Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Afrodyta


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jacek

Witam ,

przeglądając inne forum ,natrafiłem na Afrodytę wykończoną w minimalistycznym stylu.Aż ciężko poznać ,że to ten projekt ,zorientowała się moja żona .Wspaniały dom ,gdyby ktoś chciał obejrzeć fotki ,to zostawiam link do galerii (mam nadzieję ,ze właścicielka nie będzie mi miała tego za złe :)

forum.muratordom.pl/showthread.php?203966-Never-Ending-Story-czyli-pogaduchy-u-Oli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Próbowaliście połączyć dwa projekty ASTRA i AFRODYTA w jeden? Rozmiary i wejście astry. Wykusz z AFRODYTY. Zamiast garażu; pralnia, kotłownia, garderoba i osobna toaleta. Kuchnia wraz z jadalnią w wykuszu odzielona od salonu na środku ścianą z kominkiem od strony salonu. Taras poprowadzony w kształcie litery S z dwoma klombami wzdłuż wykuszu do drzwi wejściowych , z wyjściem z wykuszu(jadalni) na taras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Są wady w projekcie! Jeśli decydujecie się na afrodyte pomyślcie o wentulacji!!! Bo to co jest w afrodycie to poraszka! Cały układ pokoi itp bardzo fajny. Ja przerobiłem garaż na pokój z osobnym wejściem i łazienką. Jest teraz jako gościnny ale może wynajme w przyszłości.

Ogrzewanie ok 6t węgra rocznie przy ogrzewaniu podłogowym i grzejnikach. Mieszkam 2 lata i i tak wychodzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...

Są wady w projekcie! Jeśli decydujecie się na afrodyte pomyślcie o wentulacji!!! Bo to co jest w afrodycie to poraszka! Cały układ pokoi itp bardzo fajny. Ja przerobiłem garaż na pokój z osobnym wejściem i łazienką. Jest teraz jako gościnny ale może wynajme w przyszłości. Ogrzewanie ok 6t węgra rocznie przy ogrzewaniu podłogowym i grzejnikach. Mieszkam 2 lata i i tak wychodzi!

A ja kupuje 4 tony i starcza Z wentylacją nie mam zadnego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Katarzyna

witam

budujemy Afrodytę jesteśmy na etapie wyboru okien. więc proszę o  małą podpowiedz jakie okna i jakiej firmy wybieracie?

czy gdzieś w Wielkopolsce można podjechać i obejrzeć już zamieszkałą afrodytę? lub artemidę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Gość

witam budujemy Afrodytę jesteśmy na etapie wyboru okien. więc proszę o  małą podpowiedz jakie okna i jakiej firmy wybieracie? czy gdzieś w Wielkopolsce można podjechać i obejrzeć już zamieszkałą afrodytę? lub artemidę? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ja mieszkam w naszej Afrodycie 6 lat mysle ze dom jest piekny choc byl dla mnie za mały i zrobilismy ze strychu garderobe duzy pokoj z gołebnikiem i łazienke,okna mamy takie jakw projekcie tylko ciemniejsze te szprosy dodaja uroku.Jestem elewacje mamy zulta a teraz chcemy zmienic na kremowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mieszkam w naszej Afrodycie 6 lat mysle ze dom jest piekny choc byl dla mnie za mały i zrobilismy ze strychu garderobe duzy pokoj z gołebnikiem i łazienke,okna mamy takie jakw projekcie tylko ciemniejsze te szprosy dodaja uroku.Jestem elewacje mamy zulta a teraz chcemy zmienic na kremowa.

Witam

Zachęcam do umieszczenia zdjęć tutaj na forum, oraz do wzięcia udziału w naszym konkursie fotograficzny - szczegóły tutaj https://www.dobredomy.pl/news,konkurs-fotograficzny.html 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Zbigniew

Są wady w projekcie! Jeśli decydujecie się na afrodyte pomyślcie o wentulacji!!! Bo to co jest w afrodycie to poraszka! Cały układ pokoi itp bardzo fajny. Ja przerobiłem garaż na pokój z osobnym wejściem i łazienką. Jest teraz jako gościnny ale może wynajme w przyszłości. Ogrzewanie ok 6t węgra rocznie przy ogrzewaniu podłogowym i grzejnikach. Mieszkam 2 lata i i tak wychodzi!
A ja kupuje 4 tony i starcza Z wentylacją nie mam zadnego problemu

U mnie na ogrzewanie + CWU wychodzi ponizej 1000m3 gazu + 2-3m3 drzewa do kominka rocznie a mieszkam 4 lata. Temperatura w domu około 21-22°C. Tyle że zadbaliśmy o bardzo dobre ocieplenie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zbigniew

Są wady w projekcie! Jeśli decydujecie się na afrodyte pomyślcie o wentulacji!!! Bo to co jest w afrodycie to poraszka! Cały układ pokoi itp bardzo fajny. Ja przerobiłem garaż na pokój z osobnym wejściem i łazienką. Jest teraz jako gościnny ale może wynajme w przyszłości. Ogrzewanie ok 6t węgra rocznie przy ogrzewaniu podłogowym i grzejnikach. Mieszkam 2 lata i i tak wychodzi!
A ja kupuje 4 tony i starcza Z wentylacją nie mam zadnego problemu

U mnie na ogrzewanie + CWU wychodzi ponizej 1000m3 gazu + 2-3m3 drzewa do kominka rocznie a mieszkam 4 lata. Temperatura w domu około 21-22°C. Tyle że zadbaliśmy o bardzo dobre ocieplenie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Istnieje możliwość dostosowania projektu do takiej szerokości działki, ale będzie to trudne.

Dzięki likwidacji wykusza w jadalni można uzyskać 1m.

Zmniejszenia o pozostałe niecałe 2m można dokonać dzięki zwężeniu całego budynku.

Wymusi to zmiany w części architektonicznej projektu, ale przede wszystkim w  części konstrukcyjnej.

Konstrukcję trzeba będzie opracować praktycznie od nowa. Zmienia się między innymi rozpiętość dachu, a to zawsze jest spora zmiana w projekcie.

Koszty przeprojektowania mogą okazać się więc bardzo duże.

Dodatkowo powierzchnia całego budynku i poszczególnych pomieszczeń ulegnie zmniejszeniu.

 

Na życzenie klientów wykonujemy wyceny kosztów wprowadzenia zmian przez naszą pracownię, a po ewentualnej ich akceptacji wprowadzamy zmiany na projekt.

W celu uzyskania wyceny proszę o wysłanie wiadomości z opisem proponowanych zmian na adres : info@dobredomy.pl.

 

Zmiany mogą zostać zlecone również wybranemu przez Państwa projektantowi adaptującemu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Gość Atrodyta2008

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozostaje nam dokupienie 2 działki albo dalsze poszukiwania nowego projektu ;)

Jestem szczesliwa włascicielka Afrodyty od 2008r. Jest to projekt naprawde praktyczny i bez wad. Nic nie przerabiajcie, tylko wysokosc + 1 pustak. Jesli ktos naprawade ma problemy z podjeciem decyzji niech pyta. Chetnie udziele odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...