Rzuty

Alia II
Rzut parter
Alia II
Rzut poddasza
Alia II
Rzut działki

Elewacje

Alia II
Elewacja przód
Alia II
Elewacja boczna
Alia II
Elewacja boczna
Alia II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Alia II to intrygujący, duży dom parterowy z poddaszem do adaptacji. Nowoczesna, smukła bryła charakteryzuje się minimalistyczną stylistyką w chłodnych odcieniach. Biały tynk perfekcyjnie kontrastuje z grafitowym pokryciem dachu i szarą okładziną. Dom z pewnością wyróżni się z otoczenia i przyciągnie niejedno zachwycone spojrzenie. Od strony ogrodu na pierwszy plan wysuwa się efektowne, trapezowe przeszklenie oraz finezyjny taras. Pod względem funkcjonalnym Alia II to ponad 140 metrów kw. powierzchni użytkowej na samym parterze. Schowane w głębi domu wejście prowadzi do wiatrołapu, skąd mamy przejścia do trzech części domu - w tym do części gospodarczej, obejmującej garaż na dwa samochody oraz kotłownię. W części mieszkalnej architekci zaprojektowali otwartą strefę dzienną, która w całości umieszczona jest od strony ogrodowej. Nad całą tą częścią znajduje się wysoki sufit, co tylko potęguje wrażenie niesamowitej przestrzeni i światła. Kuchnia otwarta jest na salon oraz na jadalnię. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże niewielka, ale praktyczna spiżarnia. Ustronnie położony duży taras zapewni prywatność podczas korzystania z jego uroków. W strefie prywatnej domownicy będą mieć do dyspozycji łazienkę, pralnię oraz trzy spore sypialnie, w tym jedną z nich powiększono o prywatną garderobę i łazienkę. Pod schodami prowadzącymi na poddasze można wydzielić dodatkową osobną toaletę. Nieużytkowe poddasze może zostać zaaranżowane - w ramach adaptacji - na antresolę oraz dodatkowy pokój. Niezaprzeczalnym atutem projektu Alia II jest dodatkowy strych nad garażem, z osobnym wejściem bezpośrednio z wiatrołapu. Może on zostać zaadaptowany na rewelacyjny, odosobniony gabinet lub komfortowy pokój gościnny z łazienką. Projekt dostępny jest w wersji z inną aranżacją pomieszczeń - Alia.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu blachą.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Płaczek

Projekt domu
Logo Facebook

Dołącz do grupy budujących dom Alia II

Dołącz >>

Kosztorys

Ceny
uśrednione

Kosztorys ceny uśrednione

Kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Ceny przy budowie
metodą gospodarczą

Kosztorysy dla systemu gospodarczego

Kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Wersja
ekonomiczna

Kosztorys w wersji ekonomicznej

Kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Stan surowy zamknięty

Stan surowy zamknięty

Stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony

Stan wykończony "pod klucz

Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne

Elementy zewnętrzne

Elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja

Instalacje

Instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.