ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Atlantyda Mała to dom w tradycyjnym stylu, o doskonale rozplanowanej przestrzenie wewnętrznej. Prowadzący do środka domu wiatrołap pomieści dużą szafę. Na parterze architekci zaplanowali strefę dzienną, z dużym salonem, płynnie łączącym się z jadalnią i otwartą kuchnią. Strefa gospodarcza to kotłownia, z wejściem od wiatrołapu, oraz jednostanowiskowy garaż. Pozostałą część powierzchni parteru zajmują garderoba, niewielka łazienka oraz pokój, który świetnie sprawdzi się jako gabinet lub sypialnia dla Seniora. Całości dopełniają spiżarnia oraz schowek pod schodami. Na poddaszu zaprojektowane zostały trzy sypialnie (w tym jedna z osobną łazienką), ogólnodostępna łazienka oraz strych, który można w ramach adaptacji przekształcić w pomieszczenie mieszkalne lub pokój hobby. Projekt Atlantyda Mała dostępny jest w wersji bez garażu Atlantyda Mała III, z garażem dwustanowiskowym Atlantyda Mała II oraz w wersjach o większej powierzchni użytkowej: z garażem jednostanowiskowym Atlantyda Nowa i Atlantyda, z garażem dwustanowiskowym: Atlantyda Nowa II i Atlantyda II, oraz bez garażu: Atlantyda Nowa III i Atlantyda III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych ocieplone styropianem, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klienkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Jagoda Gruca

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
210 000 zł 160 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
370 000 zł 272 000 zł 264 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
23 000 zł 16 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
74 000 zł 54 400 zł 52 800 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA124.0 m²
+ Powierzchnia garażu18.6 m²
+ Strych10.2 m²
Powierzchnia zabudowy122.5 m²
Kubatura netto484.4 m³
Powierzchnia dachu221.3 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.1 m
Min. wymiary działki dł.16.79 m
Min. wymiary działki szer.22.65 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek3
Garaż1
ZAMÓW PROJEKT    2 493 zł 2 793 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-01-10 08:10

12 godzin temu, Gość Piotrek napisał: Witam, czy jest możliwość przesłania rzutów z wymiarami budynku i pomieszczen? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź. Mój mail to spongers@o2.pl
Dzień dobry, rysunki zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-01-09 19:40

Witam, czy jest możliwość przesłania rzutów z wymiarami budynku i pomieszczen? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź. Mój mail to spongers@o2.pl

Piotrek

+

2018-08-03 06:54

Dzień dobry, w dniu dzisiejszym otrzyma Pan materiały szczegółowe oraz propozycje podobnych projektów. Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

2018-08-02 07:22

Czy mogę prosić o przesłanie rzutów z wymiarami pomieszczeń: alek.sm@o2.pl Czy jest projekt podobny, w którym dach stanowi jedną całość (nie ma osobnego dachu nad garażem)? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

A. Minor

+

2017-01-27 13:19

Projekt domu Atlantyda Mała   Szczegółowy opis projektu domu Atlantyda Mała znajdą Państwo na naszej stronie: https://www.dobredomy.pl/projekt/atlantydaMala     Zapraszamy do dyskusji!

Redaktor

+

Twój IP: 34.207.78.157
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×