Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

ALEX (kujawsko-pomorskie)


DamianC

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kasia

Witam serdecznie:) Jestem zachwycona tym projektem :). Super, że buduje się także w moim woj. :). W związku z czym mam pytanie, czy jest możliwość obejrzenia domku "na żywo"? Proszę o kontakt na meila katrin1902@wp.pl

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamil

Cześć!

 

Czy możecie napisać jakie cegły/płytki wykorzystaliście na elewacji (słupy i kominy). Świetnie komponują się z drewnianą podbitką.

 

Pozdrawiam, Kamil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamil

Witam serdecznie, 

 

Aż miło popatrzeć na efekty :)

 

Mam dwa pytania i z góry byłbym wdzięczny za udzielenie odpowiedzi. Zbliżam się do etapu krycia dachu dachówką. Moje pytanie dot. daszku nad garażem i nad wejściem. W jaki sposób poradziliście sobie z odwodnieniem tego daszku, ponieważ nie widzę rynien od frontu. Z góry dziękuję za wskazówki. Być może udałoby się to dokładniej opisać ? W jaki sposób wykonaliście ten daszek. Jest to dla mnie bardzo ważne gdyż nie chciałbym mieć dodatkowych rynien od frontu domu. 

 

Kolejne pytanie dotyczy ocieplenia, zauważyłem, że okna na górze stanowią jedność dzięki belce w tym samym kolorze. W jaki sposób uzyskaliście ten efekt ? Jak rozumiem kolor okien to dąb sheffield ? Czy jta belka wykończona jest w drewnie ? Czy jest to część okleiny okiennej lub jakieś przedłużenia okien ?

 

Z góry dzięki za wskazówki. 

 

Pozdrawiam 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damian

Jaki to kolor okien i producent? Czy dzrzwi garazowe i wejsciowe sa w takim samym odcieniu?

Pozdrawiam :)

kolor: Schefield oak - oknoplast

drzwi wejściowe marki permax

brama garażowa wiśniowski

Odcienie takie same, może ewentualnie drzwi nieco jaśniejsze...

Proszę przemyśleć ten kolor okien, gdyż nie ma do tego parapetów zewnętrzych. Ja robiłem na zamówienie w Gdańsku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Cześć!

 

Czy możecie napisać jakie cegły/płytki wykorzystaliście na elewacji (słupy i kominy). Świetnie komponują się z drewnianą podbitką.

 

Pozdrawiam, Kamil.

cegła i płytki elewacyjne- frontera marki wienenberger. Jednakże od stycznia zmieniono recepturę produkcji i ta sama płytka i cegła jest w tej chwili totalnie brązowa. Z tego co wiem firma Askot w Krakowie ma jeszcze część zapasów ze starej produkcji, natomiast pewnie nie na cały dom...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Witam serdecznie, 

 

Aż miło popatrzeć na efekty :)

 

Mam dwa pytania i z góry byłbym wdzięczny za udzielenie odpowiedzi. Zbliżam się do etapu krycia dachu dachówką. Moje pytanie dot. daszku nad garażem i nad wejściem. W jaki sposób poradziliście sobie z odwodnieniem tego daszku, ponieważ nie widzę rynien od frontu. Z góry dziękuję za wskazówki. Być może udałoby się to dokładniej opisać ? W jaki sposób wykonaliście ten daszek. Jest to dla mnie bardzo ważne gdyż nie chciałbym mieć dodatkowych rynien od frontu domu. 

 

Kolejne pytanie dotyczy ocieplenia, zauważyłem, że okna na górze stanowią jedność dzięki belce w tym samym kolorze. W jaki sposób uzyskaliście ten efekt ? Jak rozumiem kolor okien to dąb sheffield ? Czy jta belka wykończona jest w drewnie ? Czy jest to część okleiny okiennej lub jakieś przedłużenia okien ?

 

Z góry dzięki za wskazówki. 

 

Pozdrawiam 

Kamil

1. Dach płaski to słaby punkt tego projektu. Proszę dopilnować wykonawców. Ja odwodniłem podgrzewanymi wpustami, a rury odwadniające fi10 ukryto w ociepleniu. dach dzięki temu może być bardziej płaski. Podzieliłem dach na 3 części i uformowałem  spadki do każdego z nich.Dach pokryty 3 razy papą,ocieplony styropianem, a ostateczna warstwa to rezitriks. Na garażu będzie dach zielony- mchy porosty, niskopienna roślinność widoczna tylko z pokoju na poddaszu( 2 trójkątne okna to u mnie jeden duży pokój) Polecam zostawić widoczne jętki( tzw wysoki sufit poddasza) Jeśli jest Pan na etapie robienia więźby dachowej proszę dopilnować aby jętki były oszlifowane. 

2.Aby nie tworzyć mostkow termicznych musi Pan to ocieplić. Proponuję ( ja tak zrobiłem) wylać łączenie między oknami betonem+ zbrojenie, ocieplić całość tą samą grubością a maskownice wykonać z blachy, z której wykonane są parapety zewnętrzne i przykleić do elewacji. Proste a bardzo efektowne. Nie radzę wykonywać tego jako jednej ramy okiennej. Za kilka lat będzie z tym problem. Analogicznie w oknie salon na parterze. Jednakże tam ocieplenie poprzecznej belki między oknami ( trójkąt , a drzwi wyjściowe na taras) to 1/2 oceplenia elewacji. Trzeba tak zrobić, żeby optycznie uzyskać efekt końcowy- wygląda to jak całość, jak jedna rama z oknem. Na parterze polecam między blachę a styropian włożyć folię aluminiową, której 1 cm zastępuje 5 cm styropianu. W ten sposób uniknie Pan mostków termicznych w tym miejscu.

3. Kolor okien- schefield oak. Zanim Pan kupi okna w tym kolorze sugeruje rozejrzeć się za parapetami. Ja ściągałem blachę z Krakowa, a parapety wykonano w Gdańsku. Nikt nie produkuje w Posce parapetów w tym kolorze. Przynajmniej ja obdzwoniłem koło 50 zakładów i nikt nie chciał tego wykonać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam serdecznie.

Mam uprzejmą prośbę o podanie informacji dotyczących pokrycia dachu. Jaki to jest producent, model i kolor? Jak efekt ostateczny pod kątem wizualnym (dachówka prosta i płaska słyszałem że bardzo precyzyjnie musi być ułożona bo każda nierówność i błąd jest bardzo widoczny) Jeżeli to możliwe to uprzejmie proszę o podanie namiarów na wykonawce pokrycia dachu, jeżeli jest godny polecenia na e-mail panrafal@o2.pl

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość Damian

Czy pamięta Pan ile sztuk cegły klinkierowej poszło na słupy i kominy?

 Wydaje mi się że 1,5 palety- Wienenbenger cegła, ale nie mam pojęcia ile to sztuk,...Jedyne co moge zasugerować to kupno tego samego materiału z tej samej partii produkcyjnej na kominy, słupy i elewacje jeśli robi Pani jak w projekcie. Późniejsze dokupowanie towaru wiąże się z różnicami w odcieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agi

Wydaje mi się że 1,5 palety- Wienenbenger cegła, ale nie mam pojęcia ile to sztuk,...Jedyne co moge zasugerować to kupno tego samego materiału z tej samej partii produkcyjnej na kominy, słupy i elewacje jeśli robi Pani jak w projekcie. Późniejsze dokupowanie towaru wiąże się z różnicami w odcieniach.

Z tego co wiem Wienerberger moze dawac róznice w odcieniach miedzy płytkami a cegłami, bo płytki nie są cięte z cegły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 6 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...