Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Amaltea I


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem ze świętokrzyskiego i też bardzo podoba mi się Almatea I i też chciałabym go zobaczyć.. mam nadzieję że się uda i ktoś nas zaprosi na oglądanie :)) A kiedy planujesz budowę??

 

Zakupiliśmy projekt i budowę planujemy na wiosnę. Właśnie projektant adaptuje nam nasz projekt. Zastanawiamy się nad rezygnacją z 2 okien połacowych ale niewiemy czy nie będzie za ciemno. W projekcie Harmonia, który różni się od Almatea praktycznie tylko usytuowaniem kuchni nie ma okna w sypialni na poddaszu. Hmm cięzko to sobie wszystko wyobtazić. A jak u Ciebie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom prawie stoi w trakcie budowy zmieniłem jeszcze pare rzeczy obniżyłem klatke schodową i zrobiłem stopnie wysokie na 17 długie 26 cm bo w projekcie są 19 cm a 17 będą wygodniejsze tylko klatka musiała iść w dół

Nie zrobiłem przejścia za kominem i zamurowałem to i wejście do schowanka zrobione jest za kominem kuchnia zyskała dodatkową ścianę schowek jest bardzie pojemny z takim weściem i za kominem spokonie zmieści się jeszcze lodówka kuchnia stała się bardziej funkcjonalna większa

może przyda się wam to a i przddłużyłem dom o 1 m kuchnia jadalnia i salon powiększyły się i powstała fajna przestrzeń

podsumowując drugi raz znów wybrał bym ten projekt fajny jest a zmiary każdy robi pod siebie ale warto się tym dzielić bo komuś może przydać się to

 

 

Łukaszu a gdzie budujesz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

 

Mam do sprzedania NOWY nie używany projekt AMALTEA I, niestety nie doszła do skutku nasza budowa, i projekt przekładany jest z miejsca na miejsce;/ .Projekt został zakupiony 12.11.2009

Są w nim zawarte wszystkie potrzebne dokumenty. wrazie bliższych informacji pytań prosze dzwonic, Cena do uzgodnienia.

 

Pozdrawiam Janina Grycz

693254437

woj. dolnosląskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Gość sylwia

Myślimy o budowie domku wg tego proejktu tylko bardzo chciałabym zobaczyć go w realu. Czy jest ktoś z śląskiego lub małopolskiego (okolice katowic krakowa) kto buduje ALMATEA I?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

Chciałabym Państwa zachęcić do umieszczenia zdjęć z realizacji projektu domu Amaltea I na naszym forum.

Dodatkowo zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie fotograficznym.

Termin dostarczenia zdjęć upływa w dniu 31-ego maja 2012!!

Główna nagroda - ZWROT KOSZTÓW ZAKUPU PROJEKTU!

Szczegóły: https://www.dobredomy.pl/konkurs-fotograficzny

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Projekt jest super jesteśmy prawie zdecydowani na zakup i budowę .Niemogę doszukać się wysokości ścianki kolankowej.
Co do kotłowni to chcę przerobić ją na eko-groszek . Oczywiście potrzebna jest większa kotłownia . Czy przesunięcie łazienki do ściany przylegającej do schodów i zrobienie kotłowni w literę L z wejściem przez wiatrołap jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jaka jest wysokość ścianki kolankowej .I czy można przesunąć łazienkę do schodów i przez to kotłownia zrobi się w literę L z wejściem od wiatrołapu i powiękrzy się aby zastosować kocioł na eko-groszek.

 

Witam,

Wysokość ścianki kolankowej wynosi około 69cm. Odnośnie zmiany lokalizacji łazienki - istnieje możliwość wprowadzenia w projekcie powyższej zmiany w ramach adaptacji projektu. Zmiany powinien nanieść architekt adaptujący. Z nim ustalają Państwo szczegóły ich wprowadzenia(termin, koszt itp.). Z naszej strony otrzymają Państwo bezpłatną zgodę na ich wprowadzenie.

W razie jakichkolwiek pytań lub uwag proszę o kontakt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
  • 2 months later...
Gość Paula&Artur

Witam, mamy pytanie; Chcielibyśmy zrezygnować z garażu ale na jego miejscu z jednej połowy zrobić kotłownie, a z drugiej gabinet. Czy jest taka możliwość by zrobić drzwi do gabinetu w ścianie, która jest ścianą miedzy garażem a gabinetem w oryginalnym projekcje ( gdzieś w pobliżu schodów)?? Po to by powiększyć salon zrezygnowalibyśmy z gabinetu (który jest w oryginalnym projekcje), a ze względu na to że chcielibyśmy wstawić piec z podajnikiem potrzebowalibyśmy większej kotłowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mamy pytanie; Chcielibyśmy zrezygnować z garażu ale na jego miejscu z jednej połowy zrobić kotłownie, a z drugiej gabinet. Czy jest taka możliwość by zrobić drzwi do gabinetu w ścianie, która jest ścianą miedzy garażem a gabinetem w oryginalnym projekcje ( gdzieś w pobliżu schodów)?? Po to by powiększyć salon zrezygnowalibyśmy z gabinetu (który jest w oryginalnym projekcje), a ze względu na to że chcielibyśmy wstawić piec z podajnikiem potrzebowalibyśmy większej kotłowni

witam

Wszystkie zaproponowane zmiany technicznie możliwe są do zrealizowania. Może je nanieść nasz architekt - usługa dodatkowo płatna, bądź można je nanieść na etapie adaptacji projektu, we współpracy ze swoim architektem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...