Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Okna - jakie najlepsze?


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
Gość Mieczyslaw

Polecam okna JEZIERSKI.

Teraz w cenie dwu szybowych jest trzecia szyba !!!

Ja własnie kupiłem 3 szybowe profil Elita ze wszystkimi bajerami, taniej niż 2 szybowe w oknoplaście i Avante !

Naprawde zjeździłem wielu przedstawicieli i wybrałe najlepsze okna oraz najtańsze :)/>

W kwietniu będą mi montować :D/>

Pozdrawiam

Mieczysław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Jeżeli ktoś szuka na terenie Mazowsza (okolic warszawy) bardzo dobrych okien oraz jeżeli komuś zależy na ciepłym domu to zapraszam na stronę

 

www.innowacyjneokna.pl

 

Oraz zachęcam do zapoznania się z aktualna promocją gdzie do okien energooszczędnych(pasywnych) ciepły montaż jest gratis.

 

http://www.innowacyjneokna.pl/aktualnosci/102-promocja-na-okna-energooszczedne.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

w kwietniu rozpoczynam budowe domu i zastanawiam sie nad najlepszym rozwiazaniem ogrzewania

parametry domu:

- budynek o wym. 8m na 8m nie podpywniczony, bez poddasza uzytkowego, pow. uzytk. 48m2

- sciany 25cm YTONG styropian 10cm

- dach czterospadowy kryty dachowka o pow. 102m2

- strop drewniany ocieplony wata szklana

- 2 pokoje, aneks kuchenny, lazienka, kotlownia, przedpokoj

 

pytanie teraz czym taki domek ogrzac? caly czas mysle nad gazem z butli zewnecznej bo brak przylacza gazu ziemnego

od razu powiem ze jestem zmarzluchem i w domku musi byc min. 24 niezaleznie od mrozu.

ile orientacyjnie bedzie na miesiac kosztowalo ogrzanie tego domku gazem?

czy jest jakas lepsza alternatywa dla ogrzewania w tym przypadku kociol zasypowy odpada?

za wszelkie rady i uwagi bede wdzieczny.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Gość Joanna

My mamy okna Internorm, które poleciła nam firma Tissu z Warszawy http://www.tissu.com.pl, u której zamawialiśmy projekt. Wcześniej nie znaliśmy tej firmy. Są trochę droższe od innych, ale super wykonane i można robić większe przeszklenia niż standardowo. Wyszły super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
W dniu 28.11.2018 o 15:25, podolska napisał:

Zastanawiam się nad wymianą okien w domu - doradźcie mi proszę, czy lepszym wyborem będą okna aluminiowe czy drewniane. Dodam, że PCV nie wchodzą w grę. 

z ciekawości? dlaczego nie PVC? korzystałeś kiedyś z okien aliminiowych? jak się sprawują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wiele osób podaje tutaj linki, a ktoś poważnie rozważył, czy lepsze są jakieś tańsze okna trzyszybowe, czy też okna dwuszybowe z wyższej półki? Bo to mnie nurtuje bardzo. Co raz głośnie słychać o tzw. domach pasywnych, gdzie to jakby jest standardem, ale nie słyszałem, żeby ktoś takowy dom wybudował w Polsce ze względu na koszt inwestycji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość antonny80

Ja jestem zwolennikiem okien PCV. W trakcie budowy domu sporo czytałem i pytałem wśród znajomych. Tego typu okna wydawały się dal mnie najlepszą opcją. Z perspektywy czasu - to był strzał w dziesiątkę. Brak problemów zarówno ze szczelnością, jak i jakością wykonania. Co do marki to u mnie jest Drutex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witam, chciałabym podpowiedzieć innym inwestorom , opierając się na własnych doświadczeniach. Otóż szukając okien do naszego nowobudowanego domu odwiedziłam różne salony, po czym miałam okropny mętlik w głowie... przecież każdy sprzedawca mówił, że jego produkt jest najlepszy... A mnie interesowały tak naprawde 3 cechy: okna ciepłe (energooszczędne), bezawaryjne i solidne. Ostatecznie zdecydowaliśmy się z mężem na okna firmy Vetrex - w ich sklepie dostaliśmy bardzo szczegółową ofertę i wytłumaczono nam dokładnie jak będzie wyglądał montaż co wzbudziło nasze zaufanie. Fakt faktem, że była to jedna z droższych ofert, ale stwierdziliśmy, że za niską ceną zapewne podąża słaba jakość. Dziś nie zmieniłabym decyzji - mieszkamy już w nowym domu a użytkowanie tych okien to sama przyjemność, w domu jest cichutko, nic nie wieje przy oknach, klamki chodzą jak mercedesy ;) Warto zapłacić więcej i wiedzieć za co. Polecam okna Vetrex z czystym sumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Ja postawiłem na stolarkę Schuco firmy Kapica z Opola. To dobrze znana marka okienna, ich rozwiązania są dobrze dopracowane i bardzo trwałe. W projekcie domu mamy duże okna i wyjście na taras, panowie z Kapicy doradzili mi ten system: https://www.kapica.pl/wp-content/uploads/2016/10/folder-drzwi-pcv-hst_ct70_i_si82_pl.pdf Poświęcili mi dużo czasu, wyjaśnili co w naszym przypadku będzie najlepsze i nie pomylili się, drzwi są bardzo szczelne i ciepłe, a poza tym mają niski próg, który ułatwia przechodzenie i wygląda bardzo elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o okna z wyższej półki, osobiście wybrałbym aluminiowe, bo są trwalsze i bardziej praktyczne w utrzymaniu. Nie mówiąc o nowoczesnym designie – taka stolarka może osiągać wysokość całego piętra i mieć przy tym bardzo wąskie ramy. Warto spojrzeć np. na realizacje tego producenta okien w systemach Schuco:  http://www.rim.com.pl/rezydencje/ Taka architektura jest teraz bardzo na czasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...