Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Foto-instrukcja izolacji dachu skośnego – zrób to dobrze, a zaoszczędzisz

Foto-instrukcja izolacji dachu skośnego – zrób to dobrze, a zaoszczędzisz


Ocieplenie domu jest inwestycją na lata. 70% energii wykorzystywanej przez budynki, to właśnie energia zużyta na ogrzewanie. Ogromne znaczenie ma zwłaszcza izolacja dachu, przez który może uciec aż 30% energii przeznaczonej na ogrzewanie. Najlepszy produkt i właściwy montaż to klucz do sukcesu. Zobacz foto-instrukcję, aby uniknąć najczęściej popełnianych błędów.

Krok 1:

Pomiar rozstawu krokwi.

Podczas cięcia wełny należy doliczyć około 2 cm naddatku.

Dobre Domy_Isover

Krok 2:

Kilkukrotne strzepnięcie maty po rozpakowaniu.

W ten sposób mata może się uzyskać swoje prawidłowe właściwości.

Dobre Domy_Isover

Krok 3:

Szczelne zaizolowanie murłaty w celu zapewnienia ciągłości izolacji.

Wełnę docina się w zależności od kąta nachylenia dachu.

Krok 4:

Docinanie wełny w poprzek.

Ta metoda wyeliminuje powstawanie odpadów i ścinków materiału z rolki.

Krok 5:

Izolacja pierwszej warstwy między krokwiami.

Wełny Super-Mata, Profit-Mata, Iso-Mata, Termo-Mata Plus są samonośne – nie wymagają sznurkowania.

Krok 6:

Przygotowanie drugiej warstwy.

Nową warstwę najłatwiej montować prostopadle do wcześniej ułożonej wełny, tnąc z długości rolki i nabijając ją na wieszaki. W ten sposób eliminuje się potencjalne liniowe mostki termiczne.

Krok 7:

Montaż drugiej warstwy wełny.

Krok 8:

Zapięcie rusztu pod okładzinę.

Krok 9:

Przygotowanie profili.

Inteligentna aktywna paroizolacja ISOVER Vario XtraSafe® może zostać zamontowana w sposób innowacyjny dzięki taśmie montażowej ISOVER Vario XtraFix. Należy jednak pamiętać o odtłuszczeniu profili.

Krok 10:

Montaż taśmy montażowej pod następny arkusz paroizolacji.

Krok 11:

Wykorzystanie naddatku folii.

W celu swobodnej pracy konstrukcji należy przewidzieć naddatek folii paroizolacyjnej 1-2 cm – brak szkodliwych naprężeń.

Krok 12:

Zapewnienie szczelności powłoki paroizolacyjnej.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie