Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Nela IV


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, czy jest szansa na adaptacje poddasza ?? Pozdrawiam

Dzień Dobry!

 

W projekcie Nela IV można wykonać adaptację poddasza, należy doprojektować klatkę schodową oraz zmienić wysokość ścianki kolankowej, aby na poddaszu było więcej przestrzeni użytkowej. 

 

Do wszystkich projektów katalogowych można wprowadzać zmiany. Poprzez naszą Pracownię przed dokonaniem zakupu projektu lub poprzez lokalnego architekta na etapie adaptacji, po dokonaniu zakupu wersji katalogowej projektu. Nasza pracownia udziela wówczas bezpłatnej pisemnej zgody na zmiany. Zmiany są płatne dodatkowo i wyceniane za każdym razem indywidualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Patrycja
 

 

Witam,

Jestem zainteresowana projektem Nela IV i proszę o przesłanie na e-mail bezpłatnych informacji dotyczących tego projektu.

 

Z góry dziękuje.

Kontakt: dekondy.patrycja@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.Jestem zainteresowana projektem domu Nela IV czy z jadalni jest wyjście na taras i czy w niektórych pomieszczeniach można pomniejszyc okna? ile czeka się na projekt? Pozdrawiam

Witam!

Projekt Nela IV jest dostępny, czas oczekiwania na dokumentację to 2-3 dni robocze. W jadalni znajduje się wyjście na taras.

Do wszystkich projektów katalogowych można wprowadzać zmiany. Poprzez naszą Pracownię przed dokonaniem zakupu projektu lub poprzez lokalnego architekta na etapie adaptacji, po dokonaniu zakupu wersji katalogowej projektu. Nasza pracownia udziela wówczas bezpłatnej pisemnej zgody na zmiany. Zmiany są płatne dodatkowo i wyceniane za każdym razem indywidualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja właśnie będę budował dom z projektu NELA IV - projekt już zakupiony teraz jest w trakcie adaptacji i doprojektowania piwnicy pod garażem, czy ktoś z forumowiczów buduje ten dom ??? Pozdrawiam

Witam serdecznie, czy w związku z Pana postem mogę prosić o kontakt z Pana strony na adres: jarek.karabin@icloud.com

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam Czy jest możliwość zrobienia dodatkowych pomieszczeń na poddaszu ? Czy przewidują Państwo powiększoną wersję? konkretnie chodzi mi o większy salon i kuchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Czy jest możliwość zrobienia dodatkowych pomieszczeń na poddaszu ? Czy przewidują Państwo powiększoną wersję? konkretnie chodzi mi o większy salon i kuchnie.

Witam

Nela IV to projekt domu parterowego i nie przewiduje poddasza użytkowego. Wysokość przestrzeni na poddaszu w najwyższym punkcie jest zbyt mała aby wykorzystać ją na cele mieszkalne. Poddasze w projekcie można użytkować jako strych. Schody strychowe znajdują się w korytarzu.

Zaprojektowanie poddasza użytkowego jest możliwe ale wiąże się z następującymi zmianami w projekcie podstawowym:

- zapewnienie na poddaszu wysokości średniej pomieszczeń 2.20m  (zgodnie z § 72 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie). Wymaganą wysokość pomieszczeń możemy uzyskać zwiększając kąt dachu i/lub wysokość ścianki kolankowej.

- zaplanowanie stałych, pełnowymiarowych schodów na poddasze (schody takie w zależności od układu zajmą około 5m2 powierzchni parteru).

- zapewnienie odpowiedniego doświetlenia pomieszczeń (np. okna dachowe)

 

 

Projekt Nela IV nie występuje w większej wersji. W ofercie naszej pracowni mamy podobne projekty z większą powierzchnią salonu i kuchni, np. Alabama III, Alabama IV.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam:) czy ktoś może się pochwalić postępami budowy tego cudownego domu;)??? Jakie koszty poniesliscie dotychczas? Czy ktoś buduje ten dom w województwie śląskim? Pozdrawiam ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...