Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Gryf


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Zdecydowanie bardziej praktyczna jest dachówka ceramiczna. Blachodachówka- tańsza, jednak sporo odpadów więc koszt tylko nieco niższy. poza tym nagrzewa się dużo szybciej. Dachówka ceramiczna- trwalsza. Dach. cer. wycenili mi koszt materiałów na ok 14 tys zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Witam mam pytanie obecnie jestem na etapie budowy tego domku

czy ktos juz moze go wybudował i ma dobre rady :)

 

 

witam

jestem zainteresowana tym projektem,i tez poszukuje ludzi ktoży juz wybudowali ten domek my planujemy garaz dwustanowiskowy,prosze o kontakt wszystkich któży są juz w trakcjie realizacji.dziękuje za wszelkie wskazówki,tez uważam ze projekt w deche szukałam projektu 3lata.pozdrawiam gryfowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam wszystkich Gryfowiczów! Tydzień temu zakończyli fachowcy od tynków wewnętrznych - od dzisiaj zaczeliśmy instalację WOD-KAN i CO.... co do kosztów trzeba by było to wszystko policzyć. Wybór właśnie tego projektu był podyktowany dość ograniczonymi środkami finansowymi - tak więc miało być tanio (o ile to możliwe przy budowie domu :-)) i funkcjonalnie... i mam nadzieje że tak bedzie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Majka

Hej.Prześlij proszę kilka zdjęć z budowy. Będę bardzo wdzięczna.Mogę podać maila lub udostępnij zdjęcia na ogólnodostępnych portalach i poślij na forum linka:) My jesteśmy na etapie kończenia fundamentów. Jak juz policzysz koszty całej budowy to te będę wdzięczna. Najlepiej z podziałem na poszczególne etapy. Pozdrawiam

 

 

Witam wszystkich Gryfowiczów! Tydzień temu zakończyli fachowcy od tynków wewnętrznych - od dzisiaj zaczeliśmy instalację WOD-KAN i CO.... co do kosztów trzeba by było to wszystko policzyć. Wybór właśnie tego projektu był podyktowany dość ograniczonymi środkami finansowymi - tak więc miało być tanio (o ile to możliwe przy budowie domu :-)) i funkcjonalnie... i mam nadzieje że tak bedzie!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich Gryfowiczów! Tydzień temu zakończyli fachowcy od tynków wewnętrznych - od dzisiaj zaczeliśmy instalację WOD-KAN i CO.... co do kosztów trzeba by było to wszystko policzyć. Wybór właśnie tego projektu był podyktowany dość ograniczonymi środkami finansowymi - tak więc miało być tanio (o ile to możliwe przy budowie domu :-)) i funkcjonalnie... i mam nadzieje że tak bedzie!!

 

Witam,

Zapraszam do umieszczenia zdjęć z realizacji projektu Gryf na naszym forum. Na pewno zainteresują one innych "gryfowiczów".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jesteśmy na etapie szukania projektu, przez dłuższy czas zatrzymaliśmy się na gryfie (dobre domy) wydaje się nam idealny dl anaszej rodzinki 2+1 i częstych gości.

 

Chętnie zobaczyłabym zdjęcia z realizacji. Czy jest ktoś kto buduje ten dom w woj. kujawsko-pomorskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Nieznajomy

witam

szukam osób które zrealizowały powyższy projekt w celu omówienia jego zalet oraz ewnetualnych wad

 

Panie Grzegorzu!

Największą zaletą tego domu jest jego najbliższe sąsiedztwo.Proszę pamiętać ,że super sąsiad pomoże przysłonić wszelkie wady.

A i niech Pan pamięta ,że dom w trakcie budowy wymaga zatrudnienia wysokiej klasy Kierownika ,który zapewni i zagwarantuje spokój oraz zaoszczędzi nerów ,które mogą zakłócić harmonogram prowadzonych prac.

Sąsiad potrzebuje sąsiada,proszę więc wziąść się do roboty ,a nie wyszukiwać historyjek i opini innych właścicieli domu GRYF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem po przejrzeniu chyba tysiąca projektów. Trwa to już trzy lata. Ten mnie od początku zainteresował, tylko kuchnia mała i te cztery kominy... No ale na takiej powierzchni to i tak cud, że projekt jest tak funkcjonalny.

PS. Ostatnia wypowiedź - porażka, po to jest forum, żeby sobie pomagać, uniknąć ewentualnych błędów za wczasu, może czasem się zainspirować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad poszerzeniem domu o ok. 0,5 metra, w ten sposób, żeby przesunąć ścianę, która jest wspólna dla kuchni, klatki schodowej i kotłowni. Powiększyłoby to kuchnię oraz rozwiązało problem schodów - mogły by się chyba zmieścić schody ze spocznikiem zamiast zabiegowych. Uważam, że to by poprawiło znacznie komfort użytkowania domu. Ciekawa jestem czy te zmniany nie byłyby zbyt kosztowne. Co do kwestii kominów - nie znam się w ogóle, ale rozumiem, że raczej niezbędny jest ten przy kominku i przy kotle, ale czy z pozostałych dwóch można by zrezygnować z wersji takiej murowanej? Często można na dachach domów zauważyć takie wystające rurki - końcówki kominów wentylacyjnych, będące częścią systemu pokrycia dachu, czy w tym projekcie można zaprzestać na dwóch murowanych kominach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad poszerzeniem domu o ok. 0,5 metra, w ten sposób, żeby przesunąć ścianę, która jest wspólna dla kuchni, klatki schodowej i kotłowni. Powiększyłoby to kuchnię oraz rozwiązało problem schodów - mogły by się chyba zmieścić schody ze spocznikiem zamiast zabiegowych. Uważam, że to by poprawiło znacznie komfort użytkowania domu. Ciekawa jestem czy te zmniany nie byłyby zbyt kosztowne. Co do kwestii kominów - nie znam się w ogóle, ale rozumiem, że raczej niezbędny jest ten przy kominku i przy kotle, ale czy z pozostałych dwóch można by zrezygnować z wersji takiej murowanej? Często można na dachach domów zauważyć takie wystające rurki - końcówki kominów wentylacyjnych, będące częścią systemu pokrycia dachu, czy w tym projekcie można zaprzestać na dwóch murowanych kominach?

 

Witam,

W sprawie ewentualnych zmian w projekcie bardzo proszę o kontakt na adres mailowy: info@dobredomy.pl

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Justyna

Witam,

 

Budujemy z mężem ten dom (woj. dolnośląskie).

Obecnie jesteśmy na etapie stropu, pod koniec wrzesnia planujemy zamknąć całość.

Chętnie wymienimy się komentarzami ze wszystkimi zainteresowanymi.

p.s.

czy ktoś buduje ten dom w woj. dolnośląskim/opolskim?

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Budujemy z mężem ten dom (woj. dolnośląskie).

Obecnie jesteśmy na etapie stropu, pod koniec wrzesnia planujemy zamknąć całość.

Chętnie wymienimy się komentarzami ze wszystkimi zainteresowanymi.

p.s.

czy ktoś buduje ten dom w woj. dolnośląskim/opolskim?

 

pozdr.

 

Witam,

Zachęcam do umieszczania zdjęć z budowy domu Gryf na naszym forum internetowym oraz do nadesłania ich do naszej pracowni w celu wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Szczegóły na stronie https://www.dobredomy.pl/konkurs-fotograficzny

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...