Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Alex2017


EWA i GRZEŚ

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, róznież budujemy Alexa i jesteśmy na etapie, ze muszę zadecydować gdzie bedą umywalki/zlew i nie potrafię sobie wyobrazić jak wygląda sufit w łazience na dole ( ta część pod schodami). Jeśli jest taka możliwośc to prosiłabym o zamieszczenie zdjęć łazienki :)

Pozdrawiam Paulina

Witam,przepraszam że tak późno odpisuję ale niestety brak czasu. Niebardzo rozumiem o co chodzi ze zdjęciem sufitu w łazience. Powiem tak,sami jesteśmy dopiero na etapie przed wylewkami i tynkami więc robienie zdjęć nie ma większego sensu póki co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czy taras przy salonie bedzie wylewany z betonu czy inna koncepcja?

Witam, póki co nie zrobiliśmy jeszcze tarasów.Zajmiemy się tam niebawem.Plan jest taki ,że taras z wyjściem z kuchni prawdopodobnie będzie wykonany z płyt z betonu architektonicznego i będzie się łączył z tarasem z wyjściem z salonu który wykonany będzie z desek kompozytowych. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Elewacji ciąg dalszy ... wybór koloru elewacji ,podbitki czy okien to pikuś w porównaniu do znalezienia odpowiedniego klinkieru czy kamienia elewacyjnego w odcieniu szarości . Choć trwało to długo i kosztowało nas kupę godzin spędzonych przed komputerem ,mnóstwo wyjazdów do sklepów i hurtowni budowlanych ,czekania na kolejne próbki, to jest! Wreszcie ! Wybór padł na naturalny kamień elewacyjny ( choć wymarzyłam sobie szarą cieniowaną płytkę klinkierową z jasną fugą to nie znalazłam takowej niestety) . Dziś zaczęliśmy klejenie . W środku również praca wre. Ogrzewanie,hydraulika i elektryka już za nami . Przyszła kolej na tynki .

post-21413-0-74174400-1525886613_thumb.jpeg

post-21413-0-75500400-1525886629_thumb.jpeg

post-21413-0-66541300-1525886643_thumb.jpeg

post-21413-0-37932400-1525886659_thumb.jpeg

post-21413-0-56484100-1525886677_thumb.jpeg

post-21413-0-75120400-1525886694_thumb.jpeg

post-21413-0-04974000-1525886711_thumb.jpeg

post-21413-0-27320200-1525886726_thumb.jpeg

post-21413-0-27691400-1525886751_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dominik

Witam, gratuluję postępów. Mam pytanie jakiego producenta cegłę elewacyjną użyliście na elewacji od frontu ? Bardzo podoba mi się efekt tej cegły.

 

Pozdrawiam

 

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gratuluję postępów ☺️mam pytanie odnośnie belek w pokoju na piętrze, jak są Witam Aniu! Belki na górze postanowiliśmy zostawić widoczne we wszystkich sypialniach . Decyzję podjęliśmy już na samym początku budowy i już na etapie więźby dachowej uwzględniliśmy zmianę krokwi „sufitowych” ze zwykłych impregnowanych na specjalne drewno klejone . Tak więc są to krokwie (ja nazywam je „sufitowymi” tak na babski rozum bo budowlańcem nie jestem ?) Sam sufit podwyższyliśmy o ok 1m nad belkami. Pozdrawiam

post-21413-0-26472600-1526317794_thumb.jpeg

post-21413-0-84686200-1526317819_thumb.jpeg

post-21413-0-79619800-1526317833_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gratuluję postępów. Mam pytanie jakiego producenta cegłę elewacyjną użyliście na elewacji od frontu ? Bardzo podoba mi się efekt tej cegły.

 

Pozdrawiam

 

Dominik

Witam Dominiku! Zdecydowaliśmy się nie na cegłę ,a na kamień naturalny ze sklepu internetowego kamienogrodowy.pl . Z tego co pamiętam były dwa rozmiary tych płytek ,my wybraliśmy te większe . Dodam jeszcze ,że na żywo wyglądają korzystniej niż na zdjęciu . Czekam z niecierpliwością na koniec pracy naszego wykonawcy bo nie mogę doczekać się efektu końcowego ,a w szczególności dwóch filarów z tylu domu . Przesyłam zdjęcia (z może niedużych ale zawsze) postępów ?

post-21413-0-50483500-1526318476_thumb.jpeg

post-21413-0-63886200-1526318491_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

dziękuję za odpowiedź [;)] zaczynamy budowę w czerwcu i bardzo pomocne są od Państwa informację.Bardzo podobają nam się widoczne belki na poddaszu,boję się tylko że podniosą one znacznie koszt budowy.Czekam na wycenę od ekipy.Chciałam się spytać czy planują Państwo oświetlenie budynku?na zdjęciach nie widzę poprowadzonej instalacji np.na podbitce czy tynku.I jeszcze jedno pytanie,czy dach był "lany"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Przepraszam za pytanie odnośnie lanego dachu, dzwoniłam do murarza i już wiem że w takim przypadku widoczne belki byłyby nie możliwe ☺️proszę wybaczyć za tak banalne pytania ale nie jestem specem budowy☺️murarz radzi aby dach był lany, a my nie wiemy co robić. Mogłaby Pani napisać co skłoniło was na taki wybór a nie inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź [;)] zaczynamy budowę w czerwcu i bardzo pomocne są od Państwa informację.Bardzo podobają nam się widoczne belki na poddaszu,boję się tylko że podniosą one znacznie koszt budowy.Czekam na wycenę od ekipy.Chciałam się spytać czy planują Państwo oświetlenie budynku?na zdjęciach nie widzę poprowadzonej instalacji np.na podbitce czy tynku.I jeszcze jedno pytanie,czy dach był "lany"?

. Witam , jeżeli chodzi o oświetlenie budynku zewnątrz to oczywiście jest uwzględnione ,praktycznie na każdej ścianie domu. Przód - wejście 2 klinkiety po obu stronach drzwi + lampa na czujkę nad garażem , tył domu - taras od salonu 2 klinkiety + 2 ledy w podbitce + obie kolumny podświetlone od dołu ,taras od kuchni 2 klinkiety + wypuszczony klabel na światło nas pergolą (po jej zamontowaniu) , lampa na czujkę przy wyjściu z pomieszczenia gospodarczego , ściana garażu rownież lampa na czujkę . Na zdjęciach faktycznie nie są widoczne ale są . Jeżeli chodzi o dach ,nie braliśmy w ogóle pod uwagę lanego . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kończymy elewację Na zewnątrz czeka nas teraz podniesienie (aż 70 cm!) i wyrównanie terenu . W środku zaś zaczyna się prawdziwa „zabawa”... już się boję !

Pięknie to wszytko wygląda :) ciekawi mnie czy zabudowując przestrzeń pod schodami od str jadalni powiększyliście przez to łazienkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz

Kończymy elewację ?? Na zewnątrz czeka nas teraz podniesienie (aż 70 cm!) i wyrównanie terenu . W środku zaś zaczyna się prawdziwa „zabawa”... już się boję !

Z Jakiej firmy macie okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Kinga

Witam serdecznie wszystkich posiadaczy jak i zainteresowanych projektem Alex.

Wreszcie możemy podzielić się zdjęciami czy wnioskami związanymi z budową naszego domu.

W projekcie dokonaliśmy kilku zmian ,niektórych z wyboru,a niektórych z "przymusu" ;)

Pierwszą dużą i dość drastyczną zmianą było "wsunięcie garażu " w głąb domu do czego zmusiły nas warunki zabudowy ( ściana frontowa domu musiała stykać się w 70% z linią zabudowy ) .Na szczęcie zmiana ta wizualnie wyszła dobrze dzięki naszemu architektowi ,który zaproponował gzyms nad garażem i drzwiami wejściowymi co sprawia wrażenie, że część frontu domu jest lekko wysunięta. Garaż zmieniliśmy na dwustanowiskowy. Do tego kilka zmian wewnątrz domu tj powiększenie okna w jadalni,zrezygnowaliśmy ze spiżarki na rzecz większej kuchni,zmiana łazienki na górze.

Witam Pani Ewo,

 

Bardzo nam się podoba modyfikacja Alexa z wsunieciem garazu, wizualnie wygląda fantastycznie, bardzo nas ciekawi jak wpłynęło to na rozmieszczenie pomieszczeń, czy mogłaby Pani udostępnić zdjęcie pomieszczeń po modyfikacji wraz z ich wielkosciami. Jeżeli nie jest to możliwe w dzienniku to będę bardzo wdzięczna na emaila kinguuula26@buziaczek.pl. Pozdrawiam Serdecznie,

Kinga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 16.06.2018 o 09:35, Gość agi napisał:

Pani Ewo, Ile m2 kamienia poszło na elewację i jaki to był koszt?

Witam, z tego co pamiętam to zamówiliśmy 55 m2 kamienia elewacyjnego . Z tym ,że zostało nam ok 10 m2 ponieważ będziemy obudowywać nim grill na tarasie "kuchennym" . Kwota 9000 zł . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...