Ile kosztuje budowa dachu? Wszystko, co inwestor musi wiedzieć

Ile kosztuje budowa dachu? Wszystko, co inwestor musi wiedzieć


Podczas budowy domu musimy uwzględnić wiele opłat, które początkowo wydają się niewielkie, ale rosną wraz z ilością zastosowanych komponentów. Jednym z nich jest koszt pokrycia dachu. Ile może wynosić w zależności od użytego materiału?

Na koszt wykonania dachu ma wpływ wiele czynników:

Do obliczeń postanowiliśmy wybrać dach dwuspadowy – obecnie jeden z najprostszych oraz najczęściej stosowanych. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ im mniejsza liczba spadów, tym niższy koszt wykonania kompletnego dachu. Dla uproszczenia obliczeń zakładamy, że powierzchnia dachu wynosi 100 m2.

  1. Elementy konstrukcyjne dachu

Na dach składa się kilkanaście różnych elementów, które muszą zostać ze sobą fachowo i trwale połączone. Trwałość dachu w dużym stopniu zależy od jakości montażu – bardziej nawet niż od samego doboru produktów, ponieważ ich ceny bywają różne:

Przyjmijmy, że do wykonania 100 m2 dachu zastosujemy najdroższe materiały gwarantujące najlepszą jakość i trwałość poszycia przez lata. Oznacza to, że za poszczególną część naszego dachu zapłacimy odpowiednio:

Koszt samych tylko materiałów do wykonania 100 m2 dachu wyniesie nawet 24 500 zł, a to nie koniec wydatków związanych z dachem, ponieważ osobną kwestią jest montaż, a także orynnowanie dachu.

Przeczytaj tutaj, ile zapłacisz za orynnowanie dachu.

  1. Budowa dachu – jaki koszt robocizny

Budowa dachu jest na tyle specjalistycznym przedsięwzięciem, że prawie nigdy nie realizuje się jej metodą gospodarczą – potrzeba do tego wyspecjalizowanych wykonawców. To sprawia, że ceny robocizny są wysokie.

Różnice w kosztach robocizny zależą od regionu, w którym jest budowany nasz dom. Z reguły im bliżej miast oraz rozwiniętych ośrodków turystycznych, tym ceny za usługę wzrastają. Jeśli przyjmiemy najwyższą cenę za wykonanie konstrukcji dachu, za poszczególne etapy jego budowy przyjdzie nam zapłacić:

Po zsumowaniu kosztów robocizny okaże się, że najdroższym fachowcom za wykonanie dachu będziemy musieli zapłacić 15 300 zł. Jeśli dodamy do siebie koszty materiału oraz robocizny, uzyskamy całkowity koszt budowy 100 m2 dachu dwuspadowego. W naszym przypadku wyniesie on łącznie 39 900 zł (warto jednak przypomnieć, że dla uproszczenia obliczeń przyjęliśmy najwyższe ceny materiałów i robocizny).

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).