Rzuty

Atlanta Nowa
Rzut parter
Atlanta Nowa
Rzut poddasze
Atlanta Nowa
Rzut działki

Elewacje

Atlanta Nowa
Elewacja przód
Atlanta Nowa
Elewacja boczna
Atlanta Nowa
Elewacja boczna
Atlanta Nowa
Elewacja tył

Przekroje

Atlanta Nowa
Przekroje

Opis

Projekt Atlanta Nowa jest idealną propozycją dla ludzi szukających tradycyjnego domu, prostego i eleganckiego zarazem. Zwarta bryła domu, zaplanowana na rzucie prostokąta, urozmaicona jest poprzez wykusz i podcień od strony ogrodowej. Dodatkowym atutem jest dach o nieskomplikowanej konstrukcji, co ograniczy koszty budowy domu. Parter domu Atlanta Nowa to w przeważającej części strefa dzienna domowników, obejmująca kuchnię otwartą na jadalnię oraz przestronny pokój dzienny. W centrum zaplanowano kominek, co umożliwi zastosowanie ogrzewania kominkowego. Dopełnieniem parteru jest gabinet oraz niewielka, ale swobodnie mieszcząca prysznic, łazienka. Bezpośrednio z wiatrołapu przechodzi się do kotłowni, a dalej do garażu i pomieszczenia gospodarczego. Poddasze domu to typowa strefa nocna - trzy sypialnie oraz ogólnodostępna łazienka. Warto podkreślić, że w jednej sypialni zaprojektowano osobną garderobę. Strych można w ramach adaptacji przekształcić do funkcji mieszkalnej. Projekt dostępny w wersji z garażem dwustanowiskowym - Atlanta Nowa II oraz bez garażu - Atlanta Nowa III, a także z inną aranżacją parteru i poddasza: z garażem jednostanowiskowym - Atlanta, z garażem dwustanowiskowym - Atlanta II oraz bez garażu - Atlanta III. Projekt może być wykorzystany do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz strop żelbetowy monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Aldona Dymus-Hańczak

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 207 000 zł 148 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 38 000 zł 264 000 zł 255 000 zł
Elementy zewnętrzne 25 000 zł 17 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.