Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Arizona


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Podłączam się pod pytanie przedmówcy o możliwość usunięcia tych dwóch belek stropowych - tych poprzecznych z zastrzałami w pokoju dziennym - widocznych doskonale na tle kominka w wizualizacji wnętrz. Przytłaczają one strasznie ten pokój w mojej opinii, "kradną" efekt tej otwartej przestrzeni. Czy możliwa byłaby taka zmiana konstrukcyjna? Nie ukrywam, że strasznie czekałam na wizualizacje Arizony, bo jest to mój projekt prawie idealny, a widok tych belek w salonie bardzo mnie zaskoczył. Nie pojawił się wcześniej w innych wizualizacjach podobnych projektów z otwartą przestrzenią, np. Dakota. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 238
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W dniu 10.11.2018 o 10:38, Gość Kasia napisał:

Witam ponownie. Podłączam się pod pytanie przedmówcy o możliwość usunięcia tych dwóch belek stropowych - tych poprzecznych z zastrzałami w pokoju dziennym - widocznych doskonale na tle kominka w wizualizacji wnętrz. Przytłaczają one strasznie ten pokój w mojej opinii, "kradną" efekt tej otwartej przestrzeni. Czy możliwa byłaby taka zmiana konstrukcyjna? Nie ukrywam, że strasznie czekałam na wizualizacje Arizony, bo jest to mój projekt prawie idealny, a widok tych belek w salonie bardzo mnie zaskoczył. Nie pojawił się wcześniej w innych wizualizacjach podobnych projektów z otwartą przestrzenią, np. Dakota. Pozdrawiam!

Dzień dobry,

Opisane belki i zastrzały to elementy konstrukcyjne dachu, które wydają nam się jednocześnie atrakcyjne wizualnie.

Oddzielają optycznie przestrzeń salonu od jadalni i kuchni.

Takie rozwiązania np. obniżenia sufitów  często stosuje się w aranżacji wnętrz, gdzie zależy nam na otwartych, dużych przestrzeniach, a jednocześnie chcemy zaznaczyć podział przestrzeni na funkcje.

Starając się wychodzić naprzeciw Państwa potrzebom postaramy się jednak znaleźć rozwiązanie, które pozwoli na rezygnację z tych elementów.

Napiszemy  o tym, jak tylko skonsultujemy problem z konstruktorami.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy widoczne na wizualizacjach skośne belki na suficie to są elementy konstrukcyjne (krokwie) czy dekoracyjne i można z nich zrezygnować? Czy taka sama sytuacja dotyczy belek w części pokoju gdzie belki są symetryczne na suficie i w części gdzie są tylko po jednej stronie,ponieważ z drugiej strony jest antresola?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎11‎.‎11‎.‎2018 o 19:20, Gość Marek napisał:

Czy widoczne na wizualizacjach skośne belki na suficie to są elementy konstrukcyjne (krokwie) czy dekoracyjne i można z nich zrezygnować? Czy taka sama sytuacja dotyczy belek w części pokoju gdzie belki są symetryczne na suficie i w części gdzie są tylko po jednej stronie,ponieważ z drugiej strony jest antresola?

Dzień dobry, widoczne na wizualizacji krokwie są dekoracyjne i można z nich zrezygnować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Zbigniew
Czy będą jeszcze jakieś ciut większe domy z serii Arizona? Nie tyle chodzi mi o większą ilość pokoi na dole, co większą ilość powierzchni gospodarczej. Mając dwa samochody nie można użyć garażu w tym celu. ( A robienie oddzielnych zabudowań, to trochę problem). Mógłbym sobie również wyobrazić lepsze wykorzystanie strychu tj. co najmniej dwie sypialnie i łazienka. W takim układzie dom dla mnie, ale myślę że nie tylko dla mnie, był by idealny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gość Zbigniew napisał:

Czy będą jeszcze jakieś ciut większe domy z serii Arizona? Nie tyle chodzi mi o większą ilość pokoi na dole, co większą ilość powierzchni gospodarczej. Mając dwa samochody nie można użyć garażu w tym celu. ( A robienie oddzielnych zabudowań, to trochę problem). Mógłbym sobie również wyobrazić lepsze wykorzystanie strychu tj. co najmniej dwie sypialnie i łazienka. W takim układzie dom dla mnie, ale myślę że nie tylko dla mnie, był by idealny.

Dzień dobry,

Nie planujemy kolejnej wersji projektu Arizona.

Istnieje natomiast możliwość wprowadzania zmian w projektach.

Zmiany na projekt może nanieść architekt adaptujący. Można zlecić to również nam.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość Mateusz napisał:

Witam serdecznie, Czy jest możliwość zakupu projektu bez garażu?

Dzień dobry,

Nie posiadamy wersji tego projektu bez garażu.

Istnieje natomiast możliwość wprowadzania zmian w projekcie.

Można to zrobić na etapie adaptacji projektu lub zlecić nam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy istnieje możliwość zwiększenia powierzchni samego poddasza lub powiększenie części sypialnianej tak,aby pokoje miały większą powierzchnię.Proszę również o przesłanie wszelkich informacji na temat projektu ARIZONA na adres Frans.75@op.pl.Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Monika napisał:

Witam,czy istnieje możliwość zwiększenia powierzchni samego poddasza lub powiększenie części sypialnianej tak,aby pokoje miały większą powierzchnię.Proszę również o przesłanie wszelkich informacji na temat projektu ARIZONA na adres Frans.75@op.pl.Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Dzień dobry,

istnieje możliwość powiększenia powierzchni na poddaszu bez zmiany obrysu budynku. Można to zrobić poprzez podniesienie dachu (zwiększenie wysokości ścianki kolankowej), oraz/lub zwiększenie kąta nachylenia dachu.

Takie zmiany w projekcie można wprowadzić na etapie adaptacji lub zlecić je nam.

W celu uzyskania wyceny kosztów przeprojektowania przez naszą pracownię oraz możliwego terminu ewentualnej realizacji projektu proszę napisać do nas na adres: info@dobredomy.pl.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
5 minut temu, Gość Szymon napisał:

Dzień dobry, A jak rozwiązane jest ocieplenie połaci dachowej jeżeli całe krokwie ( wiązary ) widoczne są od wewnątrz i odsłonięte? Gdzie i jaka jest tam izolacja?

Dzień dobry, widoczne na wizualizacjach krokwie są elementem dekoracyjnym. Są montowane do krokwi konstrukcyjnych. Ocieplenie (wełna mineralna) znajduje się między krokwiami konstrukcyjnymi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Marcin napisał:

Proszę o przesłanie projektu szczegółowego na maila marcin.bau@onet.pl Czy istnieje wersja projektu ze stropem monolitycznym/prefabrykowanym?

Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Posiadamy tylko wersję tego domu ze stropem drewnianym. Można natomiast wprowadzić taką zmianę do projektu. Są dwa sposoby wprowadzania zmian: poprzez naszą pracownię bądź na etapie adaptacji projektu. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Gość Monika napisał:

Witam ,proszę o przesłanie kosztorysu i rysunków szczegółowych projektu Arizona na monikamorkisz1203@gmail.com  Dziękuję

Dzień dobry, rysunki zostały wysłane na podany adres. Kosztorysy do naszych projektów są dodatkowo odpłatne. Można zakupić kosztorys do stanu surowego zamkniętego http://www.dobredomy.pl/sklep/zamow-kosztorys-stanu-surowego/ (w cenie: 74zł + koszty wysyłki), do stanu wykończonego http://www.dobredomy.pl/sklep/zamow-kosztorys-stanu-wykonczonego/ (w cenie: 305zł + koszty wysyłki). Pozdrawiam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...