Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Opal


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

Bardzo proszę o podanie informacji o wysokości ścianki kolankowej, a także powierzchni wewnętrznej netto.

 

Czy projekt jest dostępny od ręki?

Witam, Wysokość  ścianki kolankowej wynosi 80cm, pow. wewnętrzna (mierzona po wewnętrznym obrysie przegród zewnętrznych budynku) wynosi : parter - 109,0 m2 ; poddasze - 85,5 m2. Dom OPAL to nowy projekt w naszej ofercie i na dzień dzisiejszy nie została jeszcze opracowana jego dokumentacja (projekt arch.-bud.). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Gość Urszula G.

Witam serdecznie,

Proszę o informację czy jest możliwość dostosowania projektu Opal do pieca na paliwo stałe? oraz usunięcie garażu a jedynie pozostawienie wiaty jak przy projekcie Onyks? Oraz zmiany związane z oknami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, Proszę o informację czy jest możliwość dostosowania projektu Opal do pieca na paliwo stałe? oraz usunięcie garażu a jedynie pozostawienie wiaty jak przy projekcie Onyks? Oraz zmiany związane z oknami?

Witam

Można oczywiście przewidzieć ogrzewanie domu piecem na paliwo stałe. Jednak w przypadku projektu Opal pomieszczenie przeznaczone na kocioł jest dość małe. Najlepiej byłoby nieco przedłużyć garaż i umieścić kotłownię w jego tylnej części. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Karolina

Witam, jestem zainteresowana powyższym projektem, czy jest już dostępny od ręki? Kiedy udostępnią Państwo przykładowy kosztorys dla tego projektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem zainteresowana powyższym projektem, czy jest już dostępny od ręki? Kiedy udostępnią Państwo przykładowy kosztorys dla tego projektu?

Witam

 

Aktualnie jesteśmy w trakcie opracowywania dokumentacji do projektu Opal. Projekt powinien być gotowy w I połowie marca - wówczas będziemy mogli zlecić opracowanie wycen kosztorysowych dla domu oraz dostępne będą szczegółowe rysunki dla projektu.

 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Podoba mi się Opal.

Interesuje mnie wersja lustrzana, z pompą ciepła (wersja powietrze-woda), a więc z podłogówką. Wentylacja mechaniczna z rekuperacją. Oczywiście w tym przypadku bez komina do kotła i z mozliwością zamiany kotłowni na garderobę. Pompa ciepła/kotłownia w dobudówce (zakładam ok. 8-9m2) na przedłużeniu garażu.

Czy projekt może być w wersji domu energooszczędnego (ok. 70 kWh/m2/rok)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się Opal.

Interesuje mnie wersja lustrzana, z pompą ciepła (wersja powietrze-woda), a więc z podłogówką. Wentylacja mechaniczna z rekuperacją. Oczywiście w tym przypadku bez komina do kotła i z mozliwością zamiany kotłowni na garderobę. Pompa ciepła/kotłownia w dobudówce (zakładam ok. 8-9m2) na przedłużeniu garażu.

Czy projekt może być w wersji domu energooszczędnego (ok. 70 kWh/m2/rok)?

Witam

Proszę o kontakt w tej sprawie bezpośrednio z architektami na adres info@dobredomy.pl

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam kiedy będzie wycena tego projektu? I czy jest możliwość zastosowania w projekcie pieca na ekogorszek ? I czy jest możliwość zrobienia garażu 2 stanowiska ?

Witam

Aktualnie zleciliśmy opracowanie kosztorysu dla domu Opal. Powinien być gotowy w połowie kwietnia. 

Co do zmian w projekcie - można ich dokonać na etapie adaptacji projektu, bądź zlecić architektom w naszej Pracowni. W sprawie szczegółów - proszę o kontakt na adres info@dobredomy.pl

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Witam, Ja również poproszę o rysunki i kosztorys do projektu Opal na maila tweety37@o2.pl. Czy kosztorys obejmuje materiały dla wersji energooszczędnej? pozdrawiam

Witam. W dniu dzisiejszym wyślemy rysunki szczegółowe i zestawienie materiałów do stanu surowego zamkniętego.

Kosztorys opracowany został  w oparciu o projekt architektoniczno-budowlany. Wymagania energetyczne budynku zmieniają się w zależności od regionu Polski. W większości przypadków dom typu OPAL powinien spełniać wymagania stawiane budynkom energooszczędnym pod warunkiem zastosowania dobrej jakości materiałów izolacyjnych, stolarki okiennej o jak najlepszych parametrach oraz instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepłą i instalacji grzewczej o wysokiej sprawności (np. kocioł gazowy kondensacyjny). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ja również poproszę o rysunki i kosztorys do projektu Opal na maila jolams@poczta.fm? Pozdrawiam

Dzień dobry,

 

w dniu dzisiejszym otrzyma Pani materiały szczegółowe. W naszej ofercie kosztorysy są dodatkowo odpłatne. Przed zakupem projektu udostępniamy zestawienie materiałów na stan surowy zamknięty. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Dzień Dobry :)

 

Bardzo podoba mi się rozkład domu Opal .

 

Poproszę kosztorys oraz rysunki szczegółowe i zestawienie materiałów do stanu surowego zamkniętego. email : devcodepl@gmail.com

 

Mam też kilka pytań :

 

1) Czy istnieje możliwość podpiwniczenia całego domu i w którym miejscu znajdowałyby się schody do piwnicy ? (czy istnieje możliwość wydłużenia lub poszerzenia garażu i w tym dodatkowym miejscu zrobienia schodów do piwnicy ?)

2) Jaka jest możliwość powiększenia domu ? Zależy mi na większej powierzchni kuchni , salonu oraz najmniejszego pokoju na poddaszu .

 

Pozdrawiam i czekam na informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak w marcu mamy zamiar rozpocząć budowę.

Mozesz napisać jak przebiegala budowa ? Czy byly jakies niespodzianki zwiazanw z projektem ? Czy jak juz fizycznie Postawiłeś dom to cos bys zmienił ?

 

Dziekuje za info

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry :) Bardzo podoba mi się rozkład domu Opal . Poproszę kosztorys oraz rysunki szczegółowe i zestawienie materiałów do stanu surowego zamkniętego. email : devcodepl@gmail.com Mam też kilka pytań : 1) Czy istnieje możliwość podpiwniczenia całego domu i w którym miejscu znajdowałyby się schody do piwnicy ? (czy istnieje możliwość wydłużenia lub poszerzenia garażu i w tym dodatkowym miejscu zrobienia schodów do piwnicy ?) 2) Jaka jest możliwość powiększenia domu ? Zależy mi na większej powierzchni kuchni , salonu oraz najmniejszego pokoju na poddaszu . Pozdrawiam i czekam na informacje

Witam.

W dniu dzisiejszym wyślemy rysunki szczegółowe i zestawienie materiałów do stanu surowego zamkniętego. 

 

1) Podpiwniczyć można każdy budynek o ile tylko pozwalają na to warunki gruntowo-wodne na działce i zapisy Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego (lub Decyzji o Warunkach Zabudowy). Schody do piwnicy najczęściej lokalizuje się w jednym pionie ze schodami na poddasze, wydzielając klatkę schodową, ale w przypadku domu OPAL nie będzie to możliwe. Schody do piwnicy mogą się znaleźć w dowolnym miejscu (np. w miejscu pralni/kotłowni) trzeba jedynie wziąć pod uwagę że zajmą około 4-5 m2 powierzchni parteru.

Poszerzenie lub wydłużenie garażu i zaprojektowanie w tym miejscu schodów do piwnicy również jest możliwe do wykonania.

 

2) W jaki sposób chciałby Pan powiększyć dom??  Jeżeli chodzi o powiększenie wszystkich pomieszczeń poprzez „skalowanie” to jest to niemożliwe. W tym przypadku konieczne jest opracowanie nowego projektu indywidualnego wzorowanego na domu typowym OPAL. Jako zmianę w projekcie katalogowym możemy potraktować powiększenie domu np. poprzez przesunięcie którejś ściany zewnętrznej.

 

Zmiany w projekcie może wprowadzić architekt na etapie adaptacji (od naszej pracowni otrzyma Pan wówczas bezpłatnie zgodę na zmiany). Mogą również zaprojektować je architekci w naszej pracowni, ale jest to usługa dodatkowo płatna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek

Witam, tak w marcu mamy zamiar rozpocząć budowę.

 

Witam,

Gdzie budujecie? Jak się ma kosztorys ze strony do realiów rynkowych? Ceny za SSZ pokrywają się z waszą wyceną? Budujecie systemem gospodarczym czy zleconym?

Z góry dzięki za odpowiedź!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...