Rzuty

Artur II Multi-Comfort
Rzut parter
Artur II Multi-Comfort
Rzut poddasze
Artur II Multi-Comfort
Rzut działki

Elewacje

Artur II Multi-Comfort
Elewacja przód
Artur II Multi-Comfort
Elewacja boczna
Artur II Multi-Comfort
Elewacja boczna
Artur II Multi-Comfort
Elewacja tył

Przekroje

Artur II Multi-Comfort
Przekroje

Opis

Projekt domu Artur II Multi-Comfort to energooszczędny dom, zaprojektowany we współpracy z firmą Saint-Gobain, w standardzie Multi-Comfort, obejmującym podniesione parametry energetyczne, akustyczne i cieplne. Projekt domu Artur II Multi-Comfort to idealna propozycja dla osób wymagających, które poszukują energooszczędnego, wygodnego domu z przestronną i otwartą strefą dzienną. Dużym atutem domu jest spory podcień tarasu, który umożliwi komfortowe korzystanie z niego także w deszczową pogodę. Projekt Artur II Multi-Comfort to dom z użytkowym poddaszem, przeznaczony dla 4-6-osobowej rodziny. Na parterze znajduje się pokój dzienny z bezpośrednim wyjściem na ogród, kuchnia przestrzennie połączona z jadalnią, łazienka, pokój gościnny/gabinet oraz spiżarnia. Istnieje możliwość wydzielenia w hallu garderoby - na rzucie parteru linia przerywana. Do dwustanowiskowego garażu przylega pomieszczenie gospodarcze. Na poddaszu znajdują się trzy pokoje, łazienka oraz strych, który można zaadaptować na dodatkowy pokój. Projekt może być wykorzystany do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków silikatowych, docieplone wełną mineralną, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu ścianki lekkie. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 305 000 zł 244 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 552 000 zł 437 000 zł 423 000 zł
Elementy zewnętrzne 25 000 zł 19 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.