Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Emilia Mała


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 326
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość Szymon
Witam. Czy ktoś jest w trakcie budowy lub już ją skończył? Chciał bym zobaczyć zdjęcia jak dom prezentuje się realnie. Pozdrawiam

witam, jestem w trakcie budowy ale póki co fundament został wykonany i dopiero mury będą szły w górę, mój projekt został lekko przez nas zmodyfikowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Gość poddasze

Witam, mam pytanie: czy budując emilię małą zgodnie z projektem jest możliwość postawienia ścian działowych na poddaszu z betonu komórkowego? Czy to będzie za duży ciężar dla stropu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość poddasze napisał:

Witam, mam pytanie: czy budując emilię małą zgodnie z projektem jest możliwość postawienia ścian działowych na poddaszu z betonu komórkowego? Czy to będzie za duży ciężar dla stropu?

Dzień dobry, obciążenia dla stopu liczone są dla ścian działowych z płyt g-k. Architekt na etapie adaptacji powinien sprawdzić czy strop wytrzyma obciążenia dla betonu komórkowego i ewentualnie wzmocnić strop. W przypadku stropu Teriva pod ścianami biegnącymi równolegle do belek stropowych stosuje się zdwojone belki. 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość poddasze
38 minut temu, Dobre Domy napisał:

Dzień dobry, obciążenia dla stopu liczone są dla ścian działowych z płyt g-k. Architekt na etapie adaptacji powinien sprawdzić czy strop wytrzyma obciążenia dla betonu komórkowego i ewentualnie wzmocnić strop. W przypadku stropu Teriva pod ścianami biegnącymi równolegle do belek stropowych stosuje się zdwojone belki. 

Pozdrawiam.

 

Czyli jeśli nie mam dwóch belek wzdłuż ściany to nie mogę budować z betonu komórkowego, ale jeśli ściany idą w poprzek belek to nie ma problemu z budową z betonu komórkowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gość poddasze napisał:

Czyli jeśli nie mam dwóch belek wzdłuż ściany to nie mogę budować z betonu komórkowego, ale jeśli ściany idą w poprzek belek to nie ma problemu z budową z betonu komórkowego?

Pod każdą ścianą działową biegnącą równolegle do układu belek należy zastosować podwójne belki. Pod ścianami biegnącymi prostopadle do układu belek Teriva nie ma konieczności stosowania wzmocnień w stropie ale zaleca się wykonać na stropie żebro (podwalinę)  w celu równomiernego rozłożenia obciążeń. Tego typu zmiany mają wpływ na konstrukcję stropu i powinny zostać zaprojektowane przez uprawnionego konstruktora. Samodzielna zmiana i zaprojektowanie ścianek w niewłaściwym miejscu grozi nadmiernym ugięciem, rysowaniem się stropu i ścian działowych a nawet katastrofą budowlaną. 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Bardzo proszę o wysłanie rzutów projektu Emilia Mała (zależy i zwłaszcza na konkretnych wymiarach pomieszczeń, bo w projekcie tego nie ma) na adres domi2608@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Gość prośba o rys. szczegółowe

Witam,

proszę o podesłanie rysunków szczegółowych oraz przekroju i kosztorysu projektu Emilia Mała na adres mungocenter@gmail.com

Pozdrawiam

Marek L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość prośba o rys. szczegółowe napisał:

Witam,

proszę o podesłanie rysunków szczegółowych oraz przekroju i kosztorysu projektu Emilia Mała na adres mungocenter@gmail.com

Pozdrawiam

Marek L

Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Kosztorysy są w naszej ofercie dodatkowo płatne. W załączniku przesyłam zestawienie materiałów do stanu surowego zamkniętego. Mam nadzieję, że nadesłane materiały przybliżą koszt realizacji projektu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...