Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Rozpoczęcie budowy


Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1 marca Hiacynt III został opublikowany na portalu Dobre Domy. Czekałem na publikacje z niecierpliwością, ponieważ sprzedaliśmy nasz ostatni dom ( nota bene KOMETA z Dobrych Domów) i musieliśmy szybko rozpocząć nową budowę. 12 maja otrzymaliśmy zezwolenie i w tym dniu już kopaliśmy pod ławy. Ciekawostką jest termin, w którym chcemy zamieszkać. Święta Bożego Narodzenia. Na 15 września mamy umówionych płytkarzy, Ze zmian jakich dokonaliśmy warto odnotować powiększenie garażu o 1,5 metra na długości i 0,5 na szerokości, oczywiście za zgodą pracowni projektowej. Dodatkowo wjazd zrobiliśmy z boku od strony wejścia do domu. Garaż ma w tym momencie 48 m2 , dzięki temu wygospodarowałem sobie męski pokój, na siłownię itp.  Dużą łazienkę przeznaczyliśmy na garderobę, spiżarnię na wc, wc na prysznic, a pokój 13,2 m2 na salon kąpielowy. Tyle na początek. Chciałbym zauważyć, że jest to projekt bardzo trudny. Jedna ekipa sobie odpuściła. Trzeba znaleźć firmę z bardzo dużym doświadczeniem. Poniżej kilka fotek. Będę wrzucał na bieżąco. Proszę o opinie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia się załadowały, muszą mieć do 10 MB. Po zakończeniu stawiania ścian, zrobię więcej. Jak widać na zdjęciach, wjazd do garażu jest teraz od strony wejścia. Wrażenie robią tarasy, są piękne. 20 czerwca wchodzą panowie do dachu. Też nie przewiduję niespodzianek. Do 20 lipca będzie elektryka, brama garażowa, okna. Do końca sierpnia planuję hydraulikę, ogrzewanie podłogowe i posadzkę. Trzymajcie kciuki. Mam nadzieję w sześc miesięcy mieć gotowy.

post-21489-0-51562800-1465762159_thumb.jpg

post-21489-0-72137000-1465762165_thumb.jpg

post-21489-0-08034000-1465674506_thumb.jpg

post-21489-0-10501900-1465674565_thumb.jpg

post-21489-0-50858800-1465675354_thumb.jpg

post-21489-0-55265300-1465762404_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1 marca Hiacynt III został opublikowany na portalu Dobre Domy. Czekałem na publikacje z niecierpliwością, ponieważ sprzedaliśmy nasz ostatni dom ( nota bene KOMETA z Dobrych Domów) i musieliśmy szybko rozpocząć nową budowę. 12 maja otrzymaliśmy zezwolenie i w tym dniu już kopaliśmy pod ławy. Ciekawostką jest termin, w którym chcemy zamieszkać. Święta Bożego Narodzenia. Na 15 września mamy umówionych płytkarzy, Ze zmian jakich dokonaliśmy warto odnotować powiększenie garażu o 1,5 metra na długości i 0,5 na szerokości, oczywiście za zgodą pracowni projektowej. Dodatkowo wjazd zrobiliśmy z boku od strony wejścia do domu. Garaż ma w tym momencie 48 m2 , dzięki temu wygospodarowałem sobie męski pokój, na siłownię itp.  Dużą łazienkę przeznaczyliśmy na garderobę, spiżarnię na wc, wc na prysznic, a pokój 13,2 m2 na salon kąpielowy. Tyle na początek. Chciałbym zauważyć, że jest to projekt bardzo trudny. Jedna ekipa sobie odpuściła. Trzeba znaleźć firmę z bardzo dużym doświadczeniem. Poniżej kilka fotek. Będę wrzucał na bieżąco. Proszę o opinie.

Dzien dobry,Jestem zainteresowany zakupem podobnego projektu Hiacynt II.Projekty są bardzo ładne. Doczytałem w Pana poście ,że projekt ten jest bardzo trudny w budowie.Czy może Pan podpowiedzieć na czym polega ta trudność w budowie i czy ma duży wpływ na koszty budowy.

Dziękuę bardzo,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś majstrowie zajęli się zalewaniem nadproży i podciągów. Następne zdjęcia będą dopiero po zakończeniu prac murarskich. W piątek zakończenie. Nie zanosi się na żadne niespodzianki. Wszystko idzie zgodnie z planem. Musze przyznać, że jest to naprawdę wyjątkowy i nowatorski projekt. Tyle szkła na zewnątrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał

Wczoraj 17.06.16 otrzymaliśmy pozwolenie na budowę Hiacynta III w wersji lustrzane odbicie ?. Teraz mała bitwach kredyt i w sierpniu zaczynamy. Planowane zamieszkanie: wakacje 2017 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj 17.06.16 otrzymaliśmy pozwolenie na budowę Hiacynta III w wersji lustrzane odbicie . Teraz mała bitwach kredyt i w sierpniu zaczynamy. Planowane zamieszkanie: wakacje 2017

Gratuluję wyboru, w przypadku pytań jestem do dyspozycji. Jakieś doświadczenie już mam. 27 czerwca wchodzą cieśle, to będę troszkę do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sory bardzo, byłem na urlopie. Głębokość kopania do ław ma mały wpływ na koszt. Ja mam 1,1 m, od zera domu. Proszę się przyjrzeć ławom, geodeta ma po kilka osi do wytyczenia. Jest dużo poszerzeń ław pod rdzenie betonowe. Ja to wszystko zastosowałem. Ale myślę że zrobienie ław bez tych poszerzeń ale całość na np. 70 szerokości ( w rysunku ma 60 cm i poszerzenia) cm też by nie zaszkodziła. Dom jest lekki bez stropu betonowego, to takie ławy są może zbyteczne. Mam radę, albo zajebistych majstrów do ścian, albo lepiej się nie zabierać. Chata jest bardzo trudna, ale jak fachowcy będą dobrzy to efekt przerośnie oczekiwania. Żaden Pan Stasiek tego nie zrobi z dwoma studentami. Tylko nerwy i bezsenne noce. Proszę mi wierzyć, prowadzę trzecią budowę w ciągu 7 lat..Naprawdę tutaj 3-4 tys nie grają roli. Dalej już będzie okej, i wszystko będzie względem zrobionych ścian. Ja już mam puszki pod gniazda. Za dwa tyg pełna elektryka. W przyszłym tygodniu wstawiamy okna i bramę garażową. Poniżej moje ostatnie zdjęcia.

 

post-21489-0-68903300-1468085673_thumb.jpeg

 

post-21489-0-78365400-1468085687_thumb.jpeg

 

post-21489-0-60309400-1468085730_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No i przyszedł czas na nowe fotki. W tej chwili mam wstawione wszystkie okna. Jest też połowa instalacji elektrycznej. Zdjęć elektryki nie będę wstawiał, bo każdy będzie robił po swojemu. Zamówiłem też kominek gazowy....firmy DRU. Linia Maestro Eco Wave 80/3. Jest to najnowsza linia gazówek z trzema szybami. Link to filmu poniżej. Może się komuś spodoba

 

Poniżej nowe fotki z oknami.

post-21489-0-14552900-1468789531_thumb.jpeg

post-21489-0-00091500-1468789616_thumb.jpg

post-21489-0-32024600-1468789635_thumb.jpg

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam panie Januszu.

Będzie piękny dom ;)

Czy ceny kosztorysu pokrywają sie z cenami na rynku ? Dom jest wyceniony na ok 415 tys pod klucz. Czy jest to realna cena za która mozna wybudować taki domek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panie Januszu.

Będzie piękny dom ;)

Czy ceny kosztorysu pokrywają sie z cenami na rynku ? Dom jest wyceniony na ok 415 tys pod klucz. Czy jest to realna cena za która mozna wybudować taki domek?

Witam, też uważam, że będzie ładny. Pod klucz 400 tys jak najbardziej się można zmieścić. Ale nie z meblami, bo tu 500 może być mało. Na końcowym etapie naprawdę można zaoszczędzić ale i zaszaleć. Kilka przykładów: drzwi zewnętrzne 3-20 tys, instalacja c.o. 20-40 tys, łazienka 10-50 tys, kuchnia 20-100 tys. My wejdziemy w koszcie poniżej 400 z ociepleniem, ale bez elewacji i chyba bez dachówki. Za to środek wyniesie ok 200 , niestety. Ale to są fanaberie, których można uniknąć. Na gotowo z meblami i fanaberiami myślę , że 550 damy radę. Wiosną ogród, bruki, nawadnianie itp znów pociągnie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj nowe fotki Janusz i jakis opisik, wpadki itp ;)

Z tymi nowymi fotkami to problem, bo z zewnątrz dom wygląda tak samo, a elektryka i podłogówka nie jest niczym ciekawym do wrzucania. Poza tym robiłem tylko filmy do zarchiwizowania położenia kabli i podłogówki. Ale może uda się coś. Co do stanu zaawansowania, to po 3 miesiącach od rozpoczęcia mieliśmy już posadzki. Swoisty rekord. W tej chwili mamy sufity wszędzie. Wpadek jeszcze nie zaliczyłem. Wszystko pod kontrolą. 19 września wchodzi płytkarz, czyli wtedy coś więcej będzie widać. Poniżej dwa zdjęcia. Jedno to zabudowa karniszy, w której będą umieszczone ledy, drugie to projekt kuchni. W tym tygodniu będą instalować kocioł gazowy, WOLF 24 KW. Też puszczę zdjęcie. Cierpliwości, a będzie Wam dane ;-) Teraz zaczyna się Wielki Drenaż Portfela!!!!

 

post-21489-0-61385200-1473612823_thumb.jpg

 

post-21489-0-23458000-1473612839_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ciekawe, czy ten post zostanie wrzucony. Przepraszam, ale już dwóch odpowiedzi mi nie wrzucili "moderatorzy". 

Jeżeli tego nie wstawią, przerzucę wszystko na forum muratora. Po 5 miesiącach od wbicia łopaty mamy płytki prawie wszędzie, ściany pomalowane, kocioł gazowy pracuje. Ostatni miesiąc to intensywne wykończenia. Meble, elektryka, rekuperacja, biały montaż w łazienkach. W sumie ostatnie 5 tygodni do przeprowadzki. Pół roku od rozpoczęcia budowy i będziemy mieszkać.Zdjęcia muszę porobić troszkę ładniejsze, bo teram mam same robocze. Ale kilka wrzucam

post-21489-0-49397900-1477238110_thumb.jpeg

post-21489-0-24008100-1477238134_thumb.jpg

post-21489-0-94964000-1477238149_thumb.jpg

post-21489-0-73409200-1477238167_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Panie Januszu właśnie rozpoczęliśmy budowę domu hiacynt III mam pytanie ile poszło Panu betonu na ławy fundamentowe?Nam majster wyliczył ponad 40 metrów.Czy jest to możliwe?będę wdzięczna za odpowiedź:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Panie Januszu właśnie rozpoczęliśmy budowę domu hiacynt III mam pytanie ile poszło Panu betonu na ławy fundamentowe?Nam majster wyliczył ponad 40 metrów.Czy jest to możliwe?będę wdzięczna za odpowiedź:-)

Dobry wieczór. Może tak być, że około 40 m3, bo jest dużo poszerzeń pod rdzenie betonowe(słupy). Ale, żeby sobie ułatwić, można wszystkie ławy zrobić np. na 70 cm szerokości. Szybciej pójdzie, ale nic się nie stanie, bo dom lekki. U mnie na cały dom poszło 98 m3 gotowego betonu i dodatkowo nadproża plus podciągi były z betoniarki. Dlatego tak dużo, bo zalewałem płytę w ławy fundamentowe, tarasy, strop nad garażem. Pozdrawiam i życzę bezstresowej budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał

Dzień dobry,

Pierwszy post ale mam nadzieje nie ostatni ?

 

W przyszłym tygodniu pierwsza łopata w ziemie w projekcie Hiacynt III - lustrzane odbicie.

 

Panie Januszu gratuluje tempa - imponujące ?

 

Nasz plan to "zalać" zero teraz a mury maja ruszyć na przełomie lutego/marca 2017. Zobaczymy jak pogoda sie będzie układać ?

Planowane zamieszkanie pozna jesień 2017 na gotowo - zobaczymy.

 

Pozdrawiam wszystkich Hiacyntowiczów

Michał Żarów dolnośląskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal

Panie Januszu,

 

Czy korzystał Pan z materiałów pomocniczych od pracowni?

Chodzi mi o zestawienie stali?

Zgadzało sie z tym co napisali w zestawieniu?

Czy kojarzy Pan ile wyszło PLN za całość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, z materiałów pomocniczych korzystałem rzadko. Akurat stali nie ma co liczyć, bo wychodzi inaczej, Ja w niektórych podciągach (czy nadciągach) dawałem nawet pręt 20. Zalanie poziomu "zero" też siatka z pręta 12. Powiększałem garaż i dwie belki w stropie dałem. Ogółem poszło około 5 ton stali. Ale to był mój wybór, przy trzeciej budowie wiem , że na tym etapie oszczędności to są później straty i się żałuje. Za całość czego? Dom pod papą z oknami około 200K. Dalej haj lajf ile kasy, wszystko pójdzie. Zamieszkam w ocieplonym, bez elewacji i dachówki. Za to strop pianka 20 cm, i dach pianka 10. Na tą chwilę 400. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...