Rzuty

Apoloniusz II
Rzut parter
Apoloniusz II
Rzut poddasze
Apoloniusz II
Rzut działki

Elewacje

Apoloniusz II
Elewacja przód
Apoloniusz II
Elewacja boczna
Apoloniusz II
Elewacja boczna
Apoloniusz II
Elewacja tył

Przekroje

Apoloniusz II
Przekroje

Opis

Projekt domu Apoloniusz II to propozycja dla 4-5-osobowej rodziny poszukującej tradycyjnego i funkcjonalnego domu z użytkowym poddaszem oraz dwustanowiskowym garażem. Na parterze znajduje się wygodna kuchnia połączona z jadalnią, pokój dzienny, gabinet, wc, spiżarnia, pom. gospodarcze z kotłem grzewczym oraz garaż. Zarówno z pokoju dziennego, jak i jadalni, mamy bezpośrednie wyjście na taras i do ogrodu. Z hallu wejściowego dostępne są schody na poddasze. Na poddaszu zaprojektowano trzy sypialnie, łazienkę oraz obszerny strych, który można zaadaptować na dodatkowy pokój. Projekt dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym - Apoloniusz.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz płytkami elewacyjnymi. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Aldona Dymus

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 259 000 zł 207 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 473 000 zł 369 000 zł 346 000 zł
Elementy zewnętrzne 20 000 zł 15 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.