Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Hawana 10.2017-mury


Dariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Efekt tygodniowej pracy.

 

Mury powstały dosłownie w 3 dni dzięki murowaniu na piankę w systemie Porotherm Dryfix.Z całym przekonaniem polecam tą metodę murowania.Jest to bardzo szybka i czysta robota.Miałem na początku pewne obawy jak wymurować pierwszą warstwę na zaprawie betonowej bez odpowiednich narzędzi.Ale okazało się że strach ma wielkie oczy.Można to zrobić bez specjalnych narzędzi do pierwszej warstwy.Na zdj.widać jak to zrobiliśmy(wklejone deseczki,wypoziomowane dokładnie po których ściągana była długą poziomnicą pierwsza warstwa zaprawy betonowej).

 

W połowie listopada mam zamówione wiązary prefabrykowane.Chcę jeszcze w tym roku odeskować i położyć papę na dach.Jak to zrobię to wstawię zdj.

 

 

post-22614-0-43860900-1507479461_thumb.jpg

post-22614-0-82341300-1507479488_thumb.jpg

post-22614-0-62643600-1507479517_thumb.jpg

post-22614-0-91459600-1507479537_thumb.jpg

post-22614-0-04631900-1507479564_thumb.jpg

post-22614-0-45426000-1507479588_thumb.jpg

post-22614-0-84885300-1507479612_thumb.jpg

post-22614-0-77594100-1507479633_thumb.jpg

post-22614-0-85046900-1507479654_thumb.jpg

post-22614-0-10919200-1507479676_thumb.jpg

post-22614-0-91774500-1507479695_thumb.jpg

post-22614-0-32694900-1507479719_thumb.jpg

post-22614-0-51367700-1507479739_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ,dziekuję za informację ,ja jestem na etapie narazie przejscia problemu ze działka jest na terenie zalewowym mimo ze akurat konkretnie ta dzialka jest na samej gorze i musiałaby niezle lodu na Antarktydzie stopic aby ja zalalo ale ktoś sobie tak umieścił ją ze teraz mam problemy z tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Waldemar

witam , ja zdecydowałem sie na wiązary od Mitek, dla mnie im mniej betonu a im więcej naturalnego materiału tym zdrowiej i lepiej sie w tym czuje , dach pokryje dachówką BRAAS tagalit protegon ,planuje na wczesna wiosnę ruszyć z budowa  ,sam jestem ciekawy i czekam na relacje foto od poprzednika ktory jest juz na etapie pewnie krycia Hawany  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam jestem dopiero w fazie pozwoleń ,jestem ciekaw jaki wybrał Pan rodzaj stropu

Pozdawiam.Mirosław

Witam.W związku zastosowaniem więźby dachowej prefabrykowanej w systemie "Mitek" zrezygnowałem ze stropu gęstożebrowanego.Strop będzie drewniany mocowany bezpośrednio do wiązarów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Jak mozna wiedzieć jaka wyszła panu cena za dachówkę ceramiczna ? Sam sie zastanawiam nad dachowka ale cena 10tys wyższa niż przy blachodachowce...zakładając ze będzie to najzwyklejsza dachowka.. bo ta co pan kryje to do tanich chyba nie należy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Jak mozna wiedzieć jaka wyszła panu cena za dachówkę ceramiczna ? Sam sie zastanawiam nad dachowka ale cena 10tys wyższa niż przy blachodachowce...zakładając ze będzie to najzwyklejsza dachowka.. bo ta co pan kryje to do tanich chyba nie należy :)

Witam.Ja planuję kryć dach blachodachówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magdalena

Dobry wieczór Panie Dariuszu :)

Bardzo się cieszę, że umieścił Pan zdjęcia ze swojej budowy.

Jestem, tak jak Pan właścicielką projektu "hawana" i wiosną mam nadzieję ruszyć z budową :)

Jeśli Pan może, to bardzo proszę napisać gdzie ta hawanka Pana rośnie bo chętnie ujrzałabym  ją "na żywo" :)

Pozdrawiam serdecznie z Dolnego Śląska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór Panie Dariuszu :)

Bardzo się cieszę, że umieścił Pan zdjęcia ze swojej budowy.

Jestem, tak jak Pan właścicielką projektu "hawana" i wiosną mam nadzieję ruszyć z budową :)

Jeśli Pan może, to bardzo proszę napisać gdzie ta hawanka Pana rośnie bo chętnie ujrzałabym  ją "na żywo" :)

Pozdrawiam serdecznie z Dolnego Śląska :)

Witam.

Dziękuję i gratuluję wyboru projektu.Dom się buduję w Pasłęku(warmińsko-mazurskie).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z blach to najlepiej blachówką modułową :) dość ciekawe rozwiązanie jeśli chodzi o blachę. Na Hawanę z garażem koszt takiej blachy to Ok 13-14tys.

Jeśli chodzi o dachówkę modułową to obserwuję na facebooku "Polus" blachodachówka " Nowatik".Jak dla mnie to ciekawy produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Anna

Witam,

Czy budowa domu z projektu Hawana jest już przez Pana ukończona? Chcemy wybudować z mężem dom z tego projektu i chcielibyśmy zobaczyć jego realizację jeśli mógłby Pan umieścić jakieś fotki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy budowa domu z projektu Hawana jest już przez Pana ukończona? Chcemy wybudować z mężem dom z tego projektu i chcielibyśmy zobaczyć jego realizację jeśli mógłby Pan umieścić jakieś fotki:)

Witam.

Budowa nie jest jeszcze skończona.Aktualne zdjęcia w jakim znajduje się dom są wstawione na forum.Obecnie stan surowy otwarty.Na wiosnę planuję okna wstawić.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Paulina

Witam, mam takie pytanko do pana wlasciciela moglby pan podac cene ile wyszlo za te okna wszystkie,  te duże w salonie to sa przepiekne i dlatego wlasnie mnie tak ujol ten projekt ale obawiam sie kosztow tych okien ??? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszów :) czyli wlasnie z tego miasta chcemy sie wyprowadzić :)  etap dośc skomplikowany bo zderzyłem sie ze ściana urzedu i przepisu jesli idzie o tereny "zalewowe" a nimi faktycznie nie sa i tutaj dlugo trwala wymiana korespondencji uzgodniej itd ale juz to poza nami i ruszamy z dalsza budowa , koszt okien to zależy z jakiej firmy ale to okolo 25-28 tys u mnie cos bliżej 30 bo Hawana II i lekko zmieniona od strony garażu , czesci salonowo-kuchenne i pokojowe pozostawione oryginalnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość beata

Staszów :) czyli wlasnie z tego miasta chcemy sie wyprowadzić :)  etap dośc skomplikowany bo zderzyłem sie ze ściana urzedu i przepisu jesli idzie o tereny "zalewowe" a nimi faktycznie nie sa i tutaj dlugo trwala wymiana korespondencji uzgodniej itd ale juz to poza nami i ruszamy z dalsza budowa , koszt okien to zależy z jakiej firmy ale to okolo 25-28 tys u mnie cos bliżej 30 bo Hawana II i lekko zmieniona od strony garażu , czesci salonowo-kuchenne i pokojowe pozostawione oryginalnie 

podaje do siebie maila. może ułatwi nam to kontakt bo jeślito możliwe chcialabym zobaczyć domek na żywo    beata.bos@vp.pl   Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanko do pana wlasciciela moglby pan podac cene ile wyszlo za te okna wszystkie,  te duże w salonie to sa przepiekne i dlatego wlasnie mnie tak ujol ten projekt ale obawiam sie kosztow tych okien ??? Pozdrawiam

Witam.

Ja u siebie jeszcze nie wstawiłem okien ale robiłem dwie wyceny okien u lokalnych producentów.Jedną wycenę zrobili mi na 26tyś drugą zaś na 19,600.Co do tej wyceny za 26tyś. to ona jest nie dokładna bo jest zrobiona z projektu a ja zrezygnowałem z okna które znajduje się po prawej stronie drzwi wejściowych(okno w kotłowni).Zamiast okna w kotłowni wstawiłem drzwi zewnętrzne oraz zmieniłem wymiar okna w łazience.Okna białe standardowe.Najdrożej wychodzą okna tarasowe w systemie przesuwanym np.jeżeli dane okno miało by kosztować ok 7tyś (okno wyjściowe na taras) to normalne nie przesuwne będzie kosztowało ok. połowę mniej.Ja u siebie zastosuję systemy przesuwne ale tylko w tych oknach które wychodzą na taras.Natomiast to 3 okno duże które jest w salonie robię w formie witryny w ogóle nie otwierane.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...