Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

ALEX mazowieckie - lustro


Polina

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim! :)

Pomyślałam, że i ja założę dziennik naszego Alexa, będzie on też swego rodzaju pamiątką z czasów budowy :D

 

Od początku, projekt kupiliśmy na początku 2017r., zdecydowaliśmy się na odbicie lustrzane. Do projektu wprowadziliśmy kilka zmian a mianowicie okno w jadalni zrobiliśmy narożne do samej podłogi. Będzie to witryna. Plus będziemy mieć drugi lany strop. I na moją prośbę garaż został poszerzony o jedna cegłę :) na chwilę obecną to tyle z istotnych zmian, resztę zapewne wyjdzie w "praniu".

Rozpoczęcie budowy przeciągało się ze względu na wydłużony czas oczekiwania na pozwolenie na budowę (obszar objęty nadzorem konserwatora zabytków!) i złą pogodę. Ostatecznie zaczęliśmy na przełomie lipca/sierpnia.

 

Planem na 2017 rok było postawienie fundamentów i tak też się stało :)

 

Poniżej efekty, pozdrawiam Paulina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, budujący Alexa albo już mieszkający, chciałabym abyście się wypowiedzieli na temat co byście teraz zmienili z perspektywy czasu. Ja się zastanawiam czy w kuchni lepiej jak zlew będzie bliżej spiżarki czy kuchenka? I łazienka na dole jest dosyć nieustawna, więc myślę, żeby umywalkę umiejscowić pod oknem, a kibelek mniej więcej w połowie między drzwiami a umywalką :unsure:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Mario

Witam Paulina&Kamil , fajnie ze powstał nowy dziennik budowy ,może nareszcie zdecydujemy się na ten domek ;) tez bym wprowadziła pare zmian do projektu .. Czy jest możliwość aby państwo skontaktowali się ze mna pod adres mariola2405@interia.pl pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Życzę powodzenia w budowie. My w lubelskim budujemy Alexa wprowadziliśmy kilka zmian:

-likwidacja spiżarki

-przeniesienie kotłowni (jest w miejscu pokoju na dole)

- powiększenie przedsionka o część pokoju który jest na dole.

- z garażu zrobiliśmy sypialnię a z kotłowni koło niego nasza prywatną łazienkę ( garaż mamy wolnostojący)

- zlikwidowaliśmy okna dachowe w sypialniach od frontu.

- nie mamy również kominka

i obecnie jesteśmy na etapie ocieplania dachu.

 

Jeżeli ma ktoś pytania to żeby nie zaśmiecać dziennika i nie mieć problemów że wrzucam zdjęcia nie w swoim dzienniku allegro.szczotka@gmail.com można zadawać pytania.

Pozdrawiam Ula 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Życzę powodzenia w budowie. My w lubelskim budujemy Alexa wprowadziliśmy kilka zmian:

-likwidacja spiżarki

-przeniesienie kotłowni (jest w miejscu pokoju na dole)

- powiększenie przedsionka o część pokoju który jest na dole.

- z garażu zrobiliśmy sypialnię a z kotłowni koło niego nasza prywatną łazienkę ( garaż mamy wolnostojący)

- zlikwidowaliśmy okna dachowe w sypialniach od frontu.

- nie mamy również kominka

i obecnie jesteśmy na etapie ocieplania dachu.

 

Jeżeli ma ktoś pytania to żeby nie zaśmiecać dziennika i nie mieć problemów że wrzucam zdjęcia nie w swoim dzienniku allegro.szczotka@gmail.com można zadawać pytania.

Pozdrawiam Ula 

To dosyć istotne zmiany, jestem ciekawa jaki będzie efekt końcowy :) może pani wstawić zdjęcia, chętnie podejrzę :) my jesteśmy na etapie wyboru okien i miałabym do Pani pytanie, jakiej firmy i kolor okien się zdecydowaliście? My wstępnie jesteśmy przy oknach Dako, pcv i jest problem ponieważ w oknach trapezowych od frontu tylko uchylać może się ta najmniejsza część okna natomiast w sypialni producent w ogóle nie chce się zdecydować wykonać okno, które się otwiera. 

W projekcie jest też kolor jasny dąb i taki też nam się podoba, ale że jest to kolor niestandardowy to nie ma w takim kolorze drzwi wejściowych stalowych  :( zastanawiamy się też nad dębem bielonym, jednak tu też jest problem z drzwiami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To dosyć istotne zmiany, jestem ciekawa jaki będzie efekt końcowy :) może pani wstawić zdjęcia, chętnie podejrzę :) my jesteśmy na etapie wyboru okien i miałabym do Pani pytanie, jakiej firmy i kolor okien się zdecydowaliście? My wstępnie jesteśmy przy oknach Dako, pcv i jest problem ponieważ w oknach trapezowych od frontu tylko uchylać może się ta najmniejsza część okna natomiast w sypialni producent w ogóle nie chce się zdecydować wykonać okno, które się otwiera.

W projekcie jest też kolor jasny dąb i taki też nam się podoba, ale że jest to kolor niestandardowy to nie ma w takim kolorze drzwi wejściowych stalowych :( zastanawiamy się też nad dębem bielonym, jednak tu też jest problem z drzwiami...[/quote

Ja zdecydowałam sie na Oknoplast pcv kolor winchester. Te okna trapezowe od frontu beda otwierane na 2 skrzydłach, najmniejsze skrzydło na stałe. Wyceniałam u różnych producentów i faktycznie jest problem z otwieraniem okien u niektórych. Do koloru winchester bez problemu mozna dobrać brame garażową i drzwi wejsciowe jak i rolety zewnetrzne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dosyć istotne zmiany, jestem ciekawa jaki będzie efekt końcowy :) może pani wstawić zdjęcia, chętnie podejrzę :) my jesteśmy na etapie wyboru okien i miałabym do Pani pytanie, jakiej firmy i kolor okien się zdecydowaliście? My wstępnie jesteśmy przy oknach Dako, pcv i jest problem ponieważ w oknach trapezowych od frontu tylko uchylać może się ta najmniejsza część okna natomiast w sypialni producent w ogóle nie chce się zdecydować wykonać okno, które się otwiera. 

W projekcie jest też kolor jasny dąb i taki też nam się podoba, ale że jest to kolor niestandardowy to nie ma w takim kolorze drzwi wejściowych stalowych  :( zastanawiamy się też nad dębem bielonym, jednak tu też jest problem z drzwiami...

Kolor okien to antracyt firmy Widok. Aby te trójkątne sie otwierały normalnie musieliśmy "ściąć" troszkę koniec okna i wyszła szyba w kształcie trapezu .pozostałe cześci mam uchylne. dodatkowo są w nich tzw nożyce żeby mozna było połozyć je do umycia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To dosyć istotne zmiany, jestem ciekawa jaki będzie efekt końcowy :) może pani wstawić zdjęcia, chętnie podejrzę :) my jesteśmy na etapie wyboru okien i miałabym do Pani pytanie, jakiej firmy i kolor okien się zdecydowaliście? My wstępnie jesteśmy przy oknach Dako, pcv i jest problem ponieważ w oknach trapezowych od frontu tylko uchylać może się ta najmniejsza część okna natomiast w sypialni producent w ogóle nie chce się zdecydować wykonać okno, które się otwiera.

W projekcie jest też kolor jasny dąb i taki też nam się podoba, ale że jest to kolor niestandardowy to nie ma w takim kolorze drzwi wejściowych stalowych :( zastanawiamy się też nad dębem bielonym, jednak tu też jest problem z drzwiami...[/quote

Ja zdecydowałam sie na Oknoplast pcv kolor winchester. Te okna trapezowe od frontu beda otwierane na 2 skrzydłach, najmniejsze skrzydło na stałe. Wyceniałam u różnych producentów i faktycznie jest problem z otwieraniem okien u niektórych. Do koloru winchester bez problemu mozna dobrać brame garażową i drzwi wejsciowe jak i rolety zewnetrzne .

Właśnie też zastanawiamy się nad winchester bo jest to bezproblemowy kolor, ja jednak wolałaby, coś jaśniejszego. Myślę o jasnym dębie bo jest jako nowość w standardzie. 

 

a czy mogłaby Pani wstawić zdjęcia jak wygląda dom z tym kolorem okien?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też zastanawiamy się nad winchester bo jest to bezproblemowy kolor, ja jednak wolałaby, coś jaśniejszego. Myślę o jasnym dębie bo jest jako nowość w standardzie.

 

a czy mogłaby Pani wstawić zdjęcia jak wygląda dom z tym kolorem okien?

 

Pozdrawiam :)

Nie mam zdjęć, ale ten kolor był już pokazany na zdjeciach w innym wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
Gość Patrycja

Witam polina

czy mogłababym się dowiedzieć jaką metodą budujecie i ile wynosi stan surowy otwarty, ile wam wyniesie stan suwowy zamknięty?

Pozdrawiam Patrycja

Podaje swojego maila patrycjawinczewska92@gmail.coml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Witam serdecznie :) Też jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami tego projektu :) Niedługo będziemy zaczynać budowę i również zastanawiamy się nad powiększeniem okna narożnego. Mam prośbę czy w wolnej chwili wysłałaby Pani jeszcze jakieś zdjęcia z budowy, czy okno zostało tylko wydłużone czy też powiększone? Będę bardzo wdzięczna za informację zwrotną :P

Podaję meila katarzynanakielska@wp.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Drodzy, ponieważ nie ma nas Alexowiczów jeszcze na FB, a dzielenie się doświadczeniami, realizacjami, zdjęciami i komentarzami jest tam bardzo pomocne i idąc tropem innych projektów założyłam grupę, jeżeli macie ochotę wymieniać się doświadczeniami i kolejnymi etapami Waszej budowy to zapraszam :)

Nazwa - Alex Dobre Domy - Realizacje

https://www.facebook.com/groups/341286863731243/permalink/341287770397819/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...