Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Budowa domu a ogród


lavraia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Wielu z was uważa, że zaprojektowanie dobrego ogrodu jest kosztowne i czasochłonne i dlatego też zostawiacie tę kwestię na późniejszy okres, po zakończeniu budowy domu. Otóż zaprojektowanie ogrodu nie jest wcale aż tak czasochłonne, jakby się mogło niektórym wydawać. Gorzej już jest z realizacją naszego planu, ale nie ma co się poddawać. Naprawdę warto poświęcić trochę czasu, by móc później cieszyć się widokiem pięknych, kolorowych kwiatów, zielonej trawy czy też ładnych drzewek. Warto też w każdym ogrodzie przeznaczyć miejsce na altankę i domek na narzędzia. Niestety w moim ogrodzie pierwotnie nie było na to miejsca, więc musiałem zrezygnować z kilku roślin i nieco zmodyfikować pozostałość, ale dzięki temu mam swoją wymarzoną altanę, a obok niej mały domek na narzędzia, których bardzo często używam. Za radą przyjaciela zakupiłem te przedmioty u Alt Drew Cosmo (www.alt-drew-cosmo.pl), posłuchałem tej rady i powiem wam... że naprawdę było warto! :D Jeśli ktoś z was się jeszcze waha, to niech przestanie i nie czekając ani chwili, przechodzi do realizacji planu ogrodu swoich marzeń! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...
W dniu 22.01.2019 o 13:40, cis napisał:

Ja się przymierzam do do ogrodu bo jeszcze jest troche plac budowy wokół domu. Myślałem żeby udać się tu https://ogrodywarszawy.pl/ znajmemu projektowali i vudowali ogród i jest w miarę zadowolony. 

a ile cię to kosztowało? jesteś zadowolony? Jak ogród "zachowuje się" po pewnym czasie użytkowania? co byś dzis poprawił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Dopler

Ogród w świeżo wybudowanym domu jest swoistym dopełnieniem go. Warto zadbać o to żeby nie tylko wyglądał atrakcyjnie, ale był również prosty w utrzymaniu. Jeżeli w budynku zastosowany jest system inteligentnego domu, można pomyśleć o podłączeniu do niego również urządzeń znajdujących się w ogrodzie. Dodatkowo warto także od razu pomyśleć o budowie tarasu jeżeli jest on zawarty w planach. Zamontowana w nim pergola lub markiza tarasowa pomoże uchronić przed słońcem czy deszczem, a dodatkowo będzie atrakcyjnie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 14.02.2019 o 12:25, Gość Dopler napisał:

Ogród w świeżo wybudowanym domu jest swoistym dopełnieniem go. Warto zadbać o to żeby nie tylko wyglądał atrakcyjnie, ale był również prosty w utrzymaniu. Jeżeli w budynku zastosowany jest system inteligentnego domu, można pomyśleć o podłączeniu do niego również urządzeń znajdujących się w ogrodzie. Dodatkowo warto także od razu pomyśleć o budowie tarasu jeżeli jest on zawarty w planach. Zamontowana w nim pergola lub markiza tarasowa pomoże uchronić przed słońcem czy deszczem, a dodatkowo będzie atrakcyjnie wyglądać.

masz rację ogród jest niewątpliwie dopełnieniem domu, tylko nie zawsze zostają na niego jeszcze pieniądze. Mój musiał poczekać, ale właśnie zabieramy się za jego realizację, latem powinno być już ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 3 months later...

Odpowiednie oświetlenie ogrodu jest niezwykle praktyczne. Oprócz bardziej atrakcyjnego wyglądu całości, zapewni także komfort poruszania się po zmroku. Na dobrą sprawę nie potrzeba żadnego projektanta bo wiele inspiracji znajdziemy na blogach czy forach dyskusyjnych. Czasami wystarczy nawet katalog producenta gotowych systemów oświetlenia aby stworzyć swoją wizję. Najczęściej wybieranym elementem są lampy zewnętrzne led ze względu na nowoczesny wygląd oraz oszczędność energii. Wybór jest na tyle duży, że możemy dopasować je do indywidualnych potrzeb. Mi bardzo podobają się donice podświetlane jakie widziałam u swojej znajomej. Potrafią stworzyć niesamowity klimat w letni wieczór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

W ogrodzie można troszkę poszaleć w kontekście mebli, sama myślę o takich małych wiklinowych huśtawkach, natomiast na balkon wybrałabym leżaki ogrodowe (z tym, że najlepiej jeśli będą rozkładane...). Polecam zerknąć tutaj: https://www.meblobranie.pl/porady/jakie-lezaki-ogrodowe-sprawdza-sie-na-balkonie-wybieramy-lezaki-na-balkon - jeśli ktoś szuka inspiracji w trakcie, lub już po zakończonym projekcie, ten tekst może się przydać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...