Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Wilgoć pod kontrolą

Wilgoć pod kontrolą


Nieprzyjemny zapach, wilgoć, powstawanie grzybów i pleśni, a w dalszej kolejności zagrożenie dla zdrowia domowników i konstrukcji całego domu. To tylko niektóre z niepożądanych efektów występowania wilgoci w naszym domu. Co zrobić, aby zadbać o odpowiednie zarządzanie wilgocią? Jakie rozwiązania zastosować? Jak utrzymać wilgoć pod kontrolą?

Nadmierna wilgotność w naszym domu ma różne przyczyny. Może być wynikiem nieszczelności połaci dachowej, przenikania i podciągania wód gruntowych czy nieszczelności instalacji kanalizacyjnej.  Wilgoć jest bezpośrednio związana z parą wodną, która znajduje się w powietrzu, a tym samym i w powietrzu w naszym domu.

Występowanie pary wodnej w naszym domu jest nieuniknione, bo powstaje w związku z naszymi codziennymi aktywnościami, m.in. w trakcie kąpieli, suszenia prania, gotowania czy oddychania. A skoro nie możemy jej całkowicie wykluczyć, to warto już na etapie budowy zadbać o rozwiązania, które umożliwiają nam zabezpieczenie domu przed występowaniem jej niepożądanych efektów.

Sposób? Paroizolacja

Para wodna, szczególnie w okresie zimowym, przenika z ogrzewanych pomieszczeń użytkowych na zewnątrz. A ze względu na niższą temperaturę zewnętrzną zachodzi ryzyko jej kondensacji (wykroplenia) w warstwie ocieplenia. Aby temu zapobiec, od strony wnętrza należy stosować paraizolację, która stanowi barierę ograniczającą napływ pary wodnej do wełny szklanej wypełniającej np. połać dachową.

Idealnie sprawdza się tu stworzony przez ISOVER system Vario® XtraSafe do dachów skośnych i ścian zewnętrznych w systemach szkieletowych. Składa się on z folii o właściwościach zmieniających się zależnie od warunków klimatycznych otoczenia oraz akcesoriów klejących i uszczelniających. System ten wykorzystuje zmienny opór dyfuzyjny membrany i reaguje na zmieniające się warunki klimatyczne, hamując przenikanie wilgoci do warstw dachu w okresie zimowym, a pozwalając jej ujść w okresie letnim, umożliwiając wysuszenie przegrody, a tym samym nie dopuszczając do rozwoju grzybów i pleśni.

Dobry produkt to nie wszystko

Wybór dobrych produktów izolacyjnych to jednak nie wszystko. Równie ważną rolę w walce z wilgocią w domu odgrywa właściwy montaż paroizolacji, która zakładana powinna być na dwie, uprzednio zamocowane, warstwy materiału izolacyjnego – wełny mineralnej. Z ISOVER Vario® Xtrasafe montaż paroizolacji jest prosty i bardzo szybki, a dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu „na rzep” pozwala na zagwarantowanie 100% efektywności działania.

Montaż paroizolacji z ISOVER Vario®XtraSafe to tylko 4 kroki:

1. Przyklejamy rzepy ISOVER Vario® XtraPatch do twardej powierzchni w odstępach max. 40 cm. W przypadku podłoży o chropowatej powierzchni odległość należy zmniejszyć do 15 cm.

2. Przycinamy na wymiar folię ISOVER Vario® XtraSafe korzystając ze znaczników i przykładamy ją do rzepów ISOVER Vario®XtraPatch. Kolejne odcinki folii aplikujemy z 10-centymetrową nakładką.

3. Sklejamy razem krawędzie folii za pomocą taśmy ISOVER Vario®XtraTape. Taśmę przyklejamy równolegle do krawędzi prowadzącej.

Solid Color Vinyl Photography Background (backdrop roll)

4. Za pomocą uszczelniacza ISOVER Vario®XtraFit przymocowujemy folię ISOVER Vario® XtraSafe do elementów konstrukcyjnych, które są zbyt porowate lub nieprzyczepne do zastosowania taśmy ISOVER Vario® XtraTape. Pozostawiamy również zakładkę folii, która zapewni dylatację. Całość zabezpieczamy mechanicznie do czasu sklejenia.

https://www.lilyhair.com/

Zbyt wilgotny dom to udręka, dlatego lepiej zapobiegać zawilgoceniu niż z nim walczyć. Dobrze więc postawić na sprawdzone rozwiązania pomagające zarządzać wilgocią. A w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących rozwiązań z zakresu zarządzania wilgocią w domu, warto skorzystać z profesjonalnego i bezpłatnego wsparcia Biuro Doradztwa Technicznego ISOVER.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie