Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Milena


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie czy w projektach tego typu (milena, rawena, realny itp.) istnieje możliwość zrobienia schodów dwubiegowych ze spocznikiem. Pozdrawiam

Witam,

W celu przeprojektowania schodów na dwubiegowe ze spocznikiem konieczne będzie wygospodarowanie większej ilości miejsca.

Chcąc zachować oryginalny układ pomieszczeń i ich wielkości nie będzie więc to możliwe.

Dodatkowo pod schodami w tej chwili umieszczono część łazienki.

W przypadku przeprojektowania schodów należy na nowo przemyśleć możliwość wygospodarowania pod nimi miejsca.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam!

Jesteśmy po stanie surowym zamkniętym Mileny. Budujemy w Sosnowcu (woj.śląskie).

 

https://picasaweb.google.com/111360552761335055379/Milena?authuser=0&authkey=Gv1sRgCOzO8pOazo2cCQ&feat=directlink

Witam,

 

Poważnie zastanawiam się z żoną się nad wyborem projektu Milena lub Realny. Czy istnieje możliwość zobaczenia Państwa domu z bliska? To napewno rozwialoby moje wątpliwości. Jesteśmy z okolic Mysłowic.

Jeśli tak to proszę o kontakt: ademu@o2.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jesteśmy po stanie surowym zamkniętym Mileny. Budujemy w Sosnowcu (woj.śląskie).

 

https://picasaweb.google.com/111360552761335055379/Milena?authuser=0&authkey=Gv1sRgCOzO8pOazo2cCQ&feat=directlink

Witam,

Planujemy budowę Mileny II w Krakowie. Czy jest możliwość zobaczenia waszego domu w Sosonowcu? Proszę o kontakt pod emailem pilszek@poczta.onet.pl.

Dziękuję,

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam! Jesteśmy po stanie surowym zamkniętym Mileny. Budujemy w Sosnowcu (woj.śląskie).   https://picasaweb.google.com/111360552761335055379/Milena?authuser=0&authkey=Gv1sRgCOzO8pOazo2cCQ&feat=directlink
Witam, Planujemy budowę Mileny II w Krakowie. Czy jest możliwość zobaczenia waszego domu w Sosonowcu? Proszę o kontakt pod emailem pilszek@poczta.onet.pl. Dziękuję, Ania

Witam czy jest możliwość obejrzenia domu .Jestem zainteresowania kupnem projektu Milena .Proszę o kontakt mój e-emil suchodolskabeata@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

jestem  w trakcie budowy mileny 2(etap fundamenty) moje pytania do projektantów brzmią; z jakimi utrudnieniami się spotkam chcąc zamienić kuchnię z gabinetem?dodam że nie planuję wentylacji mechanicznej oraz do jakich wymiarów mogę zmniejszyć okna aby budynek nie stracił na wyglądzie?chodzi mi szczególnie o te 160/180,   150/160 i łazienkowe górne aby było tej samej wysokości co sąsiadujące z nim sypialniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem  w trakcie budowy mileny 2(etap fundamenty) moje pytania do projektantów brzmią; z jakimi utrudnieniami się spotkam chcąc zamienić kuchnię z gabinetem?dodam że nie planuję wentylacji mechanicznej oraz do jakich wymiarów mogę zmniejszyć okna aby budynek nie stracił na wyglądzie?chodzi mi szczególnie o te 160/180,   150/160 i łazienkowe górne aby było tej samej wysokości co sąsiadujące z nim sypialniane.

Dzień dobry!

 

Zmieniając miejscami kuchnię z gabinetem trzeba przewidzieć odprowadzenie ścieków tj. przed wylaniem płyty na gruncie doprowadzić w odpowiednie miejsce podejście kanalizacyjne w gruncie. Trzeba też przewidzieć wentylację kuchni. Obecnie jest ona rozwiązana poprzez kanały elastyczne typu Spiro. W nowym układzie trzeba zwłaszcza sprawdzić przebieg kanałów przez poddasze i wyprowadzenie ich kominkami przez dach. Zmiany będą również na etapie instalacji elektrycznej. Jeżeli ma być kuchenka elektryczna zasilana napięciem 400V to trzeba przewidzieć instalację trójfazową w nowym miejscu.

Okna może Pan kształtować dowolnie. Odradzam drastyczne zmniejszanie ich powierzchni. Powierzchnia przeszkleń w pokojach nie może być mniejsza niż 1/8 powierzchni podłogi. Okno w łazience na poddaszu po zwężeniu do 90cm powinno się dać podnieść do poziomu okna w pokoju.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Agnieszka

Witam!

Jesteśmy po stanie surowym zamkniętym Mileny. Budujemy w Sosnowcu (woj.śląskie).

 

https://picasaweb.google.com/111360552761335055379/Milena?authuser=0&authkey=Gv1sRgCOzO8pOazo2cCQ&feat=directlink

 

Cześć

czy mógłbyś umieścić zdjęcia swojego domu w Dobrych.Domach REALIZACJE.?

Ja dorzucę tam swoje, będziemy mieć porównanie :-)

 

Pozdrawiam

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, na wiosnę planujemy rozpoczęcie budowy Mileny, macie dla nas jakieś wskazówki, co lepiej zrobić o czym pamietać itd? pozdrawiam ps. jeśli ktoś ma już gotowy dom Milena (MilenaII) albo w trakcie i chciałby się podzielić będę wdzieczna o przesłanie : milena163@vp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Agnieszka

Witam, na wiosnę planujemy rozpoczęcie budowy Mileny, macie dla nas jakieś wskazówki, co lepiej zrobić o czym pamietać itd? pozdrawiam ps. jeśli ktoś ma już gotowy dom Milena (MilenaII) albo w trakcie i chciałby się podzielić będę wdzieczna o przesłanie : milena163@vp.pl

Budowa domu to jest duży projekt, wiele możesz pozmieniać, począwszy od materiałów, przez ścianki działowe, od fundamentów aż po wiechę na szczycie dachu. A to co i jak to zależy od zasobności portfela, dostępnego czasu, własnych potrzeb itd oraz co najważniejsze od gustu. Poczytaj sobie to forum, oraz forum Mileny II, Realnego, Leny czy Raweny - to wszystko pokrewne projekty.

Oraz polecam forum:   

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?207042-projekt-REALNY-pracownia-DOBRE-DOMY/page20

tam jest sporo zdjęc min. z przeróbek projektu, 20 stron czytania i oglądania.

Pozdrawiam

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na wiosnę planujemy rozpoczęcie budowy Mileny, macie dla nas jakieś wskazówki, co lepiej zrobić o czym pamietać itd? pozdrawiam ps. jeśli ktoś ma już gotowy dom Milena (MilenaII) albo w trakcie i chciałby się podzielić będę wdzieczna o przesłanie : milena163@vp.pl

Mam Milene w stanie zamkniętym.Obecnie jestem po założeniu instalacji elektrycznych i tynkuję wnętrze.Jeśli chcesz to możemy wymienić się uwagami.Ja buduję w woj. wielkopolskim.Pozdrawiam Marek - marjanisz@poczta.onet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Buduję Milene - mam pytanie !!

Czy ktoś obliczał powierzchnię ścian wewnętrznych !!

Obecnie tynkuję - będe się rozliczał z m2 tynku z wykonawcą i chciałbym uniknąć sytuacji żeby fachowcy mnie oszukali w ilości metrów.

 

Mierzenie jest trochę kłopotliwe - a może już ktoś to zrobił.

Chetnie podzielę sie uwagami z mojej budowy.

 

Oczekuje odpowiedzi.

 

 

Pozdrawiam z Wielkopolski.

 

Marek     - marjanisz@poczta.onet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Buduję Milene - mam pytanie !!

Czy ktoś obliczał powierzchnię ścian wewnętrznych !!

Obecnie tynkuję - będe się rozliczał z m2 tynku z wykonawcą i chciałbym uniknąć sytuacji żeby fachowcy mnie oszukali w ilości metrów.

 

Mierzenie jest trochę kłopotliwe - a może już ktoś to zrobił.

Chetnie podzielę sie uwagami z mojej budowy.

 

Oczekuje odpowiedzi.

 

 

Pozdrawiam z Wielkopolski.

 

Marek     - marjanisz@poczta.onet.pl

Witam

Wysłałam Panu na maila szacunkowe zestawienie powierzchni wszystkich przegród budynku Milena - powinno pomóc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jesteśmy po stanie surowym zamkniętym Mileny. Budujemy w Sosnowcu (woj.śląskie).

 

https://picasaweb.google.com/111360552761335055379/Milena?authuser=0&authkey=Gv1sRgCOzO8pOazo2cCQ&feat=directlink

Czy ktos buduje jeszcze w woj. slaskim?

Jak talk to prosze o kontakt: sergiej malpa interia.pl

Chcialbym zobaczyc Wasze domy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość kobieta budująca

 Witam ,

Chciałabym także otrzymać na maila szacunkowe zestawienie powierzchni wszystkich przegród budynku Milena 2 ( powierzchnie ścian wewnętrznych) milena2dobredomy@interia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

My budujemy "MILENE"  w województwie kujawsko-pomorskim. Mamy etap surowy zamknięty, instalację elektryczną i zaczynamy powoli tynkować. Kilka fotek mam wrzuconych na Extradom. Pozdrawiam wszystkich budujących.

Martyna

Witam,

jesteśmy zainteresowani projektem Milena II, ale mamy pewne obawy co do niektórych pomieszczeń, czy jest mozliwość zobaczenia budowy na żywo, adamchec@tlen.pl.

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...