Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Słoneczko I


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magda

Witam serdecznie.

 

Jesteśmy zainteresowani kupnem oraz budową domu Słoneczko, głównie z względów finansowych. Niestety nie posiadamy działki, ale mamy na oku dośc tanie. Jestem bardzo ciekawa ile by wyniósł koszt budowy w przypadku kiedy robi się wszystko samemu... choć nie ukrywam, że koszt nawet jak tu się pojawiło 250tyś zł to jak na dom to są dość małe pieniądze. Mam wielką nadzieje, że nam też się uda go postawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • Odpowiedzi 348
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Też mamy ochote na ten projekt SŁONECZKO I. Oczywiście interesuja nas koszty budowy. Jesteśmy z okolic częstochowy

i moze ktoś mieszka w takim domku i może udostępnić koszty budowy, ale również moze jest mozliwośc zobaczenia słoneczka LIVE. POzdrwiam MIchał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Też mamy ochote na ten projekt SŁONECZKO I. Oczywiście interesuja nas koszty budowy. Jesteśmy z okolic częstochowy

i moze ktoś mieszka w takim domku i może udostępnić koszty budowy, ale również moze jest mozliwośc zobaczenia słoneczka LIVE. POzdrwiam MIchał

 

Realne koszty budowy różnia sie od tych podawanych .

 

Trzeba dodac co najmniej 30 procen t więcej do kosztorysu , pozdrawiam okolice Gliwic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
Gość Michal28

Witam. Chciałem zapytać czy ktoś z mazowieckiego buduje słoneczko w wersji dużej? Mam kilka pytań i bardzo bym prosił o pomoc. Tu na forum lub na mail michalo2012@gmail.com lub beata.opalinska1@gmail.com. Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Też mamy ochote na ten projekt SŁONECZKO I. Oczywiście interesuja nas koszty budowy. Jesteśmy z okolic częstochowy i moze ktoś mieszka w takim domku i może udostępnić koszty budowy, ale również moze jest mozliwośc zobaczenia słoneczka LIVE. POzdrwiam MIchał

Realne koszty budowy różnia sie od tych podawanych . Trzeba dodac co najmniej 30 procen t więcej do kosztorysu , pozdrawiam okolice Gliwic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Gość wlodek

to jest swietny projekt zobaczcie jakie sa pstrzenie hol ogromny kuchnia piekna moznabyc dolozyc metrw w salonie....kosztem magazynku/ale rzeba by zminic sporo ale wart po co nam 7 metrow w pomieszczeniu gospodarczym reszta jest oky piekny budynek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Gość
Witam. Chciałem zapytać czy ktoś z mazowieckiego buduje słoneczko w wersji dużej? Mam kilka pytań i bardzo bym prosił o pomoc. Tu na forum lub na mail michalo2012@gmail.com lub beata.opalinska1@gmail.com. Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czy jest możliwość wykonania lekkiego stropu z drewna i umieszczenie wejścia pod dach w pomieszczeniu gospodarczym, właz z rozkładaną drabiną?

Witam

Posiadamy w ofercie wersję budynku w systemie prefabrykowanej więźby dachowej ze stropem drewnianym. Natomiast przesunięcie wejścia na poddasze do pomieszczenia gospodarczego jest niemożliwe. Ze względu na zbyt małą przestrzeń między dachem a stropem wejście byłoby bardzo utrudnione.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam mam pytanie o kąt nachylenia dachu czy istnieje możliwośc zmiany kąta z 25' na 35'.Z góry dziękuję.

Witam

Zmiana kata nachylenia dachu w projekcie technicznie możliwa jest do wykonania. Najlepiej nanieść ja na projekt na etapie jego adaptacji, we współpracy ze swoim architektem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy jest możliwośc podniesienia konstrukcji dachu do góry w celu zagospodarowania poddasza .

Witam

Zmiana taka jest możliwa w projekcie Słoneczko I ze stropem Teriva. Projekt Słoneczko w wersji ze stropem drewnianym posiada wiązary kratowe i podniesienie dachu nie umożliwiłoby zagospodarowania poddasza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

 

z tego co przeczytalam jest mozliwosc podniesienia konstrukcji dachu w celu zagospodarowania poddasza w projekcie Sloneczko I, przy wykorzystaniu stropu Teriva. Czy taka sama mozliwosc moglaby wchodzic w gre w projekcie Sloneczko II? I czy strop Teriva jest drozszy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mam zrobic gdy moja działka nie ma minimalnych wymiarów działki podanych w projekcie sloneczko 1 lub2?

Witam

Zależy od tego jakie dokładnie są wymiary Pana działki - proszę przesłać na adres info@dobredomy.pl mapkę działki lub jej dokładne wymiary wraz z zapytaniem o możliwość usytuowania na niej domu Słoneczko I lub II. Nasi architekci coś Panu doradzą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z tego co przeczytalam jest mozliwosc podniesienia konstrukcji dachu w celu zagospodarowania poddasza w projekcie Sloneczko I, przy wykorzystaniu stropu Teriva. Czy taka sama mozliwosc moglaby wchodzic w gre w projekcie Sloneczko II? I czy strop Teriva jest drozszy? Pozdrawiam

Witam

Posiadamy opracowaną dokumentację dla projektu Słoneczko II w wersji ze stropem Teriva, na etapie adaptacji musieliby Państwo podnieść konstrukcję dachu.

Strop Teriva jest rozwiązaniem droższym.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...