Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Alyson


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Jestem zainteresowana projektem Alyson... Proszę o przesłanie szczegółowych rysunków i kosztorysu... aneta.nawiesniak@gmail. com Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

3 godziny temu, Gość aneta napisał:

Dzień dobry. Jestem zainteresowana projektem Alyson... Proszę o przesłanie szczegółowych rysunków i kosztorysu... aneta.nawiesniak@gmail. com Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Kosztorysy do naszych projektów są dodatkowo odpłatne. Można zakupić kosztorys do stanu surowego zamkniętego  http://www.dobredomy.pl/sklep/zamow-kosztorys-stanu-surowego/ (w cenie: 74zł + koszty wysyłki), do stanu wykończonego http://www.dobredomy.pl/sklep/zamow-kosztorys-stanu-wykonczonego/ (w cenie: 305zł + koszty wysyłki).W załączniku przesyłam zestawienie materiałów do stanu surowego zamkniętego. Mam nadzieję, że nadesłane materiały przybliżą koszt realizacji projektu. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotras
Witam! Jestem zainteresowana tym projektem czy mogę prosić o szczegółowe rzuty i przekrój pionowy domu? Proszę o przesłanie na adres e-mail szewczukbiuro@gmail.com. Z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
W dniu 12.05.2019 o 03:46, Gość Małgosia napisał:

Dzień dobry, czy istnieje moźliwość poszerzenia domku o ok metr ? Jak wpłynęłoby to na wielkość powierzchni?

Dzień dobry, można wprowadzić taką zmianę do projektu. Wielkość domku powiększy się o około 9,5 m2. Są dwa sposoby wprowadzania zmian: poprzez naszą Pracownię przed dokonaniem zakupu projektu lub poprzez lokalnego architekta na etapie adaptacji, po dokonaniu zakupu wersji katalogowej projektu. Nasza pracownia udziela wówczas bezpłatnej pisemnej zgody na zmiany. Zmiany są płatne dodatkowo i wyceniane za każdym razem indywidualnie. Pozdrawiam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Basia

Witam! Jestem zainteresowana tym projektem czy mogę prosić o szczegółowe rzuty i przekrój pionowy domu? Proszę o przesłanie na adres e-mail barbara.kawczak2703@gmail.com   Z góry dziękuję. I moje pytanie jest tez takie czy mozna ten projekt powiekszyc do 80m2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Basia napisał:

Witam! Jestem zainteresowana tym projektem czy mogę prosić o szczegółowe rzuty i przekrój pionowy domu? Proszę o przesłanie na adres e-mail barbara.kawczak2703@gmail.com   Z góry dziękuję. I moje pytanie jest tez takie czy mozna ten projekt powiekszyc do 80m2 ?

Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. 

Do wszystkich projektów katalogowych można wprowadzać zmiany. Poprzez naszą Pracownię przed dokonaniem zakupu projektu lub poprzez lokalnego architekta na etapie adaptacji, po dokonaniu zakupu wersji katalogowej projektu. Nasza pracownia udziela wówczas bezpłatnej pisemnej zgody na zmiany. Zmiany są płatne dodatkowo i wyceniane za każdym razem indywidualnie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Gość Problem z oknami

Dzień dobry,

jesteśmy w trakcie budowy tego domu, w lustrzanym odbiciu, i obecnie mamy do rozstrzygnięcia kwestie stolarki zewnętrznej, i jest niestety problem z tymi skosami. Kąt ostry powoduje, że nie da się tam zamontować otwieranego okna trójkątnego, tylko trzeba dzielić to okno na małe części (nie wygląda korzystnie gdy w środku trójkąta umieścimy kwadrat), ewentualnie pójść w okno stałe (ale co z myciem gdy nie ma balkonu?), ewentaulnie mocno kombinować z małym zaślepieniem u samej góry w kolorze okien (taka zaproponował jeden producent, ale trochę ryzykowne, bo nie wiem jak z technicznymi właściwościami, energoszczelnością itp.; no i wygląda to jednak nadal inaczej niż w projekcie). Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź ze strony projektantów, jak oni to widzieli - w projekcie dość tajemniczo jest napisane, że część dolna stała, a o górze ani słowa, rysunek wskazuje na jakąś formę uchylenia? Nie ukrywam, że te okna robią połowę jeśli chodzi o wygląd tego domu, ale super by było, żeby w rzeczywistości też dało się taki ich wygląd uzyskać, a przy tym funkcjonalność. 

Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam. 

PS. Drzwi tarasowe też nie do końca są przemyślane, bo kwatery rozsuwane są szersze niż nie rozsuwane, więc się nie mogą za nie schować.

609337873_oknaprojekt.jpeg.272f615ff35471e14b796ec3df3b4e6d.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Problem z oknami

Dzień dobry,

niestety informacja dla wszystkich zainteresowanych. Firma Stolbud nie pomoże, zaprzestaje produkcji okien drewnianych, PVC oraz ALU i będzie zajmować się produkcją elementów w sektorze elektro-energetycznym. 

Jeśli ktokolwiek wie o firmie, która mogłaby pomóc w wykonaniu takich nietypowych okien w funkcjonalny i estetyczny sposób, prośba o wpis.

Pozdrawiam,

Łukasz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Gość Problem z oknami napisał:

Dzień dobry,

niestety informacja dla wszystkich zainteresowanych. Firma Stolbud nie pomoże, zaprzestaje produkcji okien drewnianych, PVC oraz ALU i będzie zajmować się produkcją elementów w sektorze elektro-energetycznym. 

Jeśli ktokolwiek wie o firmie, która mogłaby pomóc w wykonaniu takich nietypowych okien w funkcjonalny i estetyczny sposób, prośba o wpis.

Pozdrawiam,

Łukasz

 

Dzień dobry, proszę o informację do których producentów wysłał Pan zapytanie.

My z naszej strony skonsultujemy wykonanie tych okien u kilku producentów i damy znać możliwie jak najszybciej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Temat Okna

Dzień dobry,

dziękuję za odpowiedź i chęć pomocy. Temat cały czas aktualny, acz powoli skłaniamy się do podjęcia decyzji, bo terminy gonią. W tej chwili najciekawszą ofertę wykonania przedstawiła nam firma Ekoplast - zrobią cały trojkąt w opcji albo uchylnej albo otwieranej. Oczywiście potrzebne będą dodatkowe stalowe wzmocnienia etc. To zakładam już jest to, co powinno wystarczyć i co pewnie jest jakimś maksimum przy tym rozmiarze i kącie.

Firma Oknoplast zrobi, ale w opcji z dodatkowym słupkiem w tym trójkącie, wtedy część będzie stała, reszta uchylno-otwierana. Opcja bardzo funkcjonalna, ale gorsza wizualnie. 

Firma Drutex  natomiast proponuje wylączyć na samej górze ok. 24 cm trójkąt (będzie tam swoista zaślepka w kolorze okna) i wtedy już pozostała część jako trapez jest normalnie uchylno-otwierana. Trochę obawiam się jak to będzie wyglądać.

Sumując: najbliższa nam obecnie oferta: dół uchylny/góra uchylna albo otwierana (pewnie np. na elewacji południowej zrobimy jedno uchylne, drugie otwierane).

Oferta idealna: dół stały ew. uchylny/góra uchylno-otwierana. 

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz
Dnia 25.08.2019 o 21:38, Gość Temat Okna napisał:

Dzień dobry,

dziękuję za odpowiedź i chęć pomocy. Temat cały czas aktualny, acz powoli skłaniamy się do podjęcia decyzji, bo terminy gonią. W tej chwili najciekawszą ofertę wykonania przedstawiła nam firma Ekoplast - zrobią cały trojkąt w opcji albo uchylnej albo otwieranej. Oczywiście potrzebne będą dodatkowe stalowe wzmocnienia etc. To zakładam już jest to, co powinno wystarczyć i co pewnie jest jakimś maksimum przy tym rozmiarze i kącie.

Firma Oknoplast zrobi, ale w opcji z dodatkowym słupkiem w tym trójkącie, wtedy część będzie stała, reszta uchylno-otwierana. Opcja bardzo funkcjonalna, ale gorsza wizualnie. 

Firma Drutex  natomiast proponuje wylączyć na samej górze ok. 24 cm trójkąt (będzie tam swoista zaślepka w kolorze okna) i wtedy już pozostała część jako trapez jest normalnie uchylno-otwierana. Trochę obawiam się jak to będzie wyglądać.

Sumując: najbliższa nam obecnie oferta: dół uchylny/góra uchylna albo otwierana (pewnie np. na elewacji południowej zrobimy jedno uchylne, drugie otwierane).

Oferta idealna: dół stały ew. uchylny/góra uchylno-otwierana. 

Pozdrawiam,

Łukasz

Witam, ja otrzymałem propozycję z dolną częścią prostokątne uchylna, Górna trójkąt stała.  Obecnie jestem na etapie dachu. Proszę o kontakt w celu wymiany doświadczeń mmarki@wp.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz

Dzień dobry,

jasne, odezwę się. Natomiast, co do okien, ostatecznie idziemy w dół uchylny oraz trójkąt podzielony na dwie części: stałą i otwierano-uchylną. Zapewni to pełną funkcjonalność, możliwość otwierania, mycia itd.  Jest też opcja zrobienia podziału po prostu na pół od góry do dołu i wtedy obie części się otwierają i uchylają, ale niestety to by zakładało montowanie barierki, ze względów bezpieczeństwa - tego wolimy uniknąć. 

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...