępny w wersji z garażem dwustanowiskowym - Aurelia II i bez garażu - Aurelia III. Projekt może być wykorzystany do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 221 000 zł 176 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 403 000 zł 313 000 zł 298 000 zł
Elementy zewnętrzne 21 000 zł 16 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.