Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Wyjątkowy projekt elewacji – na wyciągnięcie ręki

Wyjątkowy projekt elewacji – na wyciągnięcie ręki


Elewacja bez wątpienia jest wizytówką każdego budynku, nadaje mu charakteru i podkreśla styl jego mieszkańców. Oprócz walorów estetycznych elewacja pełni bardzo ważną funkcję – chroni budynek przed utratą ciepła. Jak połączyć maksymalną użyteczność i trwałość z wymarzonym wyglądem? Warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa, aby wybrać piękne, nowoczesne i wysokiej jakości rozwiązanie.

Planując kolor oraz fakturę elewacji warto pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim tynk stanowi zewnętrzną warstwę ochronną elewacji, która narażona jest na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dlatego bardzo ważne jest, aby tynk na elewację nie był przypadkowego pochodzenia,  a najlepiej sprawdzony, rekomendowany i najlepiej od znanego producenta. Tynki od naszego partnera – największego producenta materiałów do izolacji - firmy Termo Organika - są w dużej mierze odporne na warunki atmosferyczne oraz korozję biologiczną. Do wyboru mamy tynki: akrylowe, polikrzemianowe i silikonowe. W ostatnich latach najbardziej popularne są tynki silikonowe mające pewne właściwości samooczyszczenia. Ponadto tynk silikonowy wykazuje zwiększoną odporność na promieniowanie UV, dzięki czemu kolory tynków są odporne na blaknięcie. Jeśli chodzi o kolor tynku zewnętrznego to wybór jest przede wszystkim uzależniony od naszych upodobań. Przy okazji warto dodać, że do wykonywania cokołów polecany jest  tynk mozaikowy, który zapewnia odpowiednią ochronę dolnych części elewacji oraz estetyczny wygląd.

Wykończenie elewacji – nieskończony wybór

Najprzyjemniejszą decyzją przed jaką staje każdy inwestor, jest dobór koloru elewacji. I w tym przypadku jest podobnie jak z grą kolorów we wnętrzu. Właściciel ma nieskończenie wiele możliwości. Jakie kolory cieszyły się największa popularnością? W ostatnich latach królowały przede wszystkim pastelowe odcienie bieli (np. TO-WH002) w połączeniu z odcieniami szarościami (np. TO-GY014).
Ponadto  odkąd w ofercie Termo Organika pojawiły się tynki artystyczne, na cokół inwestorzy często decydują się na tynk mozaikowy (dekoracyjny) z serii TO-TD Art. Kolor Szara Perła (Art A063) to zdecydowanie bestseller. Oczywiście paleta barw od Termo Organiki pozwala na swobodną zabawę kolorami, a więc wybór zależy tak naprawdę od fantazji właściciela domu i od tego w jakim kierunku kolorystyki chce pójść, a jest z czego wybierać - 2400 kolorów i faktur. W dowolnej chwili można sprawdzić wybrany kolor korzystając z wizualizera kolorów dostępnego na stronie producenta:
https://termoorganika.pl/wizualizer-kolorow. Intuicyjny w obsłudze program pozwala na swobodną zabawę kolorami tynków i farb dostępnych w palecie Colors of Termo Organika. Wszystkie tynki lidera rynku ociepleń stanowią rozwiązanie najwyższej jakości, jak również posiadają Atest Higieniczny PZH Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

Przykładową elewację pokrytą tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą można zobaczyć w projekcie BENEDYKT:

https://www.dobredomy.pl/projekt/benedykt/

 

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie