Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Nowość w budownictwie: termomodernizacja poddasza od zewnątrz

Nowość w budownictwie: termomodernizacja poddasza od zewnątrz


Dach to najbardziej newralgiczny punkt budynku pod względem „ucieczki” ciepła. Gdy jest nieodpowiednio zaizolowany oraz źle uszczelniony, to unosząca się wilgoć sprawia, że drewniana konstrukcja ulega zawilgoceniu i pojawia się pleśń. Niewłaściwa izolacja skutkuje także wyższymi – nawet o 40% – rachunkami za ogrzewanie. Jak temu zapobiec?

Odpowiedzią jest nowy system nakrokwiowej izolacji poddasza opracowany przez ISOVER i Wkręt-Met umożliwiający sprawne przeprowadzenie remontu dachu – bez ingerencji we wnętrze budynku.

isover_nakrokwiowa

Rozwiązanie opracowane przez inżynierów ISOVER i Wkręt-Met polega na podłużnym i poprzecznym wzmocnieniu konstrukcji dachu za pomocą deski montażowej, a następnie zamocowaniu izolacji cieplnej bezpośrednio do krokwi. W tym celu używane są drewno-wkręty firmy Wkręt-Met.

System składa się z:

– płyt izolacyjnych ISOVER Taurus,

– wysokoparoprzepuszczalnej membrany,

– wstępnego krycia ISOVER Draftex premium,

– inteligentnej paroizolacji Vario XtraSafe,

– wspomnianych wcześniej wkrętów Wkręt-Met.

isover_nakrokwiowa2

– Największa zaletą tego systemu jest fakt, że wszystkie prace prowadzone są od zewnątrz. Dzięki temu remont nie sprawia mieszkańcom żadnego problemu i nie powoduje rozgardiaszu towarzyszącemu zazwyczaj pracom tego typu.  Izolacja nakrokwiowa daje także nowe możliwości. Można pokazać konstrukcję dachu lub podnieść kubaturę pomieszczeń, wykorzystując do tego przestrzeń między krokwiami. Dodatkowym atutem jest poprawa akustyki oraz wyciszenie dźwięków uderzeniowych pod dachem. Efekt ten uzyskujemy dzięki sprężystości wełny, która jest doskonałym tłumikiem akustycznym – mówi Sławomir Kocur, kierownik produktu ISOVER.

Izolacja nakrokwiowa przenosi obciążenia wywołane przez wiatr, śnieg czy też samo pokrycie. Ważną zaletą systemu jest jego niepalność oraz znaczne zwiększenie bezpieczeństwa w zakresie odporności na działanie ognia.

rollup_nakrokwiowe2015

 

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie