Rzuty

Alex II
Rzut parter
Alex II
Rzut poddasze
Alex II
Rzut działki

Elewacje

Alex II
Elewacja przód
Alex II
Elewacja boczna
Alex II
Elewacja boczna
Alex II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Alex II jest projektem nowoczesnego domu z użytkowym poddaszem, który sprosta wymaganiom dużej rodziny. Prosta bryła budynku, liczne podcienie i ciekawe przeszklenia oraz elewacja z okładziny drewnianej i klinkierowej wyróżniają dom z otoczenia. Zadaszony taras wraz z zewnętrznym kominkiem umożliwi korzystanie z uroków odpoczynku na świeżym powietrzu również w deszczową pogodę. Parter budynku to strefa dzienna, która rozpoczyna się wiatrołapem z miejscem na szafę. Przechodząc przez hall dotrzemy do salonu połączonego z jadalnią oraz otwartą kuchnią. Z hallu mamy dostęp do łazienki oraz pokoju, który możemy przeznaczyć na gabinet. Na poddaszu zaprojektowano strefę prywatną, na którą składają się trzy sypialnie, z czego największa posiada własną garderobę, duża łazienka oraz praktyczny schowek. Strefa gospodarcza to dwustanowiskowy garaż oraz dwa pomieszczenia gospodarcze. Projekt jest również dostępny z garażem jednostanowiskowym - Alex.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Na poddaszu ścianki o konstrukcji lekkiej, gipsowo-kartonowe, wypełnione wełną mineralną. Strop gęstożebrowy z elementami stropu monolitycznego.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, oraz okładziną klinkierową i drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną lub cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 357 000 zł 275 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 563 000 zł 424 000 zł 394 000 zł
Elementy zewnętrzne 24 000 zł 18 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.