Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Lisa


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 156
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Mniszek

Dzień dobry,

bardzo proszę o przesłanie szczegółowych rysunków wraz z rzutami i kosztorysem na adres mniszek@hotmail.com

 

Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Mniszek napisał:

Dzień dobry,

bardzo proszę o przesłanie szczegółowych rysunków wraz z rzutami i kosztorysem na adres mniszek@hotmail.com

 

Dziękuję!

Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. 

Kosztorysy do naszych projektów są dodatkowo odpłatne. Można zakupić kosztorys do stanu surowego zamkniętego http://www.dobredomy.pl/sklep/zamow-kosztorys-stanu-surowego/ (w cenie: 74zł + koszty wysyłki), do stanu wykończonego http://www.dobredomy.pl/sklep/zamow-kosztorys-stanu-wykonczonego/ (w cenie: 305zł + koszty wysyłki).

W załączniku przesyłam zestawienie materiałów do stanu surowego zamkniętego. Mam nadzieję, że nadesłane materiały przybliżą koszt realizacji projektu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JarekK

Witam. Jestem również zainteresowany powyższym projektem. Jeżeli można prosić o szczególowe rysunki i dodatkowe informacje to bardzo bym prosił (  adres j.kopys@wp.pl ) . Mam jeszcze dodatkowe pytanie - czy autorzy przewidują możliwoś powiększenia budynku ? Chodzi o wydłużenie o 2 do 3 m. - z zachowaniem proporcji i przemyślonej przez autorów funkcjonalności . Projekt  bardzo mi się podoba i może są dopuszczalne takie "drobne" zmiany. Z poważaniem Jarek K,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość JarekK napisał:

Witam. Jestem również zainteresowany powyższym projektem. Jeżeli można prosić o szczególowe rysunki i dodatkowe informacje to bardzo bym prosił (  adres j.kopys@wp.pl ) . Mam jeszcze dodatkowe pytanie - czy autorzy przewidują możliwoś powiększenia budynku ? Chodzi o wydłużenie o 2 do 3 m. - z zachowaniem proporcji i przemyślonej przez autorów funkcjonalności . Projekt  bardzo mi się podoba i może są dopuszczalne takie "drobne" zmiany. Z poważaniem Jarek K,

Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Nie planujemy w najbliższym czasie zrobić dodatkowej wersji tego projektu. Można natomiast wprowadzić taką zmianę. Są dwa sposoby wprowadzania zmian: poprzez naszą Pracownię przed dokonaniem zakupu projektu lub poprzez lokalnego architekta na etapie adaptacji, po dokonaniu zakupu wersji katalogowej projektu. Nasza pracownia udziela wówczas bezpłatnej pisemnej zgody na zmiany. Zmiany są płatne dodatkowo i wyceniane za każdym razem indywidualnie. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Januja

Dzień dobry, Proszę o przesłanie jak wyżej na maila Januja@o2.pl. Czy zmiany nienaruszajace konstrukcji budynku np ścianki działowe, proste schody zamiast kręconych, również muszą być akceptowane przez architekta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gość Januja napisał:

Dzień dobry, Proszę o przesłanie jak wyżej na maila Januja@o2.pl. Czy zmiany nienaruszajace konstrukcji budynku np ścianki działowe, proste schody zamiast kręconych, również muszą być akceptowane przez architekta?

Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Tego typu zmiany należy wprowadzić na etapie adaptacji projektu. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Czy możliwe jest dostosowanie tego projektu do wymagań planu przestrzennego. Działka która mnie interesuje mieści się na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, a tam sa takie wymagania. Wymagania dotyczące projektu z uchwały rady gminy. 1. Wymiary domu maksymalnie 10,0x14,0 m z dopuszczeniem ryzalitów osiowych o max. szer. 3,0 oraz max. głębokości 1,80 m 2. Maksymalna wysokość 8 m 3. Maksymalna liczba kondygnacji - 2 4. Maksymalny poziom posadzki parteru - nie więcej niż 0,3 m licząc od naturalnej rzędnej terenu w miejscu głównego wejścia do budynku 5. Kształt dachu - stromy, dwuspadowy o nachyleniu połaci 40- 45 stopni 6. Dopuszczalne podpiwniczenie budynków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Gość Danuta napisał:

Czy możliwe jest dostosowanie tego projektu do wymagań planu przestrzennego. Działka która mnie interesuje mieści się na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, a tam sa takie wymagania. Wymagania dotyczące projektu z uchwały rady gminy. 1. Wymiary domu maksymalnie 10,0x14,0 m z dopuszczeniem ryzalitów osiowych o max. szer. 3,0 oraz max. głębokości 1,80 m 2. Maksymalna wysokość 8 m 3. Maksymalna liczba kondygnacji - 2 4. Maksymalny poziom posadzki parteru - nie więcej niż 0,3 m licząc od naturalnej rzędnej terenu w miejscu głównego wejścia do budynku 5. Kształt dachu - stromy, dwuspadowy o nachyleniu połaci 40- 45 stopni 6. Dopuszczalne podpiwniczenie budynków.

Dzień dobry, to pytanie wymaga opracowania szczegółowej odpowiedzi, więc proszę o przesłanie go na adres info@dobredomy.pl.

Pozdrawiam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam Pasjonatów projektu Lisa,

Sam jestem zainteresowany projektem ale potrzebuję trochę więcej pomieszczeń gospodarczych / szerszy garaż. 

Czy próbował może ktoś zmieniać układ pomieszczeń lub rozciągać projekt?

Strop na poddaszu zostawiacie zgodnie z projektem czy zmieniał może ktoś na żelbet?

Jeśli ktoś już rozpoczął budowę to czy może podzielić się zdjęciami? Mój adres mailowy: baranek2n@gmail.com 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dzień dobry,

chciałabym poinformować wszystkich zaintersowanych budową domu Lisa, że koszty podane na stronie, ale także w odpłatnym kosztorysie są bardzo zaniżone. Cztery firmy budowlane wyceniły stan surowy otwarty tego projektu pomiędzy 330-360 tys. Radzę zatem nie sugerować się podanymi kwotami, a firmę Dobre Domy proszę o podanie rzeczywistych kwot, szczególnie w odpłatnych kosztorysach,  ułatwi to wielu osobom decyzje i ocenę możliwości finansowych. Zdaję sobie sprawę, że podane przez Państwa kwoty są uśrednione, ale ponad 100 tys różnicy z kwotami zamieszonymi w odpłatnym kosztorysie nasuwają mi jedną myśl, że szkoda pieniędzy klientów, jak i Państwa czasu na wykonywanie tego typu usług. 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość Edyta napisał:

Dzień dobry,

chciałabym poinformować wszystkich zaintersowanych budową domu Lisa, że koszty podane na stronie, ale także w odpłatnym kosztorysie są bardzo zaniżone. Cztery firmy budowlane wyceniły stan surowy otwarty tego projektu pomiędzy 330-360 tys. Radzę zatem nie sugerować się podanymi kwotami, a firmę Dobre Domy proszę o podanie rzeczywistych kwot, szczególnie w odpłatnych kosztorysach,  ułatwi to wielu osobom decyzje i ocenę możliwości finansowych. Zdaję sobie sprawę, że podane przez Państwa kwoty są uśrednione, ale ponad 100 tys różnicy z kwotami zamieszonymi w odpłatnym kosztorysie nasuwają mi jedną myśl, że szkoda pieniędzy klientów, jak i Państwa czasu na wykonywanie tego typu usług. 

Pozdrawiam!

Dzień dobry,

koszty budowy są podawane w oparciu o kosztorys inwestorski na podstawie średnich cen materiałów. Kosztorysy są opracowywane na podstawie dokumentacji technicznej. Bierzemy pod uwagę średnie ceny materiałów, robocizny , sprzętu i kosztów pośrednich.  Przyjęte ceny  pochodzą z krajowego rejestru cen Sekocenbud. Jest on liderem w dziedzinie gromadzenia, przetwarzania i publikowania informacji o cenach w budownictwie. Kosztorysy ofertowe wykonawców mogą się oczywiście różnić (wyceny mogą być mniejsze, lub większe) . Kosztorys inwestorski stanowi dla Państwa pewien punk odniesienia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dzień dobry Państwu,

Zwracam się z prośbą o przesłanie szczegółowych rysunków do niniejszego projektu oraz o pozostawienie kontaktu do osoby, u której moglibyśmy się zapytać o wycenę istotnej zmiany w projekcie. Daweorn@o2.pl

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość Leszek napisał:

Dzień dobry Państwu,

Zwracam się z prośbą o przesłanie szczegółowych rysunków do niniejszego projektu oraz o pozostawienie kontaktu do osoby, u której moglibyśmy się zapytać o wycenę istotnej zmiany w projekcie. Daweorn@o2.pl

Pozdrawiam.

Dzień dobry,

W dniu dzisiejszym prześlemy materiały do projektu na podany adres. 

W tej sprawie proszę o skontaktowanie się z Działem Projektowym: e-mail: info@dobredomy.pl

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...