ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt domu Afrodyta Multi-Comfort to energooszczędny dom, zaprojektowany we współpracy z firmą Saint-Gobain, w standardzie Multi-Comfort, obejmującym podniesione parametry energetyczne, akustyczne i cieplne. Elegancki i komfortowy, jednorodzinny dom parterowy Afrodyta Multi-Comfort to ciekawa propozycja dla osób ceniących wygodny tryb życia. Projekt domu Afrodyta Multi-Comfort zaprojektowany został z myślą o 4-5-osobowej rodzinie. W części dziennej zlokalizowano otwartą kuchnię połączoną z pokojem dziennym poprzez jadalnię. Sypialnie z ogólnodostępną łazienką i garderobą zaprojektowano w odizolowanej części nocnej. Dodatkowo sypialnia rodziców posiada własną garderobę i łazienkę. W strefie wejściowej znajduje się pomieszczenie gospodarcze i dwustanowiskowy garaż.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach, docieplone wełną mineralną. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop drewniany.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

  • Tomasz Flak

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
254 000 zł 201 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
452 000 zł 354 000 zł 320 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
41 000 zł 31 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
90 400 zł 70 800 zł 64 000 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA139.5 m²
+ Powierzchnia garażu32.9 m²
Powierzchnia zabudowy249.0 m²
Kubatura netto483.0 m³
Powierzchnia dachu339.2 m²
Kąt nachylenia dachu30°
Wysokość budynku7.4 m
Min. wymiary działki dł.27.94 m
Min. wymiary działki szer.22.94 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż2
ZAMÓW PROJEKT    2 682 zł 2 982 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2014-07-14 19:06

Witam, Czym Afrodyta Multi-Comfort różni się od zwykłej Afrodyty?? Witam Projekt Afrodyta w wersji standardowej bez dostosowania do wymagań energooszczędnych generuje zużycie energii na poziomie 130kWh/m2/rok. Po dostosowaniu do standardu Muli – Comfort i zaprojektowaniu instalacji odzysku energii można dojść do około 40kWh/m2/rok. W technologii Multi COmfort w dokumentacji projektowej zmianie ulegają: - Warstwy wykończenia przegród ( ściany, stropy, podłoga na gruncie, dach, tarasy; - grubość ocieplenia ścian wzrasta do 25cm, dachu do 30cm, podłogi na gruncie do 20cm.) - Parametry stolarki - Rodzaj materiałów w instalacjach sanitarnych. Pozdrawiam
... a ja zrobiłem z Astry bez kolosalnych nakładów termosik na poziomie poniżej 20kWh/m2/rok ... fundamenty 15cm styropian zwykły do fundamentów (nie XPS bo cena to jakaś paranoja) z izolacją zewnętrzną z masy asfaltowo-kauczukowej - (nie dawajcie folii kubełkowych bo to jakieś nieporozumienie - nigdy nie będzie szczelna); ściany - bloczki betonu komórkowego + 20cm grafit, posadzka 15cm st. zwykły, strop 40cm wełna; okna V90+ na konsolach poza murem; rekuperacja; piec gazowy z grupą solarną + 2 solary płaskie ... koniec

mack

+

2013-04-03 08:56

Witam, Czym Afrodyta Multi-Comfort różni się od zwykłej Afrodyty??  
Witam Projekt Afrodyta w wersji standardowej bez dostosowania do wymagań energooszczędnych generuje zużycie energii na poziomie 130kWh/m2/rok. Po dostosowaniu do standardu Muli – Comfort i zaprojektowaniu instalacji odzysku energii można dojść do około 40kWh/m2/rok. W technologii Multi COmfort w dokumentacji projektowej zmianie ulegają: - Warstwy wykończenia przegród ( ściany, stropy, podłoga na gruncie, dach, tarasy; - grubość ocieplenia ścian wzrasta do 25cm, dachu do 30cm, podłogi na gruncie do 20cm.) - Parametry stolarki - Rodzaj materiałów w instalacjach sanitarnych.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2013-04-02 17:18

Witam, Czym Afrodyta Multi-Comfort różni się od zwykłej Afrodyty??

Jolka

+

2013-03-14 10:51

Projekt domu Afrodyta Multi-Comfort       Szczegółowy opis projektu domu Afrodyta Multi-Comfort znajdą Państwo na naszej stronie: https://www.dobredomy.pl/projekt/afrodytamulticomfort             Link do projektu: Projekt Afrodyta Multi-Comfort

Redaktor

+

Twój IP: 54.152.38.154
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×